Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg csak 10 kg-tól lehet...

Tényleg csak 10 kg-tól lehet menetirányba fordítani a gyerekülést?

Figyelt kérdés

Van egy 0-18 kg-ig használható ülésünk és azt írják, hogy 10kg alatt menetiránynak háttal és utána lehet megfordítani. Most a lányom használja, aki már 14 kg(2,5 éves). Neki akarunk hamarosan másikat venni és a kicsit akarjuk majd beletenni, de csak akkor, ha már menetirány szerint lehet bekötni. De a kicsi lehet csak 1,5 évesen lesz 10 kg( a lányom legalábbis akkor volt- de őt már 8 hónaposan és 8kilósan menetirányba fordítottuk, akkor a védőnő javasolta).

Nem tudom elképzelni, hogy egy 1,5 éves gyerek még elviselje, hogy háttal ül a kocsiban.

Ti hogy csináljátok? Mikor fordítjátok meg?


2010. jan. 25. 17:24
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
Igen, 10 kg-ig csak menetiránynak háttal, de jó lenne ha valaki megmondaná, hogy miért...
2010. jan. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
Az én fiam 17 hónapos, 12 kiló, de még a hordozóban szállítjuk, menetiránynak háttal. Nincsen ellene semmi kifogása. Bár már egy hónapja nézegetünk neki gyerekűlést, nemsoká megszületik a döntés.
2010. jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:

A mi ülésünk is 0-18 kg-ig használható, de sosem volt a menetiránnyal háttal. A lányom kb 6 hónapos kora óta hátul, menetiránynak szemben ül és nagyon élvezi, hogy kilát az ablakon.

Szerintem azt csak az első ülésre kell úgy tenni, mivel a légzsák megsértheti a gyermeket.

2010. jan. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha légzsák van, akkor abszolúte nem szabad, azaz TILOS gyerekűlést az első űléste tenni! (Ha csak nem lehet kikapcsolni.)
2010. jan. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Van még valaki, aki hamarabb megfordította az ülést?

Például mi van, ha még nincs 10 kiló a gyerek, de a lábát már nem tudja kinyújtani a hátsó űlés háttámlájától (hátra fordított ülés esetén)?

2010. jan. 27. 12:18
 6/43 anonim ***** válasza:
Szia! Én ezt 9 kilónál tudom és azért akkor mert a kis agyuk még nem bírja el a fékezéssel járó terhelést.( Remélem jól fogalmaztam.)
2010. jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
40%

17 hónapos gyerek még a babahordozóban? Szegény! Hogy bírja?

A mieink fél évesen kapták meg a rendes ülést, amit 36 kg ig használhatnak.

Te szeretnél úgy utazni, hogy az ülést bámuld egész úton?

Hát én nem, és a gyerekeimmel sem tenném.

2010. jan. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:

Szia,


menetiránnyal megegyező babaülésbe 9 kg-tól lehet a baba, ill. ha már stabilan ül. Menetiránnyal ellentétetsen a hordozókat lehet bekötni, ált. 0-13kg-ig, előre csak ha nincsen v. ki van kapcsolva a légzsák, de az gyakran már nem kényelmes nekik. A fiam 9 hónapos, 10,5kg, mi 9,5 kilósan kezdtük el használni a gyerekülést (Concord 9-36), nagyon szereti, beöltöztetve is kényelmes neki.

2010. jan. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
51%

12:28-as vagyok.

Ilyen ülésünk van, a legjobb: [link]

2010. jan. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A mi ülésünkre az van írva, hogy 0-10 kg-ig menetiránnyal ellentétesen, és 10 -18 kg-ig menetirány szerint. Tudom, hogy van olyan ülés, ami 9 kg-tól van, de újat már nem akarok venni. Végülis azzal sem lennénk kisegítve, mert ha olyan testalkatú lesz a fiam, mint a lányom volt, akkor csak 1 évesen lesz 9 kiló. De addigra olyan hosszú lesz, hogy nem fog elférni a lába.

Na, majd eldöntöm. Amúgy azért kérdeztem mert már a nyaralást tervezgetjük elméletben és rájöttünk ,hogy hosszú úton nagyon kényelmetlen lenne, ahogy most ülünk.

Szóval nyárig még van idő, de akkor is csak 6-7 hónapos lesz a fiam. ( most 1 hónapos)

2010. jan. 27. 12:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!