Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ki mivel vette rá a 3,5 éves...

Ki mivel vette rá a 3,5 éves gyerekét hogy bevegye a gyógyszert?

Figyelt kérdés
Kislányom lázas és nem hajlandó bevenni a lázcsillapítót, legmagasabb 38.8 volt neki. Vizes zsebkendővel próbálom levinni neki már egy órája de csak 38.3ra ment le neki a láza. Mivel vegyem rá?
2022. ápr. 21. 23:11
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be, hogy "egyedül" veszik be, hisz már nagyok. Az adagolócsőbe kiadagolom, és odaadom a gyereknek. Ő meg betolja magának. Lázcsillapítóval még hagyján, mert annak jó íze is van, meg ha nem veszi be, max.lázas marad. Az antibiotikummal viszont nagyon megküzdöttünk. Vacak az íze, és be KELL venni, méghozzá annyit, amennyi elő van írva. 😒 Ott az lett, hogy nem kezdtük el azonnal a kúrát, hanem magyaráztam. És magyaráztam, magyaráztam és magyaráztam, hogy be kell venni. A következő esedékes adagnál beért a szájtépés, és bevette "egyedül" a gyerek. 🙏 Amúgy hogy áll a szülői tekintélyed, Kérdező? A gyógyszer mizéria önálló jelenség vagy egy komplexebb probléma része?
2022. ápr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Nsgyon nehéz eset a kislányom, biztos hogy én is hibás vagyok emiatt de nem szeretek drasztikus módszerekhez folyamodni. Hiába magyaráztam el neki ezerszer akkor sem veszi be, magától sem. Egyszer próbáltam neki belenyomni a szájába, de hiába kihányta az egészet. Ha beteg nagyon nehéz vele, amikor az orrát szívom a porszívóval akkor is úgy öklendezik hogy majdnem rókázik és a leggyengébb szívóerővel csinálom.
2022. ápr. 22. 20:11
 23/26 A kérdező kommentje:
Most is felment a láza 38.5 neki. És hiába mondtam neki hogy jobban lesz nem veszi be. Vizes borogatás van rajta kb 2 órája de megy fel neki.
2022. ápr. 22. 20:13
 24/26 anonim ***** válasza:

Nem könyörögni kell még megbeszélni. Ki a szülő, ő vagy te? Még kicsi, nem érti, hogy az ő érdeke bevenni akkor is, ha rossz ízű.

Állj a sarkadra és viselkedj felnőttként. Nálunk sosem volt kérdés a gyógyszer bevétele, tudod ki könyörögne a gyereknek órákon át, felhúzza magát, kihányja, nem gyógyul... Gondolkodj már kicsit

2022. ápr. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Nem megtörtént eset! Csak tippet adok! (10 éves hölgy vagyok, Nincs gyerekem) ha van egy játék vagy valami amit szeretne (pl monsterhigh baba) azt mondanám hogy megkapja.
2022. júl. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
25 jó ötlet, de szerintem valami apróbb ajándékot kellene ajanlani, ha ezzel a módszerrel csinálja az ember, mert a hónap végére az anyukának, apukának nem marad pénze 🙂
2022. júl. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!