Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogyan lehet feldolgozni a...

Hogyan lehet feldolgozni a vetélést?

Figyelt kérdés

1. terhességem volt.

Néha hülyének érzem magam, mert csak 9 hetes terhes voltam, és mégis úgy érzem egy világ fájdalma az enyém.

Haragszom magamra, mert talán ha valamit máshogy csinálok, nem történik meg, haragszom a világra, mert nem értem miért történt ez velünk. Ez bánt a legjobban.

És tudom, hogy nagyon sok nővel megtörténik, de ez mégsem vigasz nekem.

Tudtok esetleg könyvet ajánlani, ami erre irányul? Vagy valamilyen oldalt?

A google egyelőre nem segített sokat, ugyanazokat a semmitmondó cikkeket dobálja fel….


júl. 8. 08:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy telik az idő és ismét terhes leszel, majd elhalványul.


Nincs mit "feldolgozni" ezen, mármint nyilvánvalóan egy sokk, de közben meg sajnos egy természetes dolog. Elfelejteni nem fogod, néha eszedbe jut, de idővel nem lesz más, csak egy kósza emlék.


Te is nagyon jól tudod, hogy semmit nem csináltál rosszul, ez sajnos gyakori, véletlen. A következő terhességed feltehetően rendben lesz.


Nekem a második baba ment el, az nyilván más, mert vár már otthon egy gyerek, de utána a 3. hónapban már várandós lettem, egészséges terhességgel.


Ezt csak el kell fogadni, hogy sokakkal megesik, veled is megtörtént, az élet megy tovább.

júl. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
az instagramon ha rákeresel a vetélés vagy miscarriage kifejezésekre (akár hashtagként), ki fog dobni sok tematikus oldalt, amik ennek feldolgozásával foglalkoznak. magyarul a perinatális gyászra keress. ha úgy érzed, hogy nagyon ekörül forog az életed, érdemes pszichológushoz fordulni. drukkolok a feldolgozáshoz (sajnos tapasztaltam én is).
júl. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

én 3x vetéltem el. Mind a 3 első gyerek lett volna.

Én nem dőltem kardomba. Úgy fogtam fel, hogy oka van (kivizsgáltak oka nem volt, nem találták) annak, hogy nem maradtak velünk.

Lehet paraszt leszek, de inkább ilyenkor menjen el, mint megszüljem betegen, majd élete végéig hordjam gondozásra, pelenkázzam, stb. Elöttem ez lebegett.


1-2 hétig nyilván nehéz volt, meggyászoltam, de az élet megy tovább.


Azóta volt még 2 terhességem, mind a 2 egészséges gyerek lett.

júl. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

Én még 9hetes se voltam, csak a 6.hétben és nekem is 1.terhesség volt.

Úgy gondoltam, csak akkor lesz jobb, ha lesz gyerekem, mert, ha ő megszületett volna, akkor a valóban megszülető nem lenne. Azt meg nyilván nem gondolnám az élő gyerekemről, hogy bárcsak inkább másik lenne.

Így is lett. Pár hét múlva szülök. Azt gondolom, van egy gyerekem, meg egy angyalkám, akinek rendszeresen megköszönöm, hogy átadta a helyét, hogy a tesója megszülethessen. Neki egy rövid, de nagyon fontos szerepe volt az életben és nem gondolom, hogy el kéne felejtenem. Csak a helyén kezelni.

Neked is lesz gyereked és megnyugszol, jobb lesz. Egyébként is napról napra könnyebb kicsit. Kitartást!🤞

júl. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Nekem sokat segít hogy arra gondolok legközelebb biztos sikerülni fog, de hogy még nagyobb legyen az esély extra egészséges életmódra váltok. A menütervezés stb leköt és a gondolat hogy egészségesebben fussak neki egy új terhességnek lelkesít.
júl. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

Az első terhességem a 7. héten ment el :( Tisztában voltam vele, hogy ez egy természetes és egészséges folyamat, de mégis szomorú voltam, és a férjem is.


Én írtam egy levelet ahhoz a babához, aki nem született meg, leírtam benne minden badarságot ami eszembe jutot, hogy tudom, hogy okkal ment el, meg, hogy előkészítette a terepet az új babának, meg szóljon neki, hogy nagyon várjuk stb stb stb.

Tényleg mindent ami segített kipucolni a fejem.

júl. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Úgy könyveltem el, mint természetes folyamat és ahogy más is mondta, hogy ennek valamiért így kellett lennie és inkább most, minthogy súlyos betegséggel/fogyatékossággal szülessen. Nekem ez alapvetően segített. Nyilván rosszul éltem meg, de én tudatosan igyekeztem kizárni azokat a tovább gondolásokat, minthogy ő az angyalkám, amik meg másnak válnak be. Lásd itt, is: angyalka, aki átadja a terepet a következő babának. Én ebbe belebetegedtem volna. Illetve az én "hitem" szerint ugyanaz a lélek fog visszajönni, csak más testben, vagy alkalmasabb időpontban. Most valami nem stimmelt, nem volt itt az ideje, de itt van az a kis lélek körülöttünk, jönni szeretne, jönni fog, csak türelem. Néhány hét alatt elfogadtam. Inkább a következő várandósságom elején volt nagyon nehéz kizárni, hogy "csak nehogy most is ez legyen".
júl. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

Azért durva hogy valaki még ilyen kérdéseknél is pontoz.


Amúgy az angyalkázás meg amivel engem is akartak vigasztalni “szivárvány babázás” nekem is inkább negatív, de megértem hogy van akinek így könnyebb. Nekem jobb úgy tekinteni az egészre hogy ez egy biológiai folyamat ami megszakadt, nem lett volna egészséges és jobb így mindenkinek. Nekem nehezebb elengedni, ha személyiséggel ruházom fel,meg babázom.. az ismétléstől én is félek, de az ritkább már hogy valaki (ha csak nincs eü oka) kétszer is így járjon.

júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Mindenkinek, hogy megosztotta velem tapasztalatát, történetét.


Pont ezért én sem értem ki és főleg miért pontozott itt le bárkit, hiszen ez mindenkinek a saját története, feldolgozása (volt).

júl. 8. 14:30
 10/17 anonim ***** válasza:
69%

#7,8! Én voltam az "angyalkázós". A látszat ellenére nem vagyok vallásos. Én is azt gondolom, hogy nem lett volna egészséges, már csak azért is, mert elég "idősek" a petesejtjeim(velem együtt), erre elég nagy esély volt. Ez a racionális magyarázat. Ugyanakkor nem mond ellent annak, amit szintén gondolok, hogy valamiért eljutott idáig. Az is megtörténhetett volna, hogy egyáltalán nem jön létre terhesség, de neki volt valami szerepe, nem hiszem, hogy csak úgy céltalanul okoznának fájdalmat az anyának. (Engem például egy átjárhatóságitól mentett meg, mert pont előtte lettem terhes.) Nem gondolom, hogy belehaltam volna, egy átjárhatóságiba, de ki tudja, lehet, hogy én lettem volna az az 1 az egymillióból, akinek ott sérül az addig ép petevezetéke és nem lehet természetes úton. Ezek sose fognak kiderülni 🤷🏼‍♀️

Én természetesen nem pontoztam le senkit. Mindenkivel együtt érzek és akik még szeretnének, drukkolok, hogy mielőbb egészséges babájuk szülessen 🤞

#4

júl. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!