Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Érdemes beadatni a Bexserot?

Érdemes beadatni a Bexserot?

Figyelt kérdés
Rotat beadattuk a kisfiamnak. Recept nálam van, mert úgy voltam vele, ha szeretnénk akkor kiváltjuk. 30 ezer Ft ugye egy oltás.. És azt hiszem 3 kell belőle?! Oké, hogy nem egyszerre de akkor is sok. Persze a gyerek egészsége a legfontosabb. De egyik ismerősöm is pl elbizonytalanított, azt mondta, hogy ahol retekben élnek ott jellemző inkább ez a betegség. Fejletlen országokban és /vagy ahol több az ember és pl harc vagy ilyesmi van, mint pl katonai bázis. Hogy ebből mi igaz, azt nem tudom. Mondta, hogy nagyon ritka ez a betegség és az is kezelhető gyógyszerrel. Védőnő is mondta, hogy ez tényleg nagyon ritka... Ebből a pénzből meg pl most tudnék venni neki egy etetőszéket.mert az is lassan kelleni fog. Ki az, aki nem adatta be/vagy a környezetében valaki? És nem lett-e baj?! Pl mikor én voltam kicsi ilyen oltást szerintem nem kaptam, mégsem volt semmi bajom.. Bárányhimlő is nemrég kötelező pl.. Nem is tudtam. Azt sem, hogy van ellene oltás. Én voltam gyerekként bárányhimlős és semmilyen szövődménye nincs.. Lehet ezt a mindenféle oltást is túlzásba viszik már?! Rotát sem kaptam, kórházban sem voltam.

2021. márc. 13. 07:17
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
92%

Bocs, de jó nagy hülyeségeket gondolsz/írsz!

3 adag kell belőle (talán) 2 éves korig, utána csak 2. Mi kettőt adattunk be.

Nem a retekben élőket sújtja ez a betegség, de valóban nagyon ritka.

Nem lehet könnyen gyógyszerrel kezelni, ezért ajánlják ellene a védőoltást! Az esetek általában életben sem maradnak, vagy nagyon súlyos fogyatékossággal élnek tovább. A google-ban el tudod olvasni mit okoz ez a betegség.

A védőoltástól pedig alig fájt a lányom karja és nem lett csomó, neki oda adták be.

2021. márc. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
31%

Ha gond nélkül kifizetés akkor persze hogy adasd be neki.

Én olvastam utokovetes tanulmányt, és az alapján úgy döntöttem, hogy nem éri meg. Tényleg ritka ahhoz hogy erre sporoljak.

2021. márc. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább úgy tekintek rá, hogy AZÉRT ritka és csak a fejlődő országokban van, MERT a fejlett országokban oltással védekezünk ellene. Ezzel, hogy beadatom, én is kiveszem a részem a védekezésből.

Plusz engem nem lehet meggyőzni azzal az érvvel, hogy egy betegség csak egy másik országban van. Mai világban az emberek már nem keveset utaznak, bármikor behozhatja valaki. A koronavírus is milyen szépen szétterjedt a világban ugyebár, pedig azellen próbáltak védekezni az országok. (Tudom, nem tökéletes analógia.)

2021. márc. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

Mikor meséltük a fiam dédijének, hogy beadattuk az oltást, akkor mondta, hogy nagyon helyes, mert az ő testvére elkapta az agyhártyagyulladást gyerekkorában, és hónapokig lábadozott belőle. Nálunk nem is voltak mellékhatásai az oltásnak. Azt hiszem ha 3 vagy 5 hónaposan kapja az elsőt, akkor összesen elég 3 vakcina, 2 egymás után két hónappal, aztán a 3. csak 18 hónaposan, de inkább kérdezd meg a dokit, vagy nézd meg az oltási táblázatot.


Szóval én beadattam, de amúgy is kicsit parás vagyok, ami a betegségeket illet.


Ha budapesti vagy, ismerek egy gyógyszertárat ahol 30 ezer Ft-ba kerül az oltás, mert ugye vannak helyek ahol 35-38-at is elkérnek érte.

2021. márc. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

13 egyébként abban a tanulmányban pont arról is szó volt, hogy pont azért nem teszik kötelezővé mert nem lehet látni az alacsony esetszám miatt hogy mennyiben hatékony a védőoltás. És hogy mennyi ideig ad védettséget (2 éves kor alatt és tinédzserkori végén kapják el legtöbben).

Ennek ellenére aki megteheti adassa be én is azt tudom mondani, legalább eggyel kevesebb aggodnivalo :)

2021. márc. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

12!


Végül is érdemesebb koporsóra spórolni, ha mégis sikerül összeszedni egy ritka betegséget, amit kezelni kb mindig késő, ellenben van ellene oltás....

2021. márc. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
67%
16 nem, ezt nem gondolom, viszont autóba is ülünk, pedig nagyobb eséllyel szenvedhetunk balesetet, mint amennyi eséllyel csecsemőkorban elkapja a B típusú agyhártyagyulladást. Szóval ne miattam aggódj, hanem inkább az olyanok miatt, akik normális kaját se tudnak adni a gyerekeknek.
2021. márc. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:

17!


Az autós példánál maradva: beteszed a gyereket a biztonsagi ulesbe , vagy majd figyelek hogy ne legyen baleset gondolkodással csak úgy hatra ülteted aztán ha szerencséd van, épségben haza ertek?

2021. márc. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
47%
Amúgy picit sem aggódom miattad, a te eleted, a te gyereked elete, nekem nem oszt, nem szoroz hogy él e, hal e, esetleg agykarosodott, vagy mozgássérült lesz e, ha mégis megbetegszik. A te életed, meg az övé.
2021. márc. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
37%

Nekem két gyerekem van, az rögtön nem 30 ezer, hanem 60 ezer lenne beadatni csak az első adagot. És nem adatom be, mert egyrészt túl vannak a kritikus időszakon, másrészt tényleg dokkal nagyobb az esélye, hogy autóbalesetet szenvedünk vagy leesik a csúszdáról vagy bármi.


Szóval szerintem ez akkora képmutatás, aki azt írja, hogy inkább erre költ, mert mindent megtesz a gyereke érdekeben.

Akkor ti valószínűleg autóba se ültök, mert így a balesetet is el lehet kerülni, igaz?

Végülis van ilyen ismerősöm, ski emiatt a kompra se mer felszállni a gyerekkel, mert az is elsüllyedhet. Fübe, bokrok közé se mehet a gyerek, mert ott meg kullancs van :)

2021. márc. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!