Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A mai világban már az a...

A mai világban már az a normális ha 28-tól és felfelé alapítunk családot? 20-24 évesen még olyan felelőtlennek nézik az embert?

Figyelt kérdés
Suliban és a munkahelyemen is olyan furán néztek rám, és mivel a taj kártyámon még a lánykori nevem volt, a kórházban is furán éreztem magam. Kb mintha 15 évesen vállaltam volna tök felelőtlenül a babámat!
2010. máj. 19. 10:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
30%
Nem normális,csak ma ez a szokás. A nők előbb "megvalósítják" magukat,azután akarnak szülni. Ami azért 30 fölött már nem olyan egyszerű,és a gyerek sem biztos,hogy egészséges lesz.
2010. máj. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Valószínű azért nézik ilyen korban furán a másikat, mert a továbbtanulás miatt kitolódik a "gyerekkor", vagyis az az életkor, amiko rmég nem dolgozunk. Sokan még éretlenek tartós párkapcsolatra is, nemhiába van a sok szakítás, fiatalkori válás. Annak érdemes családot alapítania fiatalon, aki tényleg elkötelezett, és harmonikus párkapcsolatban él. Máskülönben az éretlenség, fiatalkor miatt, nagy valószínűséggel tönkremegy akapcsolata... Ezt látni mindenhol... Én is mostanában alapítok családot, babát várok a páromtól, 25 vagyok. Sokan furán néznek rám, mert most fejezem be a tanulást, és még nem dolgoztam. Egyáltalán nem törődöm a megjegyzésekkel. :) Szerintem ne törődj velük, ha furán néznek rád, ők valószínű nem érzik, nem értik még azt, amit te már igen.
2010. máj. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, miről beszélsz, én is így jártam. 22 évesen szültem az első gyermekemet, aki abszolút tervezett baba volt. Ekkor már férjnél voltam 1 éve, volt saját lakásunk, stb. Mégis, ennek ellenére úgy néztek rám mint valami űrlényre. Az mondjuk hozzá tartozik az igazsághoz, hogy én még most is (24 évesen) úgy nézek ki mint egy tizenéves tini. Nem tehetek róla, egyszerűen ilyen típus vagyok. Az is ritka, hogy nem a testvéremnek nézik a fiamat. Sajnos emiatt rengeteg helyen kinéznek és automatikusan elkönyvelnek rossz anyaként meg megesett gyermeklányként. Bennem az tartja a lelket, hogy mikor a fiam középiskolás ballagására megyünk majd, én leszek az egyik legcsinosabb anyuka. :-P

A kórházban különben az első nap reggelén mikor behozták szoptatni a picúrt, így megkérdezte a mellettem lévő ágyon fekvő anyuka, hogy: "És, örökbe adod?". Azt hittem, leesek az ágyról a meglepetéstől. Mondtam is neki, hogy fél évig küzdöttünk, hogy egyáltalán összejöjjön, miért adnám örökbe?! Na, akkor ő képedt el. Pont ekkor jöttek be felvenni a gyerkőc születési anyakönyvi kivonatához az adatokat és mikor férjezett nevet diktáltam be és legmagasabb iskolai végzettséghez a diplomát, még jobban elképedt a kedves szobatárs. Persze után elnézést kért, és elmondta a szokásos: "Én azt hittem, hogy..." típusú szöveget, de akkor is rosszul tud esni az embernek, amikor a külseje alapján ítélik meg. Amúgy a fiam már két éves és nagyon boldogok vagyunk továbbra is az apukájával, immár 7 éve. Szóval még csak azt se mondhatják, hogy egy pár hónapos kapcsolatban szültem gyereket. De sajnos ez ilyen, genetikailag kódolva van az emberekben, hogy első látásra valamilyen véleményt alkotunk a másik félről, sokszor nem is szándékosan. A dolognak az intelligenciától függő része itt jön el, hogy beszólunk-e az illetőnek vagy megtartjuk a véleményünket.

2010. máj. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

11.11 től kérdezném 22 évesen hogy volt diplomád már? (csak érdeklődöm).


Én 25 évesen lettem terhes a fiammal, engem is mindenki kb. hülyének nézett...A férjem (aki akkor még nem volt a férjem) 27 éves volt, mindenki azzal riogatott hogy túl fiatalok vagyunk még (holott minden felmenőnk ekkor már szülő volt ennyi idősen).És hogy majd jól megterheli a baba a kapcsolatunkat (4 éve voltunk már együtt) és majd jól elhagy...

Szerencsére nem lett igazuk és a második babánk is megszületett már azóta, akire viszont 1 évet várnunk kellett mert nem igazán akart sikerülni a teherbeesés, szóval ha várunk 30 éves korunkig, lehet spontánul már nem is lehetett volna gyerekünk.

2010. máj. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem "megvalósítják magukat", kedves első, hanem megteremtik az alapokat, ha a szülők nem olyan tehetősek, hogy alátegyék...

29 évesen szültem, mert akkorra lett saját lakásunk, autónk, és annyi tőkénk, hogy bele merjünk vágni a gyerek-projectbe.


Ja, és azt se felejtsétek el, hogy van, akinek évekig nem jön össze a baba.

Barátnőmék 6 évet vártak arra, hogy babájuk legyen, mert valamiért nem jött össze.

30 évesen szült, éééés?


Mondjuk én sajnálom, hogy előbb nem tudtuk bevállalni, mert már "öregnek" érzem magam, jobb lett volna 24-25 évesen szülni, és akkor most már kistesó is lehetne.

De az embernek vannak elvárásai magával szemben, csak úgy, a habokba nem akartam szülni.

2010. máj. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
11:11-es vagyok. Úgy volt diplomám, hogy 18 éves voltam amikor érettségiztem és még abban az évben felvettek a főiskolára. A főiskola 7 féléves, tehát 3,5 év összesen. Így abban az évben diplomáztam, amikor 22 lettem, még a terhesség alatt. Azt nem írtam, de természetesen munka mellett végeztem el a főiskolát, így már volt több éves munkaviszonyom a szüléskor.
2010. máj. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
49%

Nem arról van szó, hogy nem normális, hanem arról, hogy szociológiai okok miatt kitolódott a gyerekvállalás. a továbbtanulás olyan magától értetődő lett mint a középiskola. ez egybefügg emancipációs folyamatokkal is, lehetősége nyílt a nőknek is saját, független egzisztenciát kialakítani. a hagyományos családmodell, miszerint az anyuka fiatalon szül és otthon marad gyereket nevelni, miközben az apa adja haza a pénzt, eltűnőben van. márpedig tanulás és munka mellett nagyon nehéz megvalósítani a gyereknevelést, ezért tolódik egyre későbbre. én 24 vagyok, még csak most fogok végezni az egyetemen (10 féléves) és az órarendem nem tette soha lehetővé, hogy fix állásban dolgozzak. ilyen körülmények között képtelen lennék gyereket vállalni és a párkapcsolatom sem elég érett hozzá valamint még én magam sem törtem ki teljesen a gyerekstátuszból.

ha valaki képes arra, hogy egy kalap alá vegye a tanulást, a munkát és a gyereknevelést és lelkiekben is érett rá, annak minden elismerésem. én erre képtelen vagyok még és tudom, hogy még jópár évig nem is lesz gyerekem.

2010. máj. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
34%
11:27, köszi, pont hasonlóan akartam Én is reagálni. Igen, ez a lényeg, megteremteni az alapokat, és nem arra alapozni, hogy majd a család úgyis segít. Plusz, nekem fontos volt a karrier is, 10 évembe telt odáig jutni, hogy nyugodtan mehessek babázni, mert letettem annyit az asztalra, hogy akár kötetlen munkaidőben mehessek vissza dolgozni, és visszavárjanak, számítsanak rám. Ennyit erről. Aki manapság 20-22 évesen be mer vállalni egy gyermeket, biztosan nem csak a "saját erejéből" fogja felnevelni.... már nem az a világ van, mint 30 éve.
2010. máj. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és 31 évesen szültem egészséges gyermeket egy teljesen komplikáció mentes, nagyon könnyű terhesség után, ami elsőre összejött. És nem hiszem, hogy csak szerencsém volt....
2010. máj. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
34%

Szia!

Hát, sajnos tényleg egyre többen szülnek 30 után. Szerintem nem túl normális, de az előttem szólók nagyon jól látják.

Mondjuk én azért szültem 31 évesen, mert addig kerestem a páromat.. Egész egyszerűen nem találtam a páromat, manapság szerintem egyre nehezebb normális pasit találni. Én így látom, az összes barátnőm ezzel a problémával küzd.

De hogy furcsán nézzenek rád amiatt, hogy fiatalon szülsz, ez durva. Lehet, hogy inkább irigykednek, nem?:)

2010. máj. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!