Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Érdemes beadatni a Bexserot?

Érdemes beadatni a Bexserot?

Figyelt kérdés
Rotat beadattuk a kisfiamnak. Recept nálam van, mert úgy voltam vele, ha szeretnénk akkor kiváltjuk. 30 ezer Ft ugye egy oltás.. És azt hiszem 3 kell belőle?! Oké, hogy nem egyszerre de akkor is sok. Persze a gyerek egészsége a legfontosabb. De egyik ismerősöm is pl elbizonytalanított, azt mondta, hogy ahol retekben élnek ott jellemző inkább ez a betegség. Fejletlen országokban és /vagy ahol több az ember és pl harc vagy ilyesmi van, mint pl katonai bázis. Hogy ebből mi igaz, azt nem tudom. Mondta, hogy nagyon ritka ez a betegség és az is kezelhető gyógyszerrel. Védőnő is mondta, hogy ez tényleg nagyon ritka... Ebből a pénzből meg pl most tudnék venni neki egy etetőszéket.mert az is lassan kelleni fog. Ki az, aki nem adatta be/vagy a környezetében valaki? És nem lett-e baj?! Pl mikor én voltam kicsi ilyen oltást szerintem nem kaptam, mégsem volt semmi bajom.. Bárányhimlő is nemrég kötelező pl.. Nem is tudtam. Azt sem, hogy van ellene oltás. Én voltam gyerekként bárányhimlős és semmilyen szövődménye nincs.. Lehet ezt a mindenféle oltást is túlzásba viszik már?! Rotát sem kaptam, kórházban sem voltam.

2021. márc. 13. 07:17
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

20!


Az autóban bekötöd a biztonsági övet?

2021. márc. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
30%

21 130 al az autópályán tudod mit ér a biztonsági öv? Hogy nem hulla hanem nyomorék leszel.

De lecsereled-e ötévente az autodat hogy a legújabb aktív és passzív biztonsági felszereltséggel autozhass?

Ha nem, miért?

2021. márc. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

22!


Nos, szerintem inkább látnád nyomoréknak a gyereked, anyád, vagy a partnered mint hullának, de javíts ki, ha tévedek. Nincs autóm, így nem cserélek benne ki semmit. De a gyereknek mindig

korának es sulyanak megfelelő gyerekülése volt, hogy biztonságban legyen, ha autozni kell.

2021. márc. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
23%

23 szerencsére nem kellett még ilyet atelnem.

A példám lényege pedig nem ez volt,hanem szemléltetni szerettem volna, hogy az átlag embernek mérlegelnie kell hogy az eroforrasaibol mennyit tud bealdozni a biztonság maximalizálása érdekében, de ezt egy bizonyos szint felett nem azért teszik mert inkább fizetnek a gyerek koporsóját.

2021. márc. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
82%

Az én példám lényege pedig az volt, hogy minden lehetséges módszerrel érdemes védekezni az ellen, ami ellen lehet.

További szép napot.

2021. márc. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem a te peldad lényege az volt hogy megveregesd a saját vallad amiért a szűkös anyagi lehetőségeid ellenére kifizettél egy oltást amit más feleslegesnek tart.
2021. márc. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

26!


Igen, nyilván ez a lényeg, elvégre egy névtelen oldalon mindenki tudja ki vagyok és milyenek voltak az anyagi lehetőségeim. Hogy őszinte legyek, fogalmam nincs mennyi volt anno az oltás: a gyerekem pár hónap múlva nagykorú, tehát nem tegnap kapta. Nekem lényeges volt anno. Neked nem az.

2021. márc. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj az agyhártyagyulladással, hogy ha elkapja, akkor valószínűleg meghal.

Így bármilyen ritka is az, hogy valaki elkapja, engem ez nem vigasztalna, ha pont az én gyerekem az egy a millióból.

Neisvac, bexsero, kullancs elleni.. mindent megkapja.

2021. márc. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! Megerősítettek a válaszok abban, hogy nem hiába kértem ki a receptet. Májusban meg fogja kapni az elsőt. Akkor lesz 6 hónapos. Nem tudom, hogy miért nem előbb. Doki mondta, hogy ezt 6 hónaposan fogja kapni. Az elsőt.
2021. márc. 13. 12:43
 30/43 A kérdező kommentje:
Válaszolva az egyik hozzászólásra : Szolnokon lakom. Neten utána nézek hol mennyibe kerül, de gyanítom, hogy a Pingvin patikában. Majdnem minden ott az olcsóbb.
2021. márc. 13. 12:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!