Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg mindent elrontottam?

Tényleg mindent elrontottam?

Figyelt kérdés

Ma este hányás miatt az ügyeletre vittem 7 hósomat,ahol mondták, hogy a babának semmi baja, de én nagyon elrontottam a hozzátáplásást.

A babám napi evése a következő:

-reggel szopi

-9órai szopi

-11körül főzelék vagy gyümölcs

-néha, de nem mindig szopi, inkább csak az elalváshoz

-14-16 között főzelék vagy gyümölcs

-6-7között szopi

-9kor tejpép és szopi


4 hós kora óta hozzátáplálunk mert először az estére lett kevés a tejem, aztán délután.



NA most a következőket kifogásolta:

- délelőtt kapjon gyümölcsöt (csak dél körül lesz éhes)

-délután sose kapjon főzeléket, max gyümölcsöt

-délben ragaszkodjak a főzelékhez

-vezessem rá a gyereket, hogy csak reggel és este szopizzon, mert akkor úgy elég tejem lesz

-ne adjak tejpépet

-ne altassam cicin


Mondtam, hogy azért adok neki sokszor megcsúszva, délután főzeléket mert egyszerűen délben nem eszi meg, mert nemm éhes. Erre azt mondta, hogy ezt én rontottam el, mert nem szoktattam hozzá, hogy délben egyen, de kérdem én akkor most hogy álljak át?

És én nem akarom elválasztani a picim!

VAn még tejem akkor miért csak reggel meg este adjak neki cicit?

Tényleg ennyire elrontottam a kezdetektől és emiatt hányt a kicsim?


2009. okt. 5. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem rontottad el,de megpróbálhatod átvariálni kicsit az étkezéseket (nem az időpontokat,inkább azt hogy mit eszik).

A tejcsinek pedig örüljetek amíg van,nehogy már szándékosan kelljen elapasztanod...röhej.

Sok sikert.

2009. okt. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez jó nagy hülyeség. Ha amiatt hányna, hogy rosszul eteted, akkor minden nap hányna. De hogy egyszer hányt, és mindjárt a hozzátáplálásra fogják!

Ne aggódd túl a dolgot, mert az nem tesz jót a tejtermelésnek. Szoptass igény szerint, amikor a babád kívánja. Az én gyerekem soha nem evett még főzeléket, és szerintem még sosem ebédeltünk délben, olyankor általában alszik, mégsem hányt még soha. Életvidám, egészséges kisfiú, már 13 hós.

A tejtermelés jó esetben kereslet-kínálat alapján működik, így ha lecsökkented a szoptatások számát, attól nem hogy több, de kevesebb tejed lesz.

Mi is délelőtt többnyire gyümölcsöt eszünk, és tejpépet soha nem adtam még neki. Amennyire lehet, kerüljük a műkajákat. Frissen főzök, készítek neki mindent. Kérd ki más tanácsát is, vagy ha már itt vagy a neten, olvasgass a hozzátáplálásról. Rengetegféle vélemény és nézet van, neked kell eldönteni, hogy a ti számotokra melyik a legmegfelelőbb.

2009. okt. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Nézd, ha már régóta így csináljátok akkor tuti nem ettől volt a hányás.

Pár észrevételt azért írnék:

-azzal semmi gond, hogy sokszor szopizik, ráértek később elhagyni egyet-egyet

- ha 11-dél körül eszik akkor ne gyümit adj neki, hanem főzeléket

-délután gyümölcs

-6-7 órás etetés legyen a tejpép szopi nélkül és akkor estére gyűlik annyi tejci, hogy azzal jót alszik éjjel.

(mondjuk én nem vagyok híve a tejpépnek, de ha nálatok így alakult, hát add)

Szóval ezek voltak az én ötleteim, amiből vagy megfogadsz ezt azt vagy nem

Amúgy meg nem kell szigorúan ragaszkodni az időpontokhoz, akkor egyen mikor éhes, nehogy már egy vad idegen döntse el, hogy mikor éhes a Te gyereked.

Cicit pedig akár minden evés után kaphat, ha igényli, kislányom 9 hónapos koráig minden evés után szopott, aztán egyszer csak már nem fogadta el csak reggel meg este.

Nyugi, semmit nem rontottál el sztem!

2009. okt. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Azt hiszem ez az orvos nagyon keveset tud a szoptatásról és a hozzátáplálásról-

Kérj segítséget szoptatási tanácsadótól.

[link]

Reggeli és esti szopi nagyon kevés 7 honapos babának.1 éves koráig az anyatej kell legyen a fő tápláléka.

19 hós fiam még reggel ,délután 2x,este és még van hogy éjjel is szopizik.

2009. okt. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam. Most én is úgy gondolom, hogy délben kapja a főzit délután a gyümit, ez eddig is így volt csak valahogy néha felcserélődött, mint pl. ma sajnos.

Azért örülök, hogy ti is azon a véleményen vagytok, hogy ne válasszam el és örüljek a tejcinek. Nem is értem, hogy mondhatott ilyet egy orvos. Meg hogy ne adjak neki anyatejet a szilárt ételek után se, szóval nem értem. Holnap megyek a dokinkhoz megkérdem mi legyen. Köszi az infókat, sokat segítettek

2009. okt. 5. 23:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kért az orvosod egy vizelet tenyésztést és egy vértesztet az én lányom is így volt hogy csak hányt és a vizelettenyésztés kimutatta hogy húgyúti fertőzése van.
2009. okt. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!