Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindent elrontottam, de hol?

Mindent elrontottam, de hol?

Figyelt kérdés

Sajnos most már 4 hó távlatából sejtem hol volt a bibi a szoptatás terén,de nem tudom kinek kellett volna segíteni,vagy lehet én nem voltam elég felkészült?Amikor megcsászároztak megindult az előtej,de elég nehezen,a manó már a kórházban kapta a pótlást.Az ottani védőnő szerint jól szopó baba volt,de azt mondta szerinte ne fejjek a kórházban(merthogy a baba sokszor elaludt a cicin,nem mondták hogy ne hagyjam én meg élveztem is),ráérek ezzel,és nem kell folyton fejnem ha megindul a tej,nem kell tejcsarnoknak lennem.

Aztán egy kis depi-féle tört rám mikor jöttünk haza,két napig alig ettem,itthon meg folyton a sírás tört rám( e tej miatt, felelősség miatt,meg ki tudja miért,de nehezen bírkóztam meg az anyaság gondolatával,pedig nagyon akartam a manót)és persze hogy a tejem bánta.Aztán itthon már nem is lett volna mit fejnem ,mert folyton ki kellett egészítenem és azóta is tászer,és egy-két csepp anyatej.Hozzáteszem itthon sokmindent próbáltam de nem lett több a tej.

A tanúlság szerintem:már a kórházban is fejnem kellett volna,és nem az ottani védőnőre hallgatni,hisz a bba elaludt a cicin,lehetett volna még tejet kicsikarni,csak én hittem hogy ennyi,és normális mellszívót venni,amivel a fejés si könnyebb,mert egyszer amikor kipróbáltam ,nem jött semmi(fecskendős fajta volt,nem pumpás),és jobban felkészülni a szoptatásra,és nem idegeskedni eg percet sem,bár aki olyan stresszelős mint én,nem tudom hogy tudja elengedni magát,de ha legközelebb szülök muszáj lesz,és úgy érzem sajnos ez a tanúlság .

Mindezt azért írom,mert sokan kérdezték már ki miért nem tud szoptatni,hát nem tudom,akinek van véleménye írjon,ő hol mit tett volna másképp,elfogadom bármi is a vélemény,hisz biztos hogy hibáztam valahol,és legközelebb okosabb leszek.

Remélem a 2. gyermeknél még van esély,mert ez ugye nem úgy lesz ha az elsőnél nem volt, a 2.nál sem lesz?

Nem olyanok véleményét várom,akik csak kioktatni akarnak,hanem aki tapasztalatából merítve tud véleményt alkotni.Köszönöm.Boldog babázást mindenkinek!


2008. nov. 5. 07:26
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
bocsánat,kicsit sok lett a helyesírási hiba:-)
2008. nov. 5. 07:28
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

A bibi rögtön a kórházban elkezdődött, minden bizonnyal, de nem az ottani védőnő az oka.

Én se fejtem. Nincs rá szükség. Az a jó, ha a kereslet-kínálat egyensúlya kialakul, ehhez nem kell fejés.

Az elején az a jó, ha a baba minél többet van cicin. Nem baj, ha elalszik, csak azért rendszeresen és gyakran szopizzon is. Az én lányom az első napokban szinte óránként kért szopit, ami teljesen érthető, tudván, hogy az újszülött gyomra kb. cseresznyenagyságú, abba mndössze egy evőkanálnyi tejcsi fér, s ezt kb. 1 óra alatt meg is emészti.

Miután belövell a tej, akkor is az a lényeg, hogy a baba minél többet mellen legyen. Itt mondjuk sajnálatos a depressziód, gondolom, anélkül jobb lett volna a helyzet. De még akkor se romlott el minden.

A szoptatásban az az egyetlen követendő szabály, hogy nincs szabály. A babát akkor és addig kell szoptatni, amikor és ameddig kéri. Ahogy látom, nálatok ez nem volt meg. Nincs pótlás!!!! Csak szopi van. A tej szopi közben termelődik, nem pedig utána, pihenőidőben! Tehát minél inkább stimulálja a baba a melledet a szopi által, annál több lesz a tej.

Vannak úgynevezett intenzitásváltások, az első kb. 6 hetes korban, amikor a babának hirtelen megnő a kajaigénye. Sok anyuka ilyenkor rontja el, mert azt gondolja, nem elég a tej a babának, pótolni kell. Ilyenkor nem a pótlás a megoldás, hanem a gyakoribb mellretétel. Lehet, hogy esz egy-két nyűgösebb nap, de aztán a tej mennyisége hozzáidomul a baba igényéhez.

A babának nem kell víz, tea, csak anyatej.

Ha elbizonytalanodsz, érdemes a La Leche liga szotatási tanácsadóitól kérdezni. én is tőlük tanultam a dolgokat, a lányom 3 és fél hónapos és kizárólag anyatejes.

Fel a fejjel, legközelebb neked is biztosan sikerül majd.

2008. nov. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
szia!szerintem ne hibáztasd magad mert ez adottság,genetika kérdése is hogy tudsz-e majd szoptatni vagy sem.én amikor az első gyermekem megszültem rögtön rátettem a cicire.persze tápszert ő is kapott(csak)a kórházban hiszen pár nap kell ahhoz hogy beinduljon a rendes tejtermelés.6-an voltunk egy kórteremben ott mindenkinek begyulladt a melle és mellette fejték is.én nem fejtem és a lányom 23 hós koráig szopizott.hozzáteszem a cumit már csecsemőkorában kiköpte és cumisüveget csak egy évessen fogadta el(de közben már pohárból ivott)most várom a második csemetém aki decemberben fog születni és gondolom ő is sokáig fog szopizni.röviden:ez nem a te hibád és nem azért nem volt tejet mert stresszes voltál.én is egy streszes csaj vagyok.nyugtasd meg magad és a második babánál sok szerencsét a szopizás terén.
2008. nov. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,a 2. válaszolónak gratulálok!
2008. nov. 5. 07:54
 5/15 anonim válasza:
82%

Szia!

Nálam is nehézkes a szoptatás, és úgy gondolom, hogy egyáltalán nem vagyok hibás. (leszámítva talán azt, hogy én is stresszes vagyok, és ha azt mérem, hogy a baba csak 60-at evett 45perc alatt, akkor rögtön kiborulok)Szerintem te sem vagy az.

Az én babám a kórházban nem találta meg a cicimet. Beindult a tejem, de mivel nem evett, nekem meg nem volt bennt fejőm, be is gyulladt a mellem. Azután elkezdem fejni, és mivel a cicimet nem akarta, a lefejt tejet cumisüvegből adtam neki oda.

Otthon anyu és én egy hetet keményen dolgoztunk rajta, hogy a baba cicizzen. És csak bimbó kiemelővel ment. Én mindent megteszek hogy legyen tejem. Iszom a teát, szedem a homeo-s bogyókat, és rendesen 3 óránként eszünk. Mégis nagy az ingadozás, most is pl. mélyponton vagyunk 2 napja. Ez engem is teljesen kiborít. Lehet, hogy én nem vagyok kitartó, de mikor egy órája próbálkozik szerencsétlen baba éhesen a mellemen, és abból nem jön semmi - mert ezt érzi az ember - akkor én már nem bírom tétlenül nézni. Én is sokat pótlok, csak én saját anyatejből, amit a "jobb" időkben lefejtem, és fagyasztottam.

Szóval könnyű azt mondani annak akinek van, hogy mi nem csináljuk jól.

A második babánál ettől függetlenül lehet sok tej, de én azt tanácsolnám, amire magadtól is rájöttél már. Fejni kell!!

Üdvözletem

Melis

2008. nov. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igen én is így voltam,hiába volt cicin,visszatettem,de csak sírt,és nem tudtam várni több órát,hogy legyen tej,vagy lesz-e egyáltalán,hanem adtam neki pótlást,amúgy a családban mindenki azt mondta miért éheztetem,hát nem éheztettem csak én is próbálkoztam hátha.
2008. nov. 5. 08:21
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló vagyok:nem azt mondtam hogy rosszul csináljátok a szoptatást!én csak azt gondolom hogy a genetika és az adottság is hozzájárul.nekem sokszor mondták hogy elapad a tejem meg hogy nem jó minőségű(köztük a jó akarom elsősorban az anyós riogatott)de nem adtam fel és nagyon sűrűn cicire tettem.sokszor voltam én is elkeseredve mert azt hittem hogy nem elég a tej de később rájöttem hogy a baba akkor nem fejlődött volna rendessen és nem lett volna egy kiegyensúlyozott lélek ha neki ez kevés lett volna.hidd el nagyon sajnálom azokat az anyukákat akik mindent megtesznek és mégsem tudnak szoptatni.azért bátorítottam a kérdezőt hogy majd a másodiknál biztos, és kívánom hogy nagyobb szerencsével és sok sikerrel,élménnyel járjon!
2008. nov. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az elsőnél nekem is alig volt tejem.Sokat idegeskedtem,mert épp költözés alatt voltunk.Féltem,hogy majd a második babámmal is igy járok.Ő most 3 hónapos és eddig csak anyatejet kapott,és van is tejem rendesen,pedig igazából nem teszek érte semmit.Csak nyugi van körülöttem,és sokat iszok.
2008. nov. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor van remény:-)
2008. nov. 5. 13:32
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia! Semmi féleképpen ne hibáztasd magad. Nekem 2 lányom van, az első lánykámat (12 éves már) 4 hetes koráig tudtam szoptatni. Begyulladt a mellem, injekciót kaptam,azt javasolta a doki, hogy jegeljem, nem is tudtam tovább szoptatani. A mai napig megkapom egy ismerősömtől, hogy ilyen nem létezik, és én nem akartam szoptatni.Gondolhatod mit éreztem.

Most 6 hónapos a babám és még szopizik.Mondjuk én sohasem fejtem le, mert úgy érzetem, hogy incs már benne semmi. A kórházban a csecsemős nővérkék sokat segítettek. 3 naposan már szépen tudott szopizni, azóta sincs gond. A nővérkék azt is mondták, hogyha haza megyünk, 15 percnél tovább ne legyen cicin, mert ennyi idő alatt jól laknak. Én betartottam és bevált. Igaz most már 5 perc alatt végez a babó, de hát már nagy csajszi. Illetve voltak napok amikor kevesebbett tudott enni( menszesz miatt) és kétségbe is volta esve rendesen, de a dokim javaslatára két mellből szoptattam és sűrűn cicire tettem. (rengeteget ittam 5-6 l/nap.) Rádásul minden kajánál mértem és kivoltam borulva, ha nem evett min. 100gr-ot. Úgyhogy a mérleget is mellőztem. Mert hát, a babák sem esznek mindig egyformán. A második babánál már tapasztaltabb az ember, tudja mikor, mire kell jobban figyelni. Ne idegeskedj, semmi gond nem lesz a 2.babánál sem, mindent jól fogsz csinálni. Bogi

2008. nov. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!