Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban rossz anya vagyok?

Valóban rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy 8 és fél hónapos kislányom. A kislányom fő tápláléka az anyatej. Hiába próbálom a hozzátáplálást, én eddig egyetlen egy etetést sem tudtam kiváltani. Pedig megeszik egyszerre 200-250gramm főzeléket hússal, vagy gyümölcsöt, utána mindig ugyanúgy eszik. Erre nekem azt mondták ismerőseim, hogy az ő gyerekük ebben a korban már azt ették, amit ők, és, hogy amit én csinálok, az nem normális!

A másik problémám az alvással van. Szerintem már mindent kipróbáltunk az apjával, ami lehetséges! Estére beraktuk az ágyába, egyedül hagytuk, vele voltunk, simogattuk, megnyugtattuk, de ő nem aludt el egyedül! A mai napig csak úgy alszik el, ha ringatva van! Ez meddig lesz így? Olvasom az itteni válaszokat a hasonló kérdésekre, és mindig csak azt látom, hogy itt minden gyerek alszik magától, éjszaka nem ébred, rendesen eszik!

Akkor tényleg bennem van a hiba, tényleg nem csinálok valamit jól, vagy másnak is vannak hasonló problémái?

Egyre inkább magam alatt vagyok, hogy elrontom a gyermekem!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. márc. 31. 11:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Ezt még olvasni is szörnyű!Első a baba!

Akkor lennél rossz anya,ha másokra hallgatnál és nem a gyermekedre.Az én fiam cicifüggő,ma 7 hónapos és cumi nem kell neki.Alig fogad el pár falatot a tejcsin kívül,étkezést kiváltani még reménytelen és még egy éjszakát sem aludt át.Velünk alszik és cicin nyugszik meg,ringatva nem.

Hányszor mondta anyósom,hogy ez így nem jó,meg úgy kellene csinálni,de nem érdekel.Tudom,hogy nehéz lesz változtatni rajta,de a babámnak most így jó és csak ez számít!Most akkor én is rossz anya lennék?Nem érzem annak magamat.

2010. ápr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
A fiam egèsz pici korától egyedül alszik el, semmit nem tettem érte, talán csak azt, hogy az őáltala alakitott napirendet tartom, percre pontosan hétkor kel reggel, délben ebèd, egyre ugy elfárad, hogy saját maga megy az ágya felé és kéri, hogy tegyem be. 17 hónapos. eljön ez az idő is, ne aggódj! A ciciről pedig: én máshogy látom: te igenis kiváltottál étkezéseket, mert 200 főzi az egy teljes kaja. Csakhogy a kicsid nem vizzel, hanem tejjel öblíti az ebédet! Vagyis ügyesek vagytok, ő tejet iszik kaja után, nem vizet, jól teszi:)
2010. ápr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

MIndent jól csinálsz, ne aggódj.

Idővel fog aludni egyedül is, nem kell siettetni. Később majd hiányozni fog, ha már nem bújik (mert a ringatást felváltja az összebújva elalvás).

Előbb-utóbb azt eszi, amit a Ti.

MIndennek eljön az ideje.

Egy 8ésfél hós baba még nagyon picike. Hidd el!

Hamar megnőnek, észre sem veszed és amit most problémának érzel, az semmiség lesz a kamaszkorhoz képest.

2gyerekes mamika

2010. ápr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm szépen a biztatást!

Innentől megpróbálok nem foglalkozni a "kedves" megjegyzésekkel!

2010. ápr. 4. 09:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!