Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan segíthetnék a feleségem...

Hogyan segíthetnék a feleségemnek feldolgozni a terhesség megszakítást?

Figyelt kérdés
Pár hete sajnos terhesség megszakítása volt a feleségemnek. A genetikai ultrahangon kiderült hogy élettel összeegyeztethetetlen betegsége van a babának. Tervezett gyermek volt így mindkettőnket nagyon megviselt a dolog lelkileg. Tudom hogy neki nehezebb ez a helyzet, lelkileg is és persze neki még a fizikai része is ott volt magával a műtéttel. Az első pár hétben nagyon letört volt és sokat sírt, én próbáltam támogatni lelkileg ahogy csak tudtam. Lassan kezdett kicsit jobban lenni. Most 6 hét telt el a műtét óta viszont a feleségem teljesen kifordult magából. Pár éve már nem ivott alkoholt most viszont elkezdett iszogatni. Nem nagy mennyiség de napi 2-3 sör vagy cider. Ráadásul minden nap elszív pár szál cigit is, pedig már 3-4 éve kb nem dohányzott egyáltalán. Illetve nem tudom hogy ez a hormonok miatt van e de állandóan szexelni akar. Előtte heti 1-2 alkalom volt, most meg már naponta. Ez nyilván nem egy hatalmas probléma csak nagyon szokatlan tőle. Egyelőre védekezünk mert nem állunk még készen egy újabb terhességre. Mondtam a feleségemnek hogy menjen el esetleg egy pszichológushoz ha az segít neki a feldolgozásban. Azt mondta nem szeretne így nem erőltetem. Viszont valahogyan jó lenne neki segíteni mert egyáltalán nem önmaga mostanában. Kedves Hölgyek akik voltak már hasonló helyzetben, van esetlek valami ötletetek hogyan segíthetnék neki?
jún. 26. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Pedig a pszichológus fontos lenne, főleg azok után, amit leírtál..ha egyedül nem megy el, esetleg menj vele. Úgy vesd fel neki, hogy úgy érzed neked is szükséged lenne rá, és szeretnéd, hogy eljöjjön veled. Ez egy hosszabb folyamat, de az önmarcangolás nem megoldás, az orvosi tényeket persze nehéz elfogadni, de a baba szenvedését szakítottátok meg, és nyílvan ez ebben a helyzetben "helyes" döntés volt, viszont ezt a tényt elfogadni hosszú idő lesz.
jún. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nehéz így erre válaszolni, mert nem látunk bele a mindennapjaitokba. Ezt fel kell dolgozni. Nyár van , meleg..én ezt még nem látom olyan ördögtől valónak, hogy megiszik pár sört, vagy cidert 🤷‍♀️. Előtte gondolom azért nem ivott mert nagyon készült a babàra. Én mondjuk sosem dohányoztam , de ha ő korábban igen, miért ne szívhatna el pár szál cigit ha jól esik? Ezt azért még nem nevezném önmarcangolàsnak. Azt mondod hat hét telt el a műtét óta. Akkor kb csak mostantól szabad a szex nem? Nyilván hiányzott neki már. Nehéz eldönteni, hogy túldramatizàlod, vagy csak nem ismerjük elég jól a feleséged. Tesómnak a 23.hèten volt terhesség megszakítása. Ők is nagyon ki voltak lelkileg, de nem volt szükség pszichológusra. Igaz, nekik volt már egy gyerekük, úgyhogy muszáj volt továbblépni. Úgy volt, hogy nem próbálkoznak soha többet, de hamar eldöntöttèk, hogy mégis szeretnének még egy gyereket. Szinte azonnal össze is jött. Nagyon sajnálom ami veletek történt, kitartàs.
jún. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és üzeneteket! Remélem hamarosan jobb lesz, addig is mellette leszek és támogatom ahogy csak tudom.
jún. 27. 07:36
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Nagyon sajnálom, ami veletek történt. Mi több babát is elvesztettünk és egyik veszteség után ugyanúgy az alkohol felé nyúltam én is. Kb. 2-3 hétig hagyta a férjem a minden esti két pohár bort, majd egy idő után megkérdezte, hogy hogyan tovább, mi a célom ezzel,merre szeretnénk haladni. Ráébresztett, hogy nem afelé tartunk az alkohollal, amerre szeretnék. Te ismered a feleséged, légy mellette, szerintem így dolgozza fel, segít kicsit ellazulni neki
jún. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!