Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én érzem azt, hogy...

Csak én érzem azt, hogy semmire nem jutok a gyerekek mellett?

Figyelt kérdés

5 éves és 10 hónapos a két fiam.

Folyamatos idozavarban vagyunk a férjemmel.

A nagy oviban van 3-ig, viszont a pici annyira nincs el, hogy egy tésztát kifőzni is művészet.

Emeletes a házunk, lent viszont nincs szigetelve az aljzat, így jéghideg a padló.. A kicsi egyelőre főleg mászik, butoroknal áll fel és lep parat.

A hideg kőre ti letettétek a babát?


tegnap 10:35
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Lent az etetőszékbe teszem addig, amíg csinálnom kell a dolgokat (mosás, kaja készítés stb.), de nagyon nincs el.
tegnap 10:41
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

Én is pont akartam írni egy ilyen kérdést, pedig az én babám még csak 1 hónapos. De akkor semmi jóra nem számítsak az ügyben 😂

Igazából van önkritikám, gyerek nélkül is rosszul osztottam be az időm, de ott még nagyjából láttam, miről mondhatnék le, ha akarnék, de most semmi. Hagyjam ki a zuhanyzást, a vécét, vagy az evést? Mert kb.ennyi az "énidőm".

tegnap 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Babakarám, járóka? Szerintem ezek sokkal jobb megoldások, mint az etetőszék. Nekünk is volt járókánk, a lányom annyira szerette, hogy egy pár hónpig abban akart aludni is.
tegnap 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Nekem csak egy 10 hónapos van és visít ha nem lát. Ez ilyen. Akkor csinálunk mindent amikor mindketten itthon vagyunk, azaz este főzök másnapra.

A cuccait abban a 2 percben próbálom elmosogatni, amíg elfoglalja magát valami játékkal.

(Mi lakásban lakunk, itt nem olyan hideg a padló, a konyha ajtóból rálátok a szobájára.)

tegnap 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Ez ilyen. Könnyebb lesz, ha már tud járni. Olyan 1.5 éves kortól már egész jól elvan egy gyerek. 3 gyerekem van. Kihívás a főzés, mosás, takarítás és bármi. Csak a nagyobb van oviban, a 2 kicsi itthon.😄
tegnap 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, le. Sőt le is KELL tenni a mozgásfejlődés miatt. Vegyetek jàtszószőnyeg szivacsot. Pepcoban nemrég volt, olcsóbb, mint máshol. De netről is lehet rendelni, vannak nem méregdrágák. Leteszed neki és mehet rá a gyerek.
tegnap 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Járóka? Babakarám? (Asszem az a neve, lentre teszel habszivacs szőnyeget, körbe meg a rácsot). Arra simán letudod tenni, tud mozogni, lát is téged. Nem garantált, hogy így lesz időd meg nem sír, hogy vedd ki. De sokkal izgalmasabb járókában, mert tud mozogni. Nálunk szerette azt a megoldást, hogy a járókát odatettem ahol vagyok épp, tettem be neki játékokat, látott, hallott, de nem tudott olyan helyre mászni, ami veszélyes.
tegnap 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
42%
Én főztem kétnaponta, rengeteget foglalkoztam a kicsivel, jarokaban is volt és sokat hordoztam is. Elvegeztem egy éves online képzést, emelt érettségit tettem és 2 éves volt mikor kezdtem az egyetemet. Most lesz 5 éves, utolsó éves vagyok, másfél éve dolgozok. Úgy gondolom sokra vittem. Soha nem szenvedett hiányt semmibe, mert az apja volt/van vele míg én suliban, pedig 24ben dolgozik rendőrként, nem egyszerű de mindig össze tudjuk egyeztetni. Más segítségünk nincs.
tegnap 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Vegyétek egy szőnyeget, kell a mozgástér.
tegnap 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

Dehogy tettem le a hideg padlóra! De az etetőszék sem megoldás, ott csakis ülni lehet, az fárasztó és unalmas.

Járókában/babakarámban voltak, amíg én főztem, vagy mást csináltam. Nem értem, hogy a mai anyák miért nem akarják ezeket használni. A gyermek megtanulja egyedül is elfoglalni magát, biztonságban van, mozgástere is van, nem kell folyamatosan figyelni, és szórakoztatni, az anya meg végezheti a közelében a dolgát. A kicsi annyira szerette a "birodalmát" hogy ha hazaértünk vele valahonnan, rögtön mászott bele.

tegnap 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!