Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy tudtátok feldolgozni,...

Hogy tudtátok feldolgozni, hogy a gyereknek bölcsődébe kell mennie?

Figyelt kérdés

Egyszerűen bele vagyok betegedve, hogy 2 éves korától kénytelenek vagyunk pénzügyi okok miatt bölcsibe adni. Ha rágondolok rögtön sírok, attól félek ha sírni fog mikor ott hagyom én se bírom ki sírás nélkül.

Nem tudom elfogadni ezt a helyzetet, és tudom ezt ő is megérzi. Nektek mi segített, mitől lett könnyebb?



aug. 1. 21:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Az én fiam ugyan nem hiszem, hogy bölcsis lesz, de szerintem ez a sírás ugyanolyan probléma lehetne később is az óvodában (én legalábbis nem voltam bölcsis, de az oviban végigbőgtem a reggeli elválásokat).

Ne okold magad, nem jókedvedből bízod másra, ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy baj lesz.

Az is lehet, hogy érdekesnek fogja találni, tetszik majd neki, előre ne bánkódj feleslegesen, ráérsz akkor agyalni, ha valós a probléma! Ha pozitívan állsz hozzá, hátha a pici kedvét se veszed el az egésztől!

aug. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Mi ovit kezdünk.

Az óvónő első mondata az volt, hogy készüljünk nyáron az ovira, beszéljünk róla, hogy várja ő is, és higyjük el, be fog szokni a gyerek, jó helyen van. Ha ráparázol, nagyon nehéz lesz neki, nem kell drámázni amikor elbúcsúztok, mert akkor megijed a gyerek, és azt fogja érezni, ez valami rossz dolog, hogy neki ott kell maradnia.

Gyerek előtt ne bömbölj, ráér a kocsiban.

aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a gyerekek nagyon jól tudnak alkalmazkodni, ha te is erős tudsz maradni és támaszt adsz neki. Könnyű írni, tudom de bízz benne is, és magadba is.

Ha viszed akkor előtte már kezdj el vele beszélgetni róla, milyen jó lesz, mennyi új ember, sok játék, a jó dolgokat. Azt is mond el neki hogy letelik az idő és mész érte. Gondolom anyás is.

Kitartást nektek..

aug. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Próbálom beleélni magam a helyzetedbe, de nehéz, ugyanis nálunk 1 év a gyermekgondozási szabadság. Inkább örülj, hogy két éves koráig vele lehettél.
aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Mondd el neki, hogy mennyi játék és mennyi új barát várja, milyen szép a csoport, és lesz saját pici széke,ilyesmi.

Akkor ő is várni fogja, nem fog sírni.

Első nap mondd el neki, hogy most játszhat sokat és nemsokára jössz érte.

Amikor mész érte, kérdezd meg, hogy tetszett e, és szeretne e holnap is jönni még játszani.

aug. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Én annyira büszke voltam, amikor bölcsis lett a lányom. Hogy már ekkora és közösségbe fog menni! Az első két hét nem volt olyan könnyű, de utána alig tudtam hazahozni délutánonkent, haragudott amiért már mentem érte.


Csak lazán! Ő jól fogja magát érezni! 😀

aug. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
5, szerintem azt ne kérdezze meg hogy szeretne-e menni mert nincs választása és ha azt mondja hogy nem, akkor bizalmát veszti.
aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
#7 nekünk oviban bejött, mikor mentem érte, az óvónő kérdezte, hogy jól érezte e magát, tetszenek e a játékok. És mikor mondta, hogy igen, akkor kérdezte, hogy jössz holnap is játszani? Mert akkor nagyon várunk.
aug. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Bizony, olyat nem kerdezunk, hogy szeretne-e menni, mert nagy esely van ra hogy nemet mond. Es abbol van csak a tragedia.


De cserebe eldontendo kerdesekkel lehet segiteni a beszokast.

Pl: a sarga vagy piros poloban mesz holnap bolcsibe?

Bolcsi elott kiflit vagy kakaot kersz?

Bolcsibe ezt vagy azt a plusst, cumit, stb viszed be (alvashoz, ha mar ott alszik)?

Bolcsi utan anya vagy apa jojjon erted? (nyilvan ha nem opcio a valasztas, akkor ne kerdezz ilyet).

Gyalog menjunk vagy jossz motorral? Stb.

A lenyeg, hogy legyen kihangsulyozva a bolcsi, de kozben a gyerek erezze ugy, hogy neki van kontrollja a dolgok felett.


Egyebkent ez a “modszer” mindenre rahuzhato. Nekunk az esti elalvas elott is segit, ha hagyom igy valasztani a dolgok kozott, de finoman kontrollalom persze a korulmenyeket, mert ha tul sok valasztasi lehetoseget adsz vagy nem egyertelmuek a kerdeseid, az megint nem vezet sehova.

aug. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Én a helyében akkor sem kérdezném meg, amiatt amit írtam. De örülök hogy nálatok jó volt a válasz.
aug. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!