Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban rossz anya vagyok?

Valóban rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy 8 és fél hónapos kislányom. A kislányom fő tápláléka az anyatej. Hiába próbálom a hozzátáplálást, én eddig egyetlen egy etetést sem tudtam kiváltani. Pedig megeszik egyszerre 200-250gramm főzeléket hússal, vagy gyümölcsöt, utána mindig ugyanúgy eszik. Erre nekem azt mondták ismerőseim, hogy az ő gyerekük ebben a korban már azt ették, amit ők, és, hogy amit én csinálok, az nem normális!

A másik problémám az alvással van. Szerintem már mindent kipróbáltunk az apjával, ami lehetséges! Estére beraktuk az ágyába, egyedül hagytuk, vele voltunk, simogattuk, megnyugtattuk, de ő nem aludt el egyedül! A mai napig csak úgy alszik el, ha ringatva van! Ez meddig lesz így? Olvasom az itteni válaszokat a hasonló kérdésekre, és mindig csak azt látom, hogy itt minden gyerek alszik magától, éjszaka nem ébred, rendesen eszik!

Akkor tényleg bennem van a hiba, tényleg nem csinálok valamit jól, vagy másnak is vannak hasonló problémái?

Egyre inkább magam alatt vagyok, hogy elrontom a gyermekem!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. márc. 31. 11:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyet értek az előttem író Anyukával. Az, hogy egy gyerek milyen lesz (könnyen alvó, evő, stb.) az nem feltétlenül azon múlik, hogy milyen az Anya, milyen a nevelés. Nekem két kislányom van, 7 és fél hónaposak. Ugyanazt kapták, ugyanattól az Anyától, mégis mindenben különböznek. Az egyikőjük olyan kis lusti volt, hogy képtelenség volt kivárni, amíg ciciből jóllakott, üvegből viszont jól evett. Nála így maradt az üveg. A másikójuk sokáig a szájába se vette az üveget, csak a cici kellett neki. 6 hónapos korukig kizárólag anyatejet kaptak, mára már szépen eszik a gyümölcsöket, főzelékeket, de az igazi ajándék számukra, ha tejet kaphatnak :-) Meg is kapják még 3x-4x naponta. Az egyikőjüknek mindene a kaja, neki nem is cumi, amiből nem jön minimum víz. A nyugtatócumi őt csak annyira érdekli, hogy kivegye a testvére szájából, szívjon rajta kettőt és eldobja, jó messzire :-), a másikójuk cumifüggő, azzal nyugszik meg, azzal alszik.

De nem akartam ennyire hosszúra nyújtani, a lényeg az, hogy véleményem szerint a szülő dolga, hogy alkalmazkodjon a gyermeke igényeihez. Minden baba eljut oda, hogy egyedül egyen, aludjon. Részletkérdés, hogy mikor. Ráerőltetni pedig felesleges, úgysem mi döntünk a legtöbb dolog felett (csak szeretnénk ezt hinni).

Kitartás, kedves "egyáltalánnemrossz" Anyuka! A probléma nem itt kezdődik :-)))

2010. márc. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
100%
Szerintem nem vagy rossz anya!Nekem a nagyobbik lányom 3 éves koráig úgy aludt el,h mellette feküdtem.Most ugyan azt csinálom a 20 hónapos lányommal is.Én is sokszor hallottam,h elrontom,meg miattam ilyen a gyerek,amilyen,de nem foglalkoztam velük.Addig élvezd a picit,amig lehet.Én délutánonként még mindig ringatom a kicsit,További jó babázást!H.
2010. márc. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Pici fiammal 7hónapos korára kiváltottunk 3étkezést, aztán a fiatalúr gondolt egyet, és nem kell neki a babakaja, de még a felnőtt sem, folyadék sem kell más, CSAK a cici. Többet szopizik egy újszülöttnél, most 9hónapos.

Alvás: este cici, mikor elpilled cumit adom neki, befordul és elalszik, mostanában kezd a plüss kutyájával elaludni, szerencsére az altatás egyre egyszerűbb. De amúgy az alvásigénye kriminális. Nappal 1-2óra max, éjjel 1-12ig terjed az ébredések száma:(

2010. márc. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megvan az "Aludj jól, gyermekem". Ha kell, írj privit és elküldöm szívesen. Mi így szoktattuk a Fiúnkat arra, hogy magától aludjon el. Azóta nincs gond az éjszakákkal, pedig 10 hónapos koráig keltem éjjel 2-3 óránként szoptatni.
2010. márc. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
73%
Olvastam egy igen jó kritikát az Aludj jól gyermekem-ről, ami úgy kezdődőtt: a címe inkább Aludj jól anyukám. Nekem mondhatjátok három napig sír a gyerek és megszokja. Inkább rászánom a tíz percet, de ne sírjon egy percet sem feleslegesen. Ha itt az ideje majd elalszik egyedül és átalussza az éjszakát. Nekem van erre időm, energiám, nem hiszem, hogy az altatással el lehet rontani egy gyereket. Mondjuk, akik ezt az egyedül alvást forszírozták eddig és tartottak előadást erről, hát a gyerekeikről és a szüleikkel való kapcsolatáról inkább nem mondanék semmit. Úgyhogy nem volt számomra ez sem meggyőző. Persze nem állítom, hogy rossz módszer és nem hasznos. De hagyjuk ezt az anyukára.
2010. márc. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
te tudtod nélkül is az egyik legjobb, legtermészetesebb hozzátáplálást csinálod, ez blw, a baby lead wiening, vagyis a baba irányította hozzátáplálás. csak így tovább, ha a babád úgy érzi majd, hogy megérett a kiflicsücsökre, akkor kérni fogja. Az alvás meg...az én fiam 19 hós és nem alszik el egyedül. Arra leghamarabb szerintem 4-5 éves kora körül lehet várni, hogy berakod az ágyba, puszi, jó éjt, alvás. Addig meg marad a ringatás. Iletve az én fiam akkor alszik el magától, ha nagyon elfárad napközben. Próbáld ki, hogy jól kifárasztod délután. Sok sikert és tudom hogy nehéz, de próbálj nem törődni a negatív hangokkal!! Mindent nagyon jól csinálsz!! :) Így tovább! :)
2010. ápr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya!!!


Az én fogalmaim szerint egy rossz anya ne törődik a gyermek igényeivel, Te pedig nagyon szíveden viseled, és ez be fogy érni, szerintem nagyon jó anya-lánya kapcsolatotok lesz :)

Nálunk az evéssel nem voltak gondok, illetve csak aprók, de nappal a mai napig úgy alszik el, hogy ülök a karosszékben, elbágyad, leteszem. Enélkül nem megy. Nekünk ez vált be. A legfontosabb dolog,a mit a babázás során megtanultam: minden baba más, és ezt el kell fogadni, amit nem tudsz megváltoztatni, azon kár stresszelni magad. Szopik? Hát, a legjobb dolgot csinálja. A tragédia az, ha gyógyíthatatlan beteg. Ő szopizik, mert élvezi. Kedves egészségére! A kéretlen tanácsokat mifelénk okoskodásnak hívják és egyik füleden be... élvezzétek egymást, ahogy Nektek jól esik.

2010. ápr. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 8 hós,imádja a tápszert,a déli főzelék után is iszik rendesen,és uzsonnára is azt issza,,mert este pép van.Ennyi...én ezen nem is aggódok,nekem is mondogatják,hogy már nem kellene ennyiszer tápszert innia,de amíg egészséges,szépen hízik,addig nyugodtan adom neki.Az anyatejjel nem ártasz,főleg,ha hízik is.


Az alvás pedig olyan dolog,hogy egyes babák így,mások úgy alszanak el.Az én lányom pl. elalszik egyedül,de csakis és kizárólag egy ugyanazon takaróval.Hiába adok neki másikat,nem fogadja el.A csücskével játszik,míg elalszik,dörzsöli vele az orrát,már születése óta.

Ha ki kell mosni,akkor azt csakis reggel lehet,hogy estére megszáradjon,különben sírva alszik el.


Minden babának megvan a maga kis liblingje,ami kell az elalváshoz.A te babádnak a ringatás...hát mit lehet tenni,ha egyszer sír? Ringatni.

Ettől épp hogy nem rossz,hanem jó anya vagy,és leszel,mert teljesíted,amit a babád szeretne.

2010. ápr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom, könyvből max. ötletet merítenék, de biztosan nem fogadnám meg minden szavát.

Az én lányom soha nem volt nagyevő. Mindent megadtam volna érte hogy ennyit egyen 8 hónaposan. Mondjuk az alvással nem volt gondunk, de az kezdettől fogva így volt. Szerncsések voltunk.

2010. ápr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagy rossz anya!!!!

Az én kislányom nemrégóta alussza át az éjszakát. Pontosabban mióta egyszercsak hason kezdett aludni. Ennyi Se most se régebben nem éreztem magam rossz anyának.

És itt a fentebb említett cikk:


Aludj jól, Anyukám!

"Nem baj, ha nem figyelsz arra, hogy nekem rád van szükségem, mert még nagyon kicsi vagyok és te jelented a biztonságot nekem. Tudom, hogy nagyon fontos, hogy teljesen kipihent legyél, mert csak akkor vagy képes kedves lenni velem, különben jaj nekem.


Ezért inkább megtanulom már most, hogy éjszaka te nem vagy az enyém, sőt, nem is vagy. Így legalább elmondhatod majd a barátnőidnek, hogy milyen szuperzseni gyereked van, mert ellentétben egy átlag gyerekkel, aki csak 3-6 éves korára tanul meg egyedül elaludni, ill. visszaaludni, én már 3 (12-24) hónaposan megtettem ezt a te kedvedért. Aludj jól, Anyukám!"

2010. ápr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!