Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A mai világban már az a...

A mai világban már az a normális ha 28-tól és felfelé alapítunk családot? 20-24 évesen még olyan felelőtlennek nézik az embert?

Figyelt kérdés
Suliban és a munkahelyemen is olyan furán néztek rám, és mivel a taj kártyámon még a lánykori nevem volt, a kórházban is furán éreztem magam. Kb mintha 15 évesen vállaltam volna tök felelőtlenül a babámat!
2010. máj. 19. 10:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
60%
Részben igazad van, 12:01-es, részben megcáfolnálak. Én írtam itt korábban, hogy 22 évesen szültem (talán a 3. válaszoló vagyok, de nem biztos). Nekünk senki nem segített semmivel. Egész egyszerűen a szüleink sem tehették meg, hogy akár 5ezer forinttal támogassanak. Mi annak köszönhetjük azt, hogy fiatalon lehettünk szülők, hogy nem csak akartuk, hanem tettünk is érte. Nem volt könnyű főiskola (Pszf) mellett napi 10-12 órát dolgozni, a fogunkhoz verni a garast (természetesen albérletben) ahhoz, hogy félre tudjunk tenni egy kis pénzt. Ebből lett önerőnk a lakáshoz és a többi hitel. Persze szerencsénk is volt, hogy jó munkát kaptunk, bár semmi hátszelünk nem volt az álláskeresésnél sem. Autónk még mindig nincs, de azt én nem is tekintettem feltétlen fontos kiegészítőnek a gyermekvállaláshoz. Jövő évben viszont ahhoz is összejön a kellő összeg. (és még mielőtt valaki azt hiszi, hogy egy gazdag korosodó vállalkozóhoz mentem hozzá elárulom, hogy a férjem most 26 éves és egy multinál húzza az igát, én pedig majd ősztől megyek vissza dolgozni egy másikhoz)
2010. máj. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Nézd, az ember könnyít magán, ahogy csak tud. nagyon dicséretes, hogy meló mellett elvégezted a pszf-t és úgy vállaltad be ezzel párhuzamosan a gyereket, de te is tudod, hogy sokkal egyszerűbb és kényelmesebb lett volna mindent a maga idejében csinálni. kényelmesen elvégezni a fősulit, rendesen nappalin, csoporttársakkal (azt nem hinném, hogy nappalis órarend mellett melóztál napi 12 órákat) aztán munkát keresni, fix állásban és utána vállalni a gyereket. nem maradtál volna le a világon semmiről. ne haragudj, csak kissé ömlengőnek hatott, amit írtál, de ha nem így van, elnézést kérek. senki nem várta el, hogy 22 évesen szülj.
2010. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Nem akartam ömlengős lenni, ne haragudj. :) Amúgy teljesen igazad van, ráértem volna, de tudod a türelem nem az erősségem. Nagyon szerettem volna fiatalon anya lenni, de ugyanakkor voltak bizonyos kritériumok, amik nélkül nem vállaltam volna be a gyermeket (férj, lakás). Ezért széthajtottam magam abban a 4 évben, hogy ezt megvalósíthassam. Ez nem mások elvárásai miatt alakult így, egész egyszerűen így akartuk. Csak sokszor hallok nőket sopánkodni, hogy "jaj nem vállalhatok gyereket mert nem adottak a körülmények", de igazából semmit nem tesz a többségük a cél érdekében. Természetesen itt is tisztelet a kivételnek. Csak nekem is rosszul esik amikor egyből rossz anyának tituálnak a korom miatt és a tapasztalatok szerint általában az irigység van mögötte. Csak azt felejtik el, hogy mint mindennek, ennek is ára volt.
2010. máj. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Csatlakozom,hogy az utolsó előtti válaszadó picit bezsúfolt mindent 2-3 évben,de természetesen ez csak egy vélemény.

Én 28 évesen szültem, azért mert 20-25 évesen éltem, nem voltam kész egy gyermekre.Közben dolgoztam, tanultam,kiélveztem hogy saját otthonom van,megtaláltam a párom(akinek nem 1 év után akartam szülni)nem éreztem azt akkor hogy itt lenne az ideje egy babának, holott meg lett volna hozzá minden.

Igy mikor megérett bennünk a gondolat hogy babát szeretnénk tettünk is érte, és sikerrel jártunk:)Amúgy meg a második babámat sem fogom elsietni, de még 35 év kor előtt szeretnék szülni.Addig visszamegyek dolgozni, élvezem a kislányommal töltött időt.És ha úgy fogom érezni hogy jöhet a következő akkor újra belevágunk.Nincs semmi korhoz kötve.

2010. máj. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Szerintem "atrocitások" mindenkit érnek, kortól függetlenül.

Én mindig azt kapom meg, hogy minek vártunk ilyen sokáig.

Akkor elmondom az én sztorimat: a férjemmel 8 éve ismerkedtünk meg, akkor ő már nappalis egyetemista volt, én meg épp egy felsőfokú tanfolyammal végeztem, és már dolgoztam.

Nem várhattam el tőle, hogy a nappalis tagozatát lecserélje, meg hát az elején még nem ilyen komoly egy kapcsolat, hát két év után úgy döntöttem, hogy így nem jutunk ötről hatra, hát elkezdtem két állásban dolgozni, hogy legyen majd tőkénk a lakásvásárláshoz.

Ő friss diplomásként nagyon nehezen helyezkedett el, aztán leépítették, meg megszűnt az új munkahely, meg ilyenek, és végül ott tartottunk, hogy eltelt 3 év, és még mindig nem volt biztos állása.

Végül megtalálta az "igazit", és akkor belevágtunk az esküvőbe, saját lakás vásárlásba, neki minden vágya volt, hogy saját autója legyen, vettünk azt is (persze használtat, de kit érdekel?), és 28 évesen tartottam ott, ahol már 24 évesen szerettem volna...

Mert így elrohan az idő az ember mellett, amíg megvalósít egy tervet, aminek a "futamidejére" nincs közvetlen ráhatása.


Hát ennyi.

28 évesen vállaltam a terhességet, mert akkorra voltak adottak a feltételek, pedig a belem is kidolgoztam 6 éven át két munkahelyen, hogy minél hamarabb "célba" érjünk.

Most persze fordult a kocka, én itthon babázom, és a férjem dolgozza ki a belét két helyen, hogy ki is tudjuk fizetni a "célunk" hitelhordalékát... :-S


Nem egyszerű, ha nincs a szülőktől anyagi háttér.

Sokkal könnyebb lett volna egy készen kapott lakás, akkor már elszaporodtunk volna, mint a nyulak... :-D

2010. máj. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
54%
Csatlakozom a fiatal kismamához. Én is 22évesen szültem, van saját lakásunk (önerőből, nem segít senki), saját autónk, felsőfokúm és 2évet melóztam én is egy multinál. És tényleg nem várta el senki tőlem sem, hogy 22évesen szüljek, de ha én érettnek érzem magam és a férjemet is, akkor miért ne lehetne bevállalni a babát?! Miért kell leszólni és nem elhinni a dolgokat?! Amúgy engem is mindenki nézett mikor terhes voltam, hogy milyen fiatal vagyok.
2010. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Én 26 éves vagyok a párom 30. Van hol laknunk, mindkettőnknek biztos állása van. Nem keresünk olyan jól, ahogy szeretnénk, de azért szépen megélünk. 1,5 hónap múlva érkezik a kisfiunk, akit már nagyon várunk. Pont ma voltunk az önkormányzatnál az apaságit intézni, mert nem vagyunk összeházasodva. Hát had ne mondjam, hogy éreztük ott magunkat. Teljesen lenéztek, hogy milyen fiatalok vagyunk és még össze sem házasodtunk? Szerintem egyáltalán nem vagyunk már fiatalok, mondhatjuk úgy is hogy pont benne vagyunk a korban. Az, hogy nem házasodunk a MI döntésünk volt (annak ellenére, hogy 2 éve volt az eljegyzésünk, nem kapkodjuk el, de az is lehet, hogy egyáltalán nem fogunk házasodni). 13 éve alkotunk egy párt (kamasz szerelem első látásra:D), tehát nem is értem, hogy anélkül, hogy ismernének minket, hogy merték megkérdőjelezni a döntésünket, valamint kioktató jelleggel levezetni ezt az egész "szertartást".
2010. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

én 25 voltam, mikor született a fiam. előtte kiéltem magam: meló, suli, buli... van, aki 18 évesen érett a babavállalásra és van, aki 30 évesen sem. én magasról tettem arra a terhességem alatt is, h ki mit gondol és h néz rám. pedig mi sem vagyunk házasok a párommal, ráadásul a kapcsolatunk sem tartott már 10 éve mikor terhes lettem:) az ő szülőfalujába költöztünk, itt őt mindenki ismeri, engem mindenki utált ( a költözésünket megelőzte az ő válása, stb...) szóval gondolhatjátok a megvető pillantásokat... mindenki összesúgott a hátam mögött, h felcsináltattam magam a párommal, h el kelljen válnia a feleségétől. pedig akkor már hónapok óta nem éltek együtt, de ezt hirtelen mindenki elfelejtette. :)) szóval én rövidre zártam: aki bámult, v megjegyzést tett, attól megkérdeztem, h ugyanmár így ismeretlenül mi alapján ítélkezik és mi a gondja velem. a 3. ilyen után már néha köszöntek is az utcán:) lassan 3 éve itt lakunk már, és mostmár szeretnek, mert rájöttek, h én is ember vagyok:)))) ezek után, h a hivatalokban, munkahelyen, h néztek rám, h "fiatalon" terhes lettem, egyáltalán nem érdekelt. ezzel nem kell foglalkozni. mindenki élete, sorsa más, amibe kívülállóként nem látunk bele. és azt se felejtsük: ne ítélj, h ne ítéltessél...

aki megteszi, az meg magára vessen:)))

2010. máj. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Szia! Én most 25 vagyok, 23 évesen szültem a lányunkat. Igaz nekem már az asszony nevem szerepelt a taj kártyámon, de van egy dolog ami az életem végéig elkísér :)) Még most is 25 évesen 16 évesnek néznek. Adódott ebből már kellemetlen problémám és már egy párszor kinéztek a rendelőből mikor nagy pocakkal terhesgondozásra mentem, de hát nem tudhatják hogy nem 16 vagyok hanem 25. Volt olyan is hogy egy másik nő finoman célozgatott hogy húú te nagyon korán szültél, nem értettem mire leesett hogy nem néz többnek 16-nál és mikor megmondtam a koromat nem tudott mit szólni. Szóval én még ha 30 fölött vállaltam volna a babát akkor is így jártam volna.

EGyébként a barátnőm aki szintén férjes asszony most 35 éves, és amikor 4 évvel ezelőtt megkérdezte tőle hogy nem vágynak-e babára, akkor annyit válaszolt hogy ő abszolút nem érzi úgy hogy szülnie kellene. Pedig akkor már 31 éves volt. Ezt csak azért írom mert én 23 évesen érettnek tartottam magam, más pedig még 30 fölött sem érez ilyesmit. Hiába, nem lehetünk egyformák.

2010. máj. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Sziasztok, én is 23 évesen szültem a lányomat, és emlékszem, hogy sokan megnéztek az utcán, volt aki megjegyzést is tett "ilyen fiatalon terhes vagy??", mert olyan kölyökképem volt- de engem nem zavartak a csodálkozók-én is férjnél voltam már, utolsóéves egyetemista, a férjem is.Most 35 évesen ugyanolyan jó volt terhesnek lenni, ugyanolyan könnyen szültem, és megkérdezték tőlem "első baba, ugye?".Szerintem jó fiatalon is és idősebben is szülni, mindenki akkor vállaljon gyereket, amikor szeretne és megérett rá...
2010. máj. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!