Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban rossz anya vagyok?

Valóban rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy 8 és fél hónapos kislányom. A kislányom fő tápláléka az anyatej. Hiába próbálom a hozzátáplálást, én eddig egyetlen egy etetést sem tudtam kiváltani. Pedig megeszik egyszerre 200-250gramm főzeléket hússal, vagy gyümölcsöt, utána mindig ugyanúgy eszik. Erre nekem azt mondták ismerőseim, hogy az ő gyerekük ebben a korban már azt ették, amit ők, és, hogy amit én csinálok, az nem normális!

A másik problémám az alvással van. Szerintem már mindent kipróbáltunk az apjával, ami lehetséges! Estére beraktuk az ágyába, egyedül hagytuk, vele voltunk, simogattuk, megnyugtattuk, de ő nem aludt el egyedül! A mai napig csak úgy alszik el, ha ringatva van! Ez meddig lesz így? Olvasom az itteni válaszokat a hasonló kérdésekre, és mindig csak azt látom, hogy itt minden gyerek alszik magától, éjszaka nem ébred, rendesen eszik!

Akkor tényleg bennem van a hiba, tényleg nem csinálok valamit jól, vagy másnak is vannak hasonló problémái?

Egyre inkább magam alatt vagyok, hogy elrontom a gyermekem!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. márc. 31. 11:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nagyon sokan vannak itt hasonló problémákkal. Szerintem csak szűr a szemed és csak a jóalvó jóévő válaszokat olvasod el, vagy az marad meg benned. Az én babám se eszik jól, ő még életében nem evett meg ennyi főzeléket mint a te babád. És az alvással is bajunk van mostanában.
2010. márc. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy! Ezek szerint teljesen jól eszik a kislányod, csak még igényli az anyatejet is, ami nagyon egészséges neki! Azért kell elkezdeni a hozzátáplálást, mert már nem elég a babának a kizárólagos anyatejes táplálás.


Én 1 éves koráig ringattam a gyerekem, akkor elkezdett éjjel ébredni, és erre azt olastam, h ha nem magától alszik el, nem tud visszaaludni sem, és hogy a nappali alvásnál kell kezdeni, úgyhogy először nappal nem ringattam, és aztán már este is elég volt az éeklés+simogatás, és most már átalussza az éjszakát. De ha neked nem teher elringatni őt, ne csinálj ebből problémát!


Amit leírsz, azalapján kiváló anya vagy, aki odafigyel a gyermeke igényeire.


Boldog babázást kívánok: 14 hónapos kismanó anyukája

2010. márc. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
hallottam már ilyen gyerekről, aki nem evett nagyon mást ennyi idősen, ráadásul egy iker egyik tagja volt, az anyja nem aggódott és 1 évesen már azt ette amit a felnőttek, neki kimaradt a bébiételes korszak......vagyishát az ő helyzetük még rosszabb volt, mert a gyerek szinte nem evett rendeset.....az alvás tekintetében tudnék mesélni, h vannak nem tökéletes gyerekek....a ringatás pont addig lesz, amíg ringatjátok, egyszer besokaltok és akkortól majd alszik magától....nem vagy rossz anya egyátalán
2010. márc. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennél rossz anya?Aki ilyet mond az hülye!

Az én lányom 8 hónapos már 2 etetést is kiváltottunk,most próbálgatjuk a 3.-at.DE hiába eszi meg a 200-240! grammnyi főzeléket akkor is szopizik utána:))Neki így jó akkor nekem is.


Az alvásról meg annyit,hogy ha ringatásra alszik el akkor nem igazán tudsz mit tenni.Vannak nagyon okos anyukák akik szerint le kell rakni és hagyni hadd ordítson még bele nem kékül...

Bár az én lányom nem ringatással alszik el,de ha csak úgy tudnám elaltatni,akkor ringatnám.Bár valószínüleg egy kicsit strapás:((

Nem hiszem hogy mindent NAGYKÖNYV szerint kell csinálni.A te gyereked,te ismered az igényeit.

2010. márc. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

elég baj az ha azt eszi 8 és fél hónaposan amit ők. tartósítószereket mesterséges ízfokozókat, cukrot stb.

ne foglalkozz vele. a baba annyit eszik amennyire szüksége van. én is hasonló cipőben járok csak az én kicsim még 5 hónapos és a rokonoktól azt hallom (ahol 8 hós baba van) hogy az enyém ekkor már ezt meg azt ette. ő tápszeres a mienk viszont anyatejes. az anyatejes babákat később kezdik hozzátáplálni.

az alvásról csak annyit, mi is ringatjuk minden este. 10 perc alatt elalszik ölbe, az ágyban meg csak nyűglődik. ha nagyobb lesz, biztosan könnyebben megszokja majd. minek bab, ha nem kényeztethetjük kicsit :)

kitartás, élvezd az anyaságok és főképp ne halgass másokra!

2010. márc. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok.

Próbáltam a nappali alvásnál és az estinél is, hogy nem altatom, de akkor ő egyáltalán nem alszik. Csak a szemét dörzsöli, és mászik hozzám, de nem alszik, csak sír olyankor. Ez ellen lehetne tenni valamit?

2010. márc. 31. 12:00
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

Hát nagyon szerencsés vagy, hogy egyáltalán eszik a babád, nekem egy éves koráig túlzás nélkül mondhatom nem igen evett. Egy üveg bébiételt két nap- három nap alatt. Egyéves kor után már valóban közelített az étrendje a mienkhez (de csak közelített) és akkor már elkezdett rendes adagokat enni.

De addig anyatej mellé kostoltatásnak nevezném.

Én altatom a gyerekeimet, mi így szoktuk meg. Nem csinálok ügyet belőle. Ha eljön az idő úgyis egyedül fognak aludni és kényszerteni meg nem akarom, amíg nekik igényük van rám.

2010. márc. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

szia, szerintem bocs az erős szóért, de sz@rd le, másnak mit csinál a gyereke....ha azon agyalnék, hogy valakinek 2 hetesen átalsuuza az éjszakát, az enyém meg már 15 hós elmúlt, és még egyetlen éjszakát sem aludt végig, a tegnapi meg egyenesen horror volt, mert fogzik...akkor már a diliházban lennék vsz. az enyém csak cicivel alszik el, és bizoyn még kel éjjel, és kéri. és 1 éves koráig szonte csak anyatejet evett, meg gyümölcsöt. onanntól eszik rendes kaját is, de még mindig 2-3x cicit is kap nappal. és semmi baja, 81 cm magas, 10,3 kg kislány, makkegészséges. vannak ilyen típusú babák, akikkel minden nehezebben megy. ezt el kell fogadni. ha valaki olyan szerencsés, hogy nyugis, könnyen irányítható babája van, annak nagyon jó. de ha valaki meg nem szerencsés, akkor ráfogják: igen mert elrontottad, holott erről szó sincs. ilyen, és kész. és az anyuka sajnos hajlamos magát okolni érte. ami az alvást illeti: mint írtam, kér cicit éjjel, de már csak 1-2x (kivéve motsnában, mert ugye fogzik). na most kb. másfél hónappal ezelőttig volt, hogy 20 percenként kelt éjjel----és aztán hirtelenmagától kezdett jobban aludni. ez tisztán idegrendszeri és temperamentum kérdés, amelyik babának éretlenebb, lassabban fejlődik az idegrendszere, ill. ún nehéz vagy kétemberes, az hajlamos kelni éjjel, és slussz (tegnap volt szerencsém részt venni egy gyógypedagógus előadásán, és ezeket tanultam ott). ennek semmi köze a szoktatáshoz, és nem jelenti azt sem, hogy baj van, csak ők ilyenek. ha az ember ezt türelemmel elviseli, akkor 3-4 éves korra behozzák ezt a "hátrányt", de ha mindenféle drillel erre meg arra akarják őket szoktatni ,amire még nem értek meg, akkor bizony előfordulhat, hogy egy frusztrált, agresszív gyerekünk lesz óvodáskorra.

kitartást!

2010. márc. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha ez megnyugtat én dettó ugyanebben a helyzetben vagyok, csak nekem kisfiam van. :-) Majd alakul ez magáól én már nem idegeskedek miatta, azzal meg hogy ki mit mond ne foglalkozz, igenis nagyon jó anyuka vagy!
2010. márc. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

lattam egyszer egy musort a nanny c. a viasat3-on szokott lenni nagyon ,abban volt hogy csak tedd le a gyereket sirni fog orditani de 1-2 nap es megszokja majd hogy most neki aludni kell,nem szabad ringatni.

Van 1 konyv ALUDJ JOL GYERMEKEM c. a neten utana nezhetesz nagyon jokat lehet belole tanulni.

2010. márc. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!