Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor lehet vagy nem?

Most akkor lehet vagy nem?

Figyelt kérdés

3 hónapos a picur és a védőnőm azt mondta,hogy ne használjak a gyógyszertári cuccokon kívül semmit,mert visítani fog a babám fürdetésnél...viszont most koszmós a pici feje és állítólag attól(anyósom szerint),hogy nem mostam idáig samponnal a baba haját!

Most akkor mit tegyek?Már olajoztam neki tegnap a haját,de nem mertem fürdetőt használni!Pedig van már itthon Gabi Édes Álom fürdető...azzal megmoshatom neki a haját?


2010. jan. 31. 13:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Babé sampont próbáld ki. Nekünk bevállt! Gyógyszertárban keresd, kimondottan koszmó ellen van.
2010. jan. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell samponozni a picurka baba haját.

A patikai szerek a legjobbak legalább egy éves korig szerintem is, bár tudom, sokan Baba, Nivea, Gabi, Babydream... márkájú termékeket használnak.

Ha az egyszerű babaolaj nem viszi le (áztatás, fésülés, lemosás után), a gyermekorvos kiváló patikai krémet ad, ami egyszeri használat után hosszú időre távoltartja a koszmót.

2010. jan. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Attól, hogy gyógyszertári fürdetővel mosod, nem lehet koszmós a feje. A védőnő elmondja, mit kell csinálni (bár ezt a visítós dolgot nem értem). Ha nagyon csúnya, mutasd meg egy bőrgyógyásznak.
2010. jan. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A koszmó nem attól jön le, hogy mivel mosod. Van persze rá sampon (pl. a fentebb irt Babe koszmó elleni), úgy elvileg könnyebben lejön, főleg, ha már sűrűbb, ragaszkodóbb. De a lényeg az olajozás, felpuhitás, majd lemosás, kikefélés, rendszeresen. Én Gabikkal egyebekkel nem mosnám a 10 hónapos kisfiamat sem, mert ezekre érzékeny. Mi a fejére a sima Babe babasampont használjuk, ami bár aranyárban van, 7 hónapja még meg sem látszik rajta, hogy fogy.
2010. jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem véletlen, amit itt előttem irtak a lányok...a sok mocsok gabi, johnsons meg társai igen súlyos bőrkiütést tudnak okozni egy ekkorka babán. A babé sampon viszont az én ekcémás testű fiamnak sem okozott gondot. 15 hós, nem használok parfümös és szinezékes szereket a bőrére.
2010. jan. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok, igen, elég drága, úgy emlékszem, hogy 1000-1500 között volt, de egy éves elmúlt a fiam és még mindig megvan. Igaz, csak időszakosan használtam, ha úgy láttam kialakulóban van valami koszmóféle a fején. De sosem kellett olajozni szerencsére, azt nem szerettem, nem tudtam rendesen magamhoz ölelni a babámat, engem zavart. Annyi baj van csak vele, hogy nem könnycseppmentes, úgyhogy vigyázni kell, hogy nehogy a szemébe menjen. De amúgy nagyon jó!
2010. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A Gabi édes álom az fürdető és nem sampon, ahogy rá van írva. Olvasd el.

Koszmóra vegyél Babé koszmó elleni sampont, az jó rá.

Sampont használhatsz, de másban még maradj a gyógyszertárinál!

2010. jan. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
koszmónak semmi köze a samponhoz, sőt a koszhoz sem, (lehet a nevéből gondolja anyósod). Nekünk az vált be hogy beolajoztam a fejét (sima étolajjal) és egy fél óra múlva elektromos fogkefével gyönyőrűen le lehetett kefélni. Az elég gyors is volt, annyit kibírt. Ha nincs elektromos fogkeféd próbáld meg simával. Szerintem jobb mint a fésű.
2010. jan. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem fürdetésnél a Gabi szappanmentes fürdető vált be (semmi baja nem volt tőle). Koszmó ellen a doki írt fel Valami löttyöt, ami párnap alatt gyönyörűen rendbe hozta! A Babét nekem is ajánlották, de 2 dl-es kiszerelésért 2500 Ft-ot kértek volna, ez amit a doki felírt 300 Ft volt és nagyon jó!
2010. jan. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem kell semmi drága kencét venned!

Mint előttem ár leírták, beolajozod a fejét, majd vársz egy kicsit, és szépen kifésülöd. Magától lejön, nem kell a drága pampuc!

A gyógyszertári krémeknél nincs jobb! Illatmentesek és allergén-mentesek, amíg csak tudtok, ezt használjatok, szebb lesz a baba bőre. Nálunk is sorban állnak a kapott fürdetők.

A koszmó életkori sajátosság. Mindkét gyermekemnek volt, olajjal könnyen lejött!

2010. jan. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!