Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindent elrontottam, de hol?

Mindent elrontottam, de hol?

Figyelt kérdés

Sajnos most már 4 hó távlatából sejtem hol volt a bibi a szoptatás terén,de nem tudom kinek kellett volna segíteni,vagy lehet én nem voltam elég felkészült?Amikor megcsászároztak megindult az előtej,de elég nehezen,a manó már a kórházban kapta a pótlást.Az ottani védőnő szerint jól szopó baba volt,de azt mondta szerinte ne fejjek a kórházban(merthogy a baba sokszor elaludt a cicin,nem mondták hogy ne hagyjam én meg élveztem is),ráérek ezzel,és nem kell folyton fejnem ha megindul a tej,nem kell tejcsarnoknak lennem.

Aztán egy kis depi-féle tört rám mikor jöttünk haza,két napig alig ettem,itthon meg folyton a sírás tört rám( e tej miatt, felelősség miatt,meg ki tudja miért,de nehezen bírkóztam meg az anyaság gondolatával,pedig nagyon akartam a manót)és persze hogy a tejem bánta.Aztán itthon már nem is lett volna mit fejnem ,mert folyton ki kellett egészítenem és azóta is tászer,és egy-két csepp anyatej.Hozzáteszem itthon sokmindent próbáltam de nem lett több a tej.

A tanúlság szerintem:már a kórházban is fejnem kellett volna,és nem az ottani védőnőre hallgatni,hisz a bba elaludt a cicin,lehetett volna még tejet kicsikarni,csak én hittem hogy ennyi,és normális mellszívót venni,amivel a fejés si könnyebb,mert egyszer amikor kipróbáltam ,nem jött semmi(fecskendős fajta volt,nem pumpás),és jobban felkészülni a szoptatásra,és nem idegeskedni eg percet sem,bár aki olyan stresszelős mint én,nem tudom hogy tudja elengedni magát,de ha legközelebb szülök muszáj lesz,és úgy érzem sajnos ez a tanúlság .

Mindezt azért írom,mert sokan kérdezték már ki miért nem tud szoptatni,hát nem tudom,akinek van véleménye írjon,ő hol mit tett volna másképp,elfogadom bármi is a vélemény,hisz biztos hogy hibáztam valahol,és legközelebb okosabb leszek.

Remélem a 2. gyermeknél még van esély,mert ez ugye nem úgy lesz ha az elsőnél nem volt, a 2.nál sem lesz?

Nem olyanok véleményét várom,akik csak kioktatni akarnak,hanem aki tapasztalatából merítve tud véleményt alkotni.Köszönöm.Boldog babázást mindenkinek!


2008. nov. 5. 07:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-)
2008. nov. 5. 14:12
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne legyél elkeseredve!A nagyfiam 11 éves 3,5 hónapig tudtam szoptatni, fejtem is mellette aztán mégis tápszeres lett mert egyszerűen nem volt neki elég és kész, ahogy emlékszem akkor még nem volt ennyire "trendi" az hogy csak szoptass és a tápszer nem jó a babának.Ezért hál istennek nem volt lelkiismeret furdalásom azért mert nem tudtam szoptatni. Hozzáteszem egészséges 11 éves nagyfiú aki beteg sem nagyon volt mióta iskolába jár, de az óvodából is talán kétszer hiányzott betegség miatt.A kisfiam 6 hónapos csak szopik nemrég kezdtük el a hozzátáplálást eddig még vizet sem ivott csak az anyatejet ismerte, nem fejem a tejet beállt a kereslet kínálat és ennyi.Ne legyen lelkiismeret furdalásod mert nincs miért! Te mindent megpróbáltál, ha nincs hát nincs a babának viszont enni kell. Az a baj hogy manapság túl fanatikusan akarnak egyesek a szoptatás mellett kiállni, nem nézve azt hogy ezzel mekkora lelkiismeret furdalást okozhatnak azoknak akik valamiért nem tudnak szoptatni!

2008. nov. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szia! Kísértetiesen hasonló helyzetben vagyok. Csak mi még nem vagyunk egy hónaposak, és nagyon bízom benne, hogy összejön a szoptatás. Teljesen megértelek, de tényleg ne okold magad. A legközelebbi gyerkőcnél jobban fog menni. Ijesztő tud lenni egyedül az első pici babával, nekem legalábbis kicsit az. Persze élvezem is a dolgot, hozzá kell tennem. Minden jót és fel a fejjel!
2008. nov. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm,remélem neked sikerül!
2008. nov. 5. 16:21
 15/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

A legelső válaszoló vagyok. Higgyétek el, hogy a legtöbb esetben azért nem tudnak az édesanyák szoptatni, mert az orvosoktól, védőnőktől teljesen rossz tanácsokat kapnak! Tisztelet a kivételnek, a többség teljesen rossz és elavult nézeteket vall közülük.

Nem véletlenül ajánlottam a La Leche ligát, mindent tudnak a szoptatásról. Azok, akiknek ők adtak szopis tanácsokat, gond nélkül szoptatnak, szerintem ez nem véletlen.

Van egy barátnőm, neki is mellgyulladása lett, annyira, hogy másfél liter gennyet szívtak le neki, természetesen nem is szoptathatott. A beavatkozás után kereste fel a már említett szoptatási tanácsadást, visszajött a teje és azóta is anyatejes a kisbabája.

Minden édesanya tud szoptatni, ha megtanítják erre. Meg kell keresni a megfelelő embereket, akik ezt megteszik értünk és a babáinkért. Érdemes! És teljesen lehetséges, csak annyira rossz a felfogás erről még ebben az országban...

Merjetek hinni magatokban, megfelelő helyről kérjetek tanácsot ( a védőnők éltalában a legrosszabb választás, talán ennél csak az anyós rosszabb) és meglátjátok, hogy mindenkinek sikerülni fog.

Sok boldogságot és sikeres szoptatást minden édesanyának és leendő édesanyának.

2008. nov. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!