Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogyan lehet feldolgozni a...

Hogyan lehet feldolgozni a vetélést?

Figyelt kérdés

1. terhességem volt.

Néha hülyének érzem magam, mert csak 9 hetes terhes voltam, és mégis úgy érzem egy világ fájdalma az enyém.

Haragszom magamra, mert talán ha valamit máshogy csinálok, nem történik meg, haragszom a világra, mert nem értem miért történt ez velünk. Ez bánt a legjobban.

És tudom, hogy nagyon sok nővel megtörténik, de ez mégsem vigasz nekem.

Tudtok esetleg könyvet ajánlani, ami erre irányul? Vagy valamilyen oldalt?

A google egyelőre nem segített sokat, ugyanazokat a semmitmondó cikkeket dobálja fel….


júl. 8. 08:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%

Ó, én sem bántásnak szántam az “angyalkázós” kifejezést. Ha úgy tűnt bocsánat. Örülök, hogy nem kellett az átjárhatósági.

#8

júl. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

#11! Dehogy, semmi gond. Csak szemléltetni akartam, hogy azon túl, hogy van egy racionális ok, még lehet mellette olyan, amitől könnyebb feldolgozni. Ez egyénenként változó. Én hiába tudom, hogy eü.oka volt, nekem az kevés lenne, mert azon kattognék, hogy akkor fr.ncnak kezdődött el, csak hogy fájjon. Másnak meg ennyi bőven elég.

Azóta egyébként még egyszer sikerült megúsznom az átjárhatóságit egy műtéttel együtt. Ő most épp veszettül boxol a hasamban😁A történelem ismételte önmagát, de szerencsére csak a startnál.

#10

júl. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Ha nem vagyok túl indiszkrét, megkérdezhetem hogy mennyi idő után jött össze újra a veszteség után?

Természetesen, ha nem szeretnél, ne válaszolj 😊

júl. 8. 16:33
 14/17 anonim ***** válasza:
71%

5.próbálkozásra.És az első (akivel elvetéltem) is.

#12

júl. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Képzeld bele magad annak a helyzetébe, akinek a teherbeesés sem sikerül. Hátha segít, hiszen neked lehet még gyermeked.
júl. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

5 évvel ezelőtt ugyanebben a cipőben jártam, mint te. Tisztán emlékszem, október 15. volt, a kórházban feküdve neteztem, hogy a figyelmem eltereljem valamivel és valami ilyesmi cikk jött szembe velem: Meghan Markle bejelentettem, hogy várandós (mondom, hú ez de szuper, én meg most várakozok küretre...), majd: október 15. A perinatális gyász vilagnapja. Találó...

Azóta van egy 4 éves kisfiam és már értem, hogy így kellett lennie, nem volt értelme, hogy akkor összedőlt a világ. Tudom, hogy ez neked még felfoghatatlan, de nemsokára túl leszel rajta meglátod 😉

júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az első gyermekem után azt mondták, császár miatti összenövések miatt nem lehet több babám természetes úton. Nyilván ezt a diagnózist millió vizsgálat előzte meg. 5 évig küzdöttünk, mikorra az első beültetésünk sikerült. Nagyon boldogok voltunk. Majd 10 hetesen elvesztettük őt. Ez 2019-ben volt, pontosan ma 5 éve. (Érdekes, hogy pont most került elém a kérdésed) Én azt hittem, belehalok. Komolyan. 5 éve nem telik el nap, hogy ne gondoljak rá és még mindig elsirom magam, pedig..

A vetélés után 3 hónapra spontán teherbe estem, már megvolt az idopontunk a következő beültetésre. 2020 július 8-an megszületett a szivárvány babánk. Nekem így könnyebb, nem tudom egy biológiai folyamatként felfogni. A gyermekem volt, akárhogy is történt. Egy lélek, aki engem választott. Nem vagyok vallásos, de a spiritualitásban hiszek.

2022 nyarán újra spontán teherbe estem, 2023 március 22-én megszületett a harmadik kislányom, 15 hónapos most.

A történetem azért írtam le, mert bár nekem igazán boldogan végződött minden, sosem fogom tudni elfelejteni őt!

júl. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!