Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Érdemes beadatni a Bexserot?

Érdemes beadatni a Bexserot?

Figyelt kérdés
Rotat beadattuk a kisfiamnak. Recept nálam van, mert úgy voltam vele, ha szeretnénk akkor kiváltjuk. 30 ezer Ft ugye egy oltás.. És azt hiszem 3 kell belőle?! Oké, hogy nem egyszerre de akkor is sok. Persze a gyerek egészsége a legfontosabb. De egyik ismerősöm is pl elbizonytalanított, azt mondta, hogy ahol retekben élnek ott jellemző inkább ez a betegség. Fejletlen országokban és /vagy ahol több az ember és pl harc vagy ilyesmi van, mint pl katonai bázis. Hogy ebből mi igaz, azt nem tudom. Mondta, hogy nagyon ritka ez a betegség és az is kezelhető gyógyszerrel. Védőnő is mondta, hogy ez tényleg nagyon ritka... Ebből a pénzből meg pl most tudnék venni neki egy etetőszéket.mert az is lassan kelleni fog. Ki az, aki nem adatta be/vagy a környezetében valaki? És nem lett-e baj?! Pl mikor én voltam kicsi ilyen oltást szerintem nem kaptam, mégsem volt semmi bajom.. Bárányhimlő is nemrég kötelező pl.. Nem is tudtam. Azt sem, hogy van ellene oltás. Én voltam gyerekként bárányhimlős és semmilyen szövődménye nincs.. Lehet ezt a mindenféle oltást is túlzásba viszik már?! Rotát sem kaptam, kórházban sem voltam.

2021. márc. 13. 07:17
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
80%
Mindkét gyerekem megkapta/megkapja a Bexserot. Ez az az oltás amit a környezetemben mindenki beadat egyébként, mert lehet, hogy ritka, de ha mégis beteg lesz a gyerek, akkor bele is halhat. Nem ezen spórolnék a helyedben, etetőszéket akár használtan is simán veszel jót, ez fontosabb szerintem.
2021. márc. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
49%
Én inkább ezt adatnám be mint a rotát. Gondolj bele, ez cseppfertőzéssel terjed, elkaphatja játszón, tömegközlekedésen, oviban. Ritka, de ha elkapja vagy belehal vagy maradandó a károsodás (vakság végtag elvesztés stb) És 2 oltás kell belőle nem 3. Amiből 3 kell az a Neisvac c (300 forint/oltás)
2021. márc. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Nem az, hogy nem tudjuk megvenni. Mert megtudjuk. Mellékhatásokról is olvastam, hogy lábát sem tudja mozgatni, nagy csomó marad a helyén napokig /hetekig pl. De gondolom ez el is múlik, ugye?! Tehát "nem lesz gond" a lábával?! 😱
2021. márc. 13. 07:35
 4/43 anonim ***** válasza:
83%

Igen. A közvetlen környezetemben egy kilencéves meghalt, egy kétéves kislány meg súlyos károsodással élte túl. Nem, nem a értékben élt egyik család sem, sőt, és nagyon hamar észrevették a betegséget, konkrétan mindkét gyerek órák alatt került kórházba gyógyszerhez.


A lányom kettőt kapott, ráadásul a gyerekorvos nem sz.rakodott, rögtön a kötelezők mellé kéthónaposan az elsőt. Az első után enyhe hőemelkedés, és nála kialakult egy-két hónapra a jellegzetes bexsero csomó, de mozgással nem volt gond. A másodiknál szerintem pár órás hőemelkedése volt, és semmi egyéb baj.


Inkább erre költöttem, mint pinterestes dizájn szobára vagy századik fp játékra, aminek a dobozával játszik a gyerek.

2021. márc. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
*retekben
2021. márc. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
94%
Nekem anno azt mondta az orvos, hogy kb esélytelen hogy elkapja a gyerek. Ha viszont sikerül neki, esélytelen hogy időben felismerjék, így mire kezelnintudjak, már késő. Nekem megérte megvenni így is.
2021. márc. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
88%
Beadattam a nagynak, és a kicsi is meg fogja kapni. Lehet, hogy ritka, de semmi se garantálja, hogy nem pont az én gyerekem fogja elkapni, és ha elkapja, akkor jó eséllyel bele is hal. Én meg majd élhetek együtt a tudattal, hogy bár megtehettem volna anyagilag, hogy beadatom, nem adattam be, mindenféle szóbeszédek miatt, hogy ennyire meg annyira ritka, és hát ennek úgyse lett volna sok esélye
2021. márc. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
A bárányhimlőt is beadattam anno, nekünk még nem volt kötelező. Valóban, ritkán halnak bele. Ellenben sok olyan van, aki nagyon fiatalon kapta el, akinek élete végéig sebhelyei maradnak, mert kivakarta....De a döntő szempont az volt, hogy lehet, hogy valamikor mégis bárányhimlős lesz, de soha a büdös életben nem lesz övsömöre.
2021. márc. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Egyik gyereknél sem volt semmilyen mellékhatása a Bexeronak.
2021. márc. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
86%

Attól még, mert valami ritka, én ha tehetem, megpróbálom az ellen is megvédeni a gyerekem. Lehet, hogy ritkán ütnek el valakit az autók, mégis megfogom a kezét a zebránál.

Amúgy nálunk csak 2 oltást kapott, mert fél évesen kapta csak az elsőt. Semmilyen mellékhatása nem volt az oltásnak, kicsit hőemelkedése volt délutánra, és ennyi. Még csomó se lett meg érzékeny se volt az oltás helye, szóval az se biztos, hogy mindenkinek van. Cserébe tudom, hogy ha ő lesz az 1000ből 1, aki elkapja a betegséget, egészen biztosan nem lesz semmi baja.

Amúgy nekünk a gyerekorvos azt mondta, hogy ritka betegség, az igaz, viszont sokkal rosszabb, ha oltás nélkül találkozik vele, mint egyébként. Ez igaz a rotára is és a bárányhimlőre is és minden másra is. Nem viszik túlzásba az oltásokat szerintem, ha valamiben segíthetsz a gyerekednek, hogy könnyebben átvészelje, akkor komolyan az etetőszék a prioritás?

2021. márc. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!