Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne teljesen...

Hogyan lehetne teljesen feldolgozni, hogy nem vállalhatunk még egy gyermeket?

Figyelt kérdés

Eredetileg is két gyerkőcöt szerettünk volna. Hatalmas boldogság volt, amikor megérkezett kislányunk. Azóta is hatalmas szerelem, hogy ő van nekünk. Lassan két éves lesz és szerettünk volna még egy babát.

Sajnos izületi problémáim jöttek elő, rheumatoid arthritis az orvos elmondása alapján. Teljes mértékben nem gyógyítható, csak szinten tartható, folyamatos gyógyszerekkel vagy ha nem használ, akkor később biológiai terápiával.

Gyógyszer nélkül az ágyból is alig tudok felkelni, ujjaimmal fogni se tudok. Egy hetet sem bírok ki gyógyszer nélkül, nemhogy 9 hónapot és akkor még előtte a próbálkozás és utána a szoptatás idejét nem is számoltam bele.

Természetesen az első, hogy lányunkat el tudjam látni, tartalmas időt vele tölteni. Ettől még rosszul esik és rossz érzés, hogy miattam nem lehet még egy babánk, neki testvére.



júl. 12. 18:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ahogy a többi dolgot is, amit nem fogsz az életben elérni. Nem leszel valószínűleg villatulajdonos a Bahamákon, nem leszek milliárdos, nem leszek filmsztár stb. Felnőttként, ráadásul szülőként már el kéne tudnod fogadni, hogy nem minden vágyad teljesülhet.
júl. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

RA-val nagyon helyes, hogy nem vállalsz még egyet.


Anyának is az volt, az egész gyerekkorom azzal telt, hogy mit NEM csinálhatok, mert anyának fáj, vagy pl nem tud játszani velem.

Sok mindenből kimaradtam, amiből más gyerek nem, és sok olyat kellett átvállalnom tőle, amit ő nem tudott a betegsége miatt.


Hétéves koromra már egészen jól mozogtam a konyhában - főzés, sütés -, teregettem, mosást betettem, házimunka egy részét elvégeztem... mert anya rengeteg dolgot nem tudott megcsinálni, apa dolgozott, így "rám maradt".


Sajnálom. Téged is, de a kislányodat is. Nehéz egy tartósan beteg szülő mellett felnőni :(

júl. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

12-es vagyok, természetesen nem hibáztattam sohasem anyát vagy apát, mert erről nem ők tehettek, csak gyerekként játszani kellene, nevetni, viccelődni, fogócskázni, szánkózni nem pedig a konyhában állni és a vacsorának valót készíteni, mert anya nem bírja megfogni a kést.


Vagy azon aggódni, hogy képes-e felkelni az ágyból reggel vagy aznap épp nem :(

júl. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
12-13-as válaszoló. Őszintén sajnálom és rossz volt ezt olvasni, amit írtál. Nagyon sajnálom természetesen anyukádat is és téged is emiatt. Egyetértek abban, hogy egy gyereknek játszani kell, boldog gyerekkort megélni-átélni. Szerencsére nálam még messze nem ilyen súlyos a helyzet, az általad leírt szintig nem is szeretnék eljutni.
júl. 15. 11:55
 15/19 anonim ***** válasza:
14es még nem, de ki tudja mit tenne veled még egy szülés. Inkább koncentrálj arra, hogy a gyermekedet fel tudd nevelni egészségben.
júl. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Egyértelműen eldöntöttük a betegségem kiderülésekor, hogy NEM lesz második gyermekünk. Nem ez volt a kérdés és nem is annyira drámai a helyzet, mint ahogy néhányan gondoltak. Csak azért pár naponta eszembe jut.
júl. 15. 12:06
 17/19 anonim ***** válasza:
Kérdező én még csak az első szülés előtt állok, de olvasva a történeteket már abban se vagyok biztos hogy ezt a gyereket meg akarom szülni, nem hogy még egyet :D
júl. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ez fel se merüljön benned. :) Mindig vannak és lesznek rosszabb napok majd a babával, mindenkinek van rosszabb napja. Ezzel együtt is az anyaság egy csoda. Amikor csak úgy megölel vagy ad egy puszit és mondja, hogy anya, látod a nevetését, hogy boldog... Elmondhatatlan. Életem legjobb része ez a 2 év, még így is. Mindig tudtuk férjemmel, hogy szeretnénk babát, de tényleg ő adja a legnagyobb boldogságot. Sokkal jobb hármasban családként, mint nélküle.

Boldog babavárást és könnyű szülést kívánok neked :)

júl. 16. 07:08
 19/19 anonim ***** válasza:
18as köszönöm, nem is a babával van a bajom, hanem a szülés részt hagynám ki ha lehetne :D
júl. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!