Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne teljesen...

Hogyan lehetne teljesen feldolgozni, hogy nem vállalhatunk még egy gyermeket?

Figyelt kérdés

Eredetileg is két gyerkőcöt szerettünk volna. Hatalmas boldogság volt, amikor megérkezett kislányunk. Azóta is hatalmas szerelem, hogy ő van nekünk. Lassan két éves lesz és szerettünk volna még egy babát.

Sajnos izületi problémáim jöttek elő, rheumatoid arthritis az orvos elmondása alapján. Teljes mértékben nem gyógyítható, csak szinten tartható, folyamatos gyógyszerekkel vagy ha nem használ, akkor később biológiai terápiával.

Gyógyszer nélkül az ágyból is alig tudok felkelni, ujjaimmal fogni se tudok. Egy hetet sem bírok ki gyógyszer nélkül, nemhogy 9 hónapot és akkor még előtte a próbálkozás és utána a szoptatás idejét nem is számoltam bele.

Természetesen az első, hogy lányunkat el tudjam látni, tartalmas időt vele tölteni. Ettől még rosszul esik és rossz érzés, hogy miattam nem lehet még egy babánk, neki testvére.



júl. 12. 18:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
Örökbefogadás?
júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Hasonló a helyzetem és nem zavar, hogy nem lesz második gyerek. Egy is nagyon fárasztó, pláne ha beteg is vagy. Bennem fel sem merült, hogy kellene második, amikor fel se tudtam kelni.
júl. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%
Pszichoterápiával. De valakinél az örökbefogadás hoz megnyugvást.
júl. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Próbáld a pozitív oldalát nézni. Már van egy gyermeked, van akinek egy sem lehet. Keress magadnak más életcélt. Egy nő nem csak abban teljesedhet ki, hogy anya
júl. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Kedves kérdező a legjobbakat kívánom nektek! Megírnád kérlek, akár privát üzenetben, hogy pontosan milyen kezelést kapsz? Sajnos ez egy örökletes betegség, így nagymamám és édesanyám után én is ebben szenvedek. Nagyon köszönöm.
júl. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen, most már jobban vagyok, mert magamnak is ezt próbálom tudatosítani, hogy áldás a kislányunk. Mennyire jó, hogy ő van nekünk. Ha a betegség előbb jött volna, akkor sosem tapasztaltam volna meg az anyaságot. Azért így is nehéz, hogy ezeket pontosan tudom.

Szerencsém van a lányunkkal, ő nekem egy angyal gyerek, persze vannak rosszabb napok, de összességében tényleg jó gyerek. Legalábbis még, aztán még változhat.


5-ös válaszolónak. Nálunk nem volt a családban ilyen betegség. Egyedül nagymamámnak volt csípőprotézise, de ők mezőgazdaságból éltek és hektárokat kapált annak idején.

Kb fél éve vannak erős tünetek, de visszagondolva szülés után nem sokkal kezdődhetett, mert többször volt, hogy az állkapcsomnál a fülemnél fájt, alig tudtam kinyitni a szám. Tavaly nyáron a vállam is fájt, csuklóim. Aztán mivel ezek mindig elmúltak pár nap alatt és a váll-csukló fájdalmakat a hordozásra fogtuk, ezért nem mentem vele sehova. Aztán lassan fél éve már muszáj volt a háziorvoshoz mennem, azóta kétféle gyógyszert kaptam (Brexin és Xilox). Állami kórházba októberre kaptam időpontot reumatológiára, emiatt magánrendelésre mentem, ott írta fel a doktornő a Brexint. Sajnos már egyik gyógyszer sem használ. Az elején a xilox után még kb 4 napig teljesen tünetmentes voltam, most már egyik sem használ. Hétfőn megyek vissza az orvoshoz, hogy hogyan tovább...

Emellett szedek Proenzit, gyógynövényes készítményt, kollagént és csalán meg kamilla teákat is iszok pluszban. Napközben meg próbálom azért mozgatni, tornáztatni magam. Akkor is, ha fáj, mert nekem úgy vettem észre, hogy segít a mozgás. Aztán persze fél órás ülés/ pihenés/ éjjeli alvás után kezdődik minden ugyanúgy.


Őszintén sajnálom, hogy nektek (2-es és 5-ös válaszoló) is hasonló vagy pont ilyen nehézségeitek vannak. Nincsenek ellenségeim, de még azoknak sem kívánnám. Érdekelne, hogy ti hogy élitek meg, milyen gyógyszereket szedtek, mióta jött elő a betegség, milyen gyakran jártok orvoshoz emiatt!

júl. 12. 21:01
 7/19 anonim ***** válasza:
61%
Úgy, hogy nem azon sirankozol mid nincs, hanem megbecsülöd azt amid van, és élvezed az életedet, megtöltöd olyan dolgokkal amiket szeretsz. Családi programok, kettesben a pároddal, hobbik, bármi más . Ha nagyon rá vagy görcsölve erre , akkor menj el pszichológushoz és kezeltesd magad. Az is segíthet a normális életbe való visszatéréshez. Fejben dől el minden.
júl. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%

Mi 3 gyereket terveztünk mindigis.

Első terhességem méhen kívüli volt, nem vették észre, a petevezetőm bánta.

2év múlva estem teherbe. Szülésnél orvosi mulasztás miatt eljutottunk oda, hogy ki kellett császár közben szedni a méhemet.


Így ha akarnék sem tudnék gyereket vállalni már.


Én összeteszem a két kezem, hogy lett egy fiunk, előre nézek és nem azon rágódok, hogy mink lehetett volna még. Hercegnő is lehettem volna, mégsem lettem. Mindig ezt mondom magamnak.

júl. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28%
3, nem, az örökbefogadás nem "megnyugvásra" való. Akinek arra kell a gyerek, az pszichésen nem alkalmas öf szülőnek. Szakemberhez kell fordulni és elgyászolni, hogy nem lehet több gyereke.
júl. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi is 2 gyereket szerettünk volna, de özvegy lettem, úgyhogy már biztos, a gyerekem tesó nélkül marad. Igen, annak örülj, hogy van már egy gyereked! Az élet sajnos nem mindig úgy alakul, ahogy tervezzük és szeretnénk!
júl. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!