Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Érdemes beadatni a Bexserot?

Érdemes beadatni a Bexserot?

Figyelt kérdés
Rotat beadattuk a kisfiamnak. Recept nálam van, mert úgy voltam vele, ha szeretnénk akkor kiváltjuk. 30 ezer Ft ugye egy oltás.. És azt hiszem 3 kell belőle?! Oké, hogy nem egyszerre de akkor is sok. Persze a gyerek egészsége a legfontosabb. De egyik ismerősöm is pl elbizonytalanított, azt mondta, hogy ahol retekben élnek ott jellemző inkább ez a betegség. Fejletlen országokban és /vagy ahol több az ember és pl harc vagy ilyesmi van, mint pl katonai bázis. Hogy ebből mi igaz, azt nem tudom. Mondta, hogy nagyon ritka ez a betegség és az is kezelhető gyógyszerrel. Védőnő is mondta, hogy ez tényleg nagyon ritka... Ebből a pénzből meg pl most tudnék venni neki egy etetőszéket.mert az is lassan kelleni fog. Ki az, aki nem adatta be/vagy a környezetében valaki? És nem lett-e baj?! Pl mikor én voltam kicsi ilyen oltást szerintem nem kaptam, mégsem volt semmi bajom.. Bárányhimlő is nemrég kötelező pl.. Nem is tudtam. Azt sem, hogy van ellene oltás. Én voltam gyerekként bárányhimlős és semmilyen szövődménye nincs.. Lehet ezt a mindenféle oltást is túlzásba viszik már?! Rotát sem kaptam, kórházban sem voltam.

2021. márc. 13. 07:17
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek gyereket aki elkapta, elvesztette a kezeit és a lábait, valamint megvakult. Havi 100 ezer a speciális kezelés hogy valamennyire emberhez méltó életet élhessen. Ehhez képest 80 ezer a két oltásért semmi.
2021. márc. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
Itthon is előfordul ez a betegség és nem kell hozzá putriban élni. Igen, tény hogy nagyon ritka a megbetegedés. Azt viszont nem szabad elfelejteni, hogy ha egyszer elkapja, akkor abból biztosan sérülten fog kijönni, már ha túléli. Az oltás nagyban csökkenti a szövődmények és a halál esélyét.
2021. márc. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
Mamámnak a szomszédja 40 év körül van, az apja neveli mai napig. 10 éves korában sérült le, agyhártya gyulladást kapott akkor. Sosem kérdeztem és nem tudtam ugye, hogy miért lett szellemileg sérült.. Tolószékes, úgy szokta levinni az apja sétálni. Pelenkázni kell stb. Szinte olyan, mint egy csecsemő... Ha előbb tudtam volna, hogy pontosan mivel jár ha esetleg elkapja, akkor nem is írom ki a kérdést, hogy érdemes - e beadatni.
2021. márc. 14. 21:42
 34/43 A kérdező kommentje:
Én meg az oltás mellékhatásától voltam megijedve. Láz, bágyadtság és fájós láb.. Pl. Inkább ez 2 - 3 napig, mint egy életen át testi és szellemi fogyatékosság. Azzal a tudattal, hogy pedig meg tudtuk volna venni az oltást. Kedden ki is váltja a párom. Így legalább biztosan meg is lesz. Aztán majd 6 hónaposan kapja, májusban.
2021. márc. 14. 21:44
 35/43 anonim ***** válasza:
71%

Véleményem szerint jó döntésre jutottál. Amit sajnálok, hogy ehhez egy élő példa kellett.


Legközelebbi döntésednél kérlek ne várj élő példára, hallgass az eszedre.

2021. márc. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
Úgy lesz! :) :(
2021. márc. 15. 21:45
 37/43 A kérdező kommentje:

Ma váltottam ki.


Szolnokon a Pingvin patikában 31609 Ft.

2021. márc. 18. 00:00
 38/43 anonim ***** válasza:
Uhh, nem semmi. Én is tegnap előtt váltottam ki a harmadik oltást, itt nálunk 27.595 volt (Budapest, 22. kerület)
2021. márc. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:
Mitől függ, hogy 2 vagy 3 oltás kell ebből? Nyilván elmondja majd az orvos, csak érdeklődöm.
2021. márc. 18. 21:12
 40/43 anonim ***** válasza:
Nem függ semmitől. A Bexsero 3 oltásos. Általában az első kettőt írják fel, mert azt kb 2 hónap különbséggel adják. A 3. oltás 1,5-2 év között kell, ezért a szavatosság miatt azt később írja ki az orvos.
2021. márc. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!