Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ki mivel vette rá a 3,5 éves...

Ki mivel vette rá a 3,5 éves gyerekét hogy bevegye a gyógyszert?

Figyelt kérdés
Kislányom lázas és nem hajlandó bevenni a lázcsillapítót, legmagasabb 38.8 volt neki. Vizes zsebkendővel próbálom levinni neki már egy órája de csak 38.3ra ment le neki a láza. Mivel vegyem rá?
2022. ápr. 21. 23:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem érzi rosszul magát, akkor nem adok 39 alatt.


Nekem általában beveszi egy szóra..


Amúgy nurofenes/ panadolos fecskendővel oldalra hátra byomom a rossz ízű antibiotikumot is.

Néhànyszor volt olyan, hogy nem akarta..

Felemeltem az arcát, oldalra benyomtam és úgy tartottam a fejét.

Lefolyik, muszáj nyelni.

Legközelebb már nem akadékoskodott.


Hűtőfürdőt jobban utàljàk


Az utóbbi időben több alkalommal tapasztalták a gyerekeim.

Egyszerűen influenza alatt nem hatott a csillapító.

Váltva a panadol Nurofen Flamborin csak 39,5-ig vitte le nekik..

Pár új ősz hajszàlat nyertem 3 nap alatt..

2022. ápr. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
45%
39,5 alatt nem kell lazat csillapitani.
2022. ápr. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
57%

A hidegvizes törölközőbe csavarásnál lányoknak egy száraz kisebb törölközőt kellene tenni az alhasi részre, védve a medencét (elsősegélyen szokott róla szó lenni).

A hűtőfürdőt meg mindig kb olyan hőfokon kellene elkezdeni, amennyi a gyerek testhője, és kb fél óra alatt lehűteni, de nem jéghideggé, hanem normál testhő körülire.

2022. ápr. 22. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
50%

Kap kúpot, ha más megoldás nincs.

Szerencsére a fiam szereti és azért nyávog este, hogy adjak neki, ilyenkor mindent felsorol hogy fájneki.

2022. ápr. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
76%

3 évesen ez már rég nem volt téma, mert előtte annyiszor volt beteg (kórházban többször), hogy hozzászokott, de sose alkudoztam, sose trüköztem. Főleg ha mindenfélébe kevered, nem is tudhatod, hogy bement-e a kellő adag. "Ez kell hogy jobban légy, muszáj bevenni" - s ha tényleg kellett, akkor erővel beadtam fecskendővel.

De a lázcsillapító nem muszáj. Még lázgörcsös gyereknél sem.

Ha rosszul van a láztól kap, ha nincs, akkor 40 alatt nem. Az alvás pedig jobb bármilyen lázcsillapítónál.

2022. ápr. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%
Hát, jöhetnek a "szuoeranyuzós" kommentek rám, de 3 és fél évesen kb ha fél óra alatt, de megbeszéltem vele, hogy miért fontos és miért jó, ha beveszi a gyógyszert. Ha bátor lesz és beveszi, akkor énekelek közben/utána, mesélek neki, abból amit szeretne. 3 évesen azt is megengedte, hogy cseréljünk műtét után kötést neki. Mindig megelőzte egy 20 perces magyarázás, kérlelés, de aztán ha "rettegve" is, de hagyta, hogy cseréljük. Olyankor mindig mondta, hogy már csak ennyit alszunk és utána majd nem kell cserélni. Fontos volt, hogy nem gurultam dühbe, vagy nem látta rajtam, mert másként a fiam is jobban dacol. Így is elég az a 20 perc-fel óra magyarázás. Igaz, hogy azóta az ovi okán ezerszer kellett adni gyógyszert és mindig az motiválja, hogy ha hamarabb meggyógyul, mert beveszi, újra mehet
2022. ápr. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
64%
Mivel az én lányom is olyan, hogy nem akarja bevenni a gyógyszereket, italba szoktam tenni, de úgy, hogy nem tudja, hogy benne van. Simán megissza, nem érzi az izét (gyümölcslébe teszem). Végső esetben marad a kúp, a vizes borogatást sem tűri el magán.
2022. ápr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Minden bevetettem (kivéve a bele erőszakolást, mert akkor úgy is kihányja meg nem is tudnám így beadni neki) és hiába, maradt a vizes borogatás, reggelre 37-re lement. Reggel kipróbáltam hogy nem szólok neki és beletettem a teájába és úgy megitta.
2022. ápr. 22. 09:32
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
37 fokra minek adsz lázcsillapítót? Hogy tovább legyen beteg?
2022. ápr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ezt én sem értem ,hogy 37re minek a láz csillapitó ? 🤔
2022. ápr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!