Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg csak 10 kg-tól lehet...

Tényleg csak 10 kg-tól lehet menetirányba fordítani a gyerekülést?

Figyelt kérdés

Van egy 0-18 kg-ig használható ülésünk és azt írják, hogy 10kg alatt menetiránynak háttal és utána lehet megfordítani. Most a lányom használja, aki már 14 kg(2,5 éves). Neki akarunk hamarosan másikat venni és a kicsit akarjuk majd beletenni, de csak akkor, ha már menetirány szerint lehet bekötni. De a kicsi lehet csak 1,5 évesen lesz 10 kg( a lányom legalábbis akkor volt- de őt már 8 hónaposan és 8kilósan menetirányba fordítottuk, akkor a védőnő javasolta).

Nem tudom elképzelni, hogy egy 1,5 éves gyerek még elviselje, hogy háttal ül a kocsiban.

Ti hogy csináljátok? Mikor fordítjátok meg?


2010. jan. 25. 17:24
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akik tényleg a kérdésemre válaszoltak( vagy megpróbáltak).

Nálunk az a helyzet, hogy ha négyen ülünk a kocsiban( apu, anyu, 2 gyerek: egyik hordozóban, a másik ülésben), akkor a férjemnek( aki vezet)nyakában van a lába, mert mögötte van a hordozó. Ha én mögöttem lenne a hordozó, akkor abszolut nem férnék hozzá a gyerekhez(pl cumit a szájába dugni stb), ami egy 20-30perces úton még kibírható, de mi most a nyári tizenvalahány órás utazást tervezgetjük. És emiatt kértem tanácsot. Előre egyik gyereket sem szeretném tenni, mivel az a legveszélyesebb egy esetleges balesetnél, akármiben ül is a gyerek. Hátra meg már nem férek el melléjük.

Mivel jelenleg mindkét gyereknek megfelelő az ülése, ezért csak akkor veszünk majd újat( a nagynak, a kicsi meg örökli az övét), ha a kicsi már olyan súlyú, korú lesz, hogy menetirány szerint ülhessen. Addig maradhat a hordozóban, de a 10 kilót biztos,hogy nem tudjuk megvárni, mert addigra már olyan hosszú lesz, hogy a nyakában lesz a lába. ( amúgy ha fékezésnél lefejelné a térdét, akkor tuti, hogy nincs jól bekötve a gyerek).

És viszatérve a helyszűkére: csak azért merült fel bennem ez a kérdés, mert a menetiránynak háttal fordított ülés vagy hordozó sokkal több helyet foglal. És ha rendesen űlne minkét gyerek, akkor a férjem is normálisan tudna vezetni és én is hátra tudnék fordulni mindkét gyerekhez.

De mindenkit megnyugtatok, hogy felelőségteljesen fogok dönteni, és ha úgy látom, hogy ezen a nyáron még nem elég érett rá a kisebbik gyerekem, hogy menetirány szerint üljön, akkor valami más megoldást találunk . Csak nem tudom, hogy mit...

2010. jan. 28. 09:47
 42/43 anonim ***** válasza:

Nem értem, ezen az oldalon miért csakis a kérdező kérdésére lehetne ill. kellene válaszolni. Szerintem ha egyéb dolgok is felmerülnek, akkor miért nem válaszolhatnának a válaszolók a másik válaszoló válaszára :D ?

Mert ok, hogy a szabályzatba vagy mibe ez van írva, de hát ez olyan hülyeség. NÉha persze egyértelmű, de ha egy olyan téma van feldobva, ami több mindenkit érint, akkor miért ne lehetne róla beszélgetni?


Amúgy meg lefejelheti a térdeit. Nem láttál még sose autótesztet? mekkora erő hat az emberre akárcsak egy 30 km/h-s sebességű karambolnál? Nem a hordozóban, hanem gyerekülésben történhet ez meg. De aki nem hiszi, kérdezzen meg egy rendőr vagy mentős ismerőst.

2010. jan. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 A kérdező kommentje:

Én nem arra gondoltam, hogy csak az én kérdésemre lehet válaszolni. Természetes, hogy ha közben felmerülnek más kérdések, akkor arra is lehet reagálni. Nekem csak az ne mtetszett, hogy itt a gyereklülések márkáján vitatkoztatok, hogy kié a jobb. Ez egy kicsit gyerekes dolog, kb. az ovisok csinálják ezt: "Az én Barbie- m sokkal szebb, mint a tiéd!"- "Nem is, mert az enyém a szebb!"

A lefejelésben igazad van, de az tény, hogy ha a gyerek nem tudja már kinyújtani a lábát, akkor az is balesetveszélyes.

2010. jan. 29. 11:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!