Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mindent elrontottam?

Most mindent elrontottam?

Figyelt kérdés

Tápszeres a babám. (Nem én akartam így, tudom, hogy az anyatej a legjobb, és a szoptatás, de se tejem nem volt elég, se a babám nem tudott szopni, pedig mindent megtettem volna, hogy sikerüljön.)

3,5 hós volt, mikor először adtam neki reszelt almát kóstoltatásként, de mikor elfogyott az a kicsi, sírt utána, így a kóstoltatás elég sokra sikerült, az 1 hetet meg nem vártam ki, 2-3 napon belül mást is kapott (banán, alma burgonyával üvegeset).

Az 1-2 kanál dolgot nem tudtam összehozni, fél üveggel megeszik egyszerre, a tápszert meg elutasítja.

Elég nagy baj, és a többi hasonló kérdésnél írták többen, hogy majd évek múlva ilyen meg olyan bélrendszeri bajuk, meg különböző allergiájuk lesz azoknak a babáknak, akiknél túl korán elkezdik a hozzátáplálást.

Elkerülhetem-e még ezt, és ha igen, akkor hogyan?

(A "6 hónapig kizárólag szoptassunk" válasz szeretném, ha elmaradna, ez nem rajtam múlt.)


2010. febr. 26. 23:12
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

10:38-as vagyok.

Igaz, természetes úton szültem, de azért nekem se indult be rögtön a tejci. A kórházban bizony én is adtam tápit, mert én se akartam, hogy éhen haljon a gyerekem és örültem, ha volt mérhető tejmennyiség. Itthon is adtunk még az első 1-2 hétben hébe-hóba, mert még bizonytalan voltam, nem tudtam, hogy mikor miért sír. Én 30 percig szopiztattam és örültem, ha 50-60 ml-t evett, és szegényke jól leizzadt, nagyon megdolgozott minden cseppért.

Persze, minden baba más, nem vagyunk egyformák. Lehet, ha pár napig nem adtam volna cicit, akkor könnyen hozzászokott volna a cumisüveghez és akkor ma Ő sem anyatejes lenne, de én tényleg nagyon akartam szoptatni. Nem görcsösen, de akartam. Szerencsére a babám is nagyon akart szopizni, mára pedig teljesen cicifüggő lett.

Tényleg nem akartam kötekedni!

Biztos Te is megtettél mindent, sajnálom, hogy mégsem jött össze! :(

Jó babázást!

2010. febr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!