Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg csak 10 kg-tól lehet...

Tényleg csak 10 kg-tól lehet menetirányba fordítani a gyerekülést?

Figyelt kérdés

Van egy 0-18 kg-ig használható ülésünk és azt írják, hogy 10kg alatt menetiránynak háttal és utána lehet megfordítani. Most a lányom használja, aki már 14 kg(2,5 éves). Neki akarunk hamarosan másikat venni és a kicsit akarjuk majd beletenni, de csak akkor, ha már menetirány szerint lehet bekötni. De a kicsi lehet csak 1,5 évesen lesz 10 kg( a lányom legalábbis akkor volt- de őt már 8 hónaposan és 8kilósan menetirányba fordítottuk, akkor a védőnő javasolta).

Nem tudom elképzelni, hogy egy 1,5 éves gyerek még elviselje, hogy háttal ül a kocsiban.

Ti hogy csináljátok? Mikor fordítjátok meg?


2010. jan. 25. 17:24
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
44%
britax prince.
2010. jan. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
26%

Sokkal gazdaságosabb, ha olyan ülést veszel, ami később az autó saját biztonságiövével is beköthető (16 kg-felett)!

A britax prince erre nem alkalmas, vehetsz majd újat! Ha-ha-ha

2010. jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
19%

OFF

ennyi? nos az én véleményem viszont az, hogy a gyermek élete nem a gazdaságosságon múlik. egy silány minőségű 9-36-os ülésben egy 9 kilós baba még elvész. (vannak itt is kivételek, a römer, a concord gyárt normális 9-36-os ülést)

ha gazdaságosságról beszélünk, akkor olcsóbb ruhát veszek neki, vagy magam készítem el a kajáját, de a gyerekülés téma az megint más.

kíváncsi vagyok a te ülésed hogy fog kinézni mondjuk 9 év múlva, ugyanis annyi időre vetted. más ennyi idő alatt kétszer autót cserél.

hidd el, alaposan utánajártam a lehetőségeimnek, ezért esett a választásom erre az ülésre, nem a hasamra csaptam és úgy rendeltem meg angliából, hanem körültekintően végignéztem az összes töréstesztet, az összes véleményt a témában.

nekem sem volt rá többtízezer forintom (gondolom láthatod, nem egy drága ülésről van szó), viszont fontos volt, hogy biztonságos legyen. a britax pedig a legbiztonságosabb gyereküléseket gyártja, ugye itthon a römert, nem tudom, hogy jelent-e ez neked valamit.

nem szeretnélek bántani, nem szeretnék támadni sem, én csak megjegyeztem, hogy annál a szar ülésnél amit te vettél (és ezt továbbra is fenntartom) sokkal biztonságosabb egy hordozó, mert az menetiránnyal háttal van.

én ezt a parttalan vitát nem szeretném folytatni, mert úgy érzem, elég kevés az ismereted a témában.

jó utakat kívánok nektek, és remélem, hogy nem ér titeket baleset.

a többiektől pedig szeretnék elnézést kérni, hogy kicsit elmentünk a témától.

2010. jan. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
53%

Hát ide figyelj!

2 és fél éve használjuk az ülést.

Egy barátnőméknek Pierre Cardin van, a Coneco pontosan ugyanolyan (csak 20 ezerrel olcsóbb.)

Mivel tudom, hogy sokan elolvassák ezt az oldalt, éppen ezért írom le ezeket.

A Coneco-t mindenkinek csak ajánlani tudom! Nagyon kényelmes is!

Azért mert megkedveltél egy fajtát, nem kell a többit szarnak nevezned. Én sem szólom le azt az ismerősömet, aki csak a Tescósat tudta megvenni.


A kisebbik gyerkőcnek Römert vettünk akciósan 54 ezerért. Tisztában vagyok a márkákkal, a biztonsággal, nem kell kioktatnod.

Én is azt tanácsolom, hogy ne fecséreld az energiádat tovább!

Amúgy autót is most cseréltünk, elég biztonságos: egy terepjáró.

2010. jan. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
64%

A vitába nem szeretnék beszállni, inkább visszatérnék a kérdéshez. Kislányom 6 kiló 5,5 hónapos és kinőtte a hordozót hosszban. Akár hányszor bele ültetem sírni kezd, és feszeng, mocorog. Valószínűleg baromira kényelmetlen lehet már neki. Most nézegetünk üléseket, mihamarabb vennünk kell egy olyat amibe jobban elfér, és igen menetiránynak háttal megpróbálom bele tenni, de ha úgy látom hogy valami miatt ez nem jó, nem fogok sokat gondolkodni, hogy megfordítsam e. A 10kg-ról szóló adatok a KRESZ szabályai szerint van meghatározva, és tudva levő hogy a KRESZ-t is folyamatosan újítgatják, változtatják, miért? Mert rá jönnek arra amire az egyszerű ember már rég: hogy egyes szabályok nagyon nem állják meg a helyüket. Szerintem ez a 10kg is valami hasonló lehet. Persze meg kell magyarázni, hogy ekkorra éri el a gyermek azt a fejlettséget bla-bla....Na persze aki meg még nem éri el a 10 kg-t az szenvedjen gerinc bántalmak miatt, vagy esetleg törjük el a lábait fékezéskor, mindamellett hogy kínozzuk mert kényelmetlen.

Végezetül, persze fontos az autós ülés minősége, de szerintem ezeket szigorúan letesztelik mielőtt piacra dobnák, még az olcsóbbakat is, mint ahogy a bébiételekre is odafigyelnek függetlenül a márkától és az ártól.

2010. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
44%
még annyit hozzáfűznék, hogy az usa-ban 1 éves kor ÉS 11 kiló alatt nem fordíthatod menetiránynak megfelelően, nem véletlenül. ez nem egy jelenlegi dilihopp, ez így van évek óta, és így is fog maradni.
2010. jan. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
38%
Viszont te Magyarországon élsz, nem az USA-ban, dilihoppkiszasszony!
2010. jan. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
53%
Na persze, meg évekig jó volt eredetiség vizsga nélkül is a kocsi. Ezen nem vitázok. Szerintem akkor is hülye szabály.
2010. jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
38%
Persze fordítsátok csak menetiránnyal szembe és akkor mivel a lába is elfér nem az fog eltörni egy erős fékezésnél, karambolnál, hanem majd jól lefejeli a térdeit és a koponyája törik be. tényleg sokkal jobb! Istenem. Meg nézegessétek csak a visszapillantóból a gyereket vezetés közben. Hátha közben átsodródsz a másik sávba! De ha én jövök veled szembe és túlélem, meg te is, az tuti, hogy árva lesz a gyereked! Még ilyen hülye felelőtlen embereket. Nehogy már sírjon a gyerek ott hátul, mert épp leesett a játéka. És mitől fulladna meg? Talán nem kellene neki olyat adni utazás közben, amitől megfulladhat. És akkor nem kell ilyen miatt aggódni.
2010. jan. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

nagyon egyetértek, én vagyok a dilihoppos.

teljesen kész vagyok ezeken az embereken, hogy mennyire veszélyeztetik a gyerekük életét, és még ráadásul okoskodnak is. azt hittem, csak az vállal gyereket, akinek van némi felelősségtudata. tévedtem.

az a legjobb, amikor menet közben kiszedik a gyereket az ülésből. mind-mind gyönyörű. de hát ugye magyarország közlekedési kultúrája igencsak a béka s*gge alatt van. ez is csak ezt támasztja alá.

2010. jan. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!