Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg csak 10 kg-tól lehet...

Tényleg csak 10 kg-tól lehet menetirányba fordítani a gyerekülést?

Figyelt kérdés

Van egy 0-18 kg-ig használható ülésünk és azt írják, hogy 10kg alatt menetiránynak háttal és utána lehet megfordítani. Most a lányom használja, aki már 14 kg(2,5 éves). Neki akarunk hamarosan másikat venni és a kicsit akarjuk majd beletenni, de csak akkor, ha már menetirány szerint lehet bekötni. De a kicsi lehet csak 1,5 évesen lesz 10 kg( a lányom legalábbis akkor volt- de őt már 8 hónaposan és 8kilósan menetirányba fordítottuk, akkor a védőnő javasolta).

Nem tudom elképzelni, hogy egy 1,5 éves gyerek még elviselje, hogy háttal ül a kocsiban.

Ti hogy csináljátok? Mikor fordítjátok meg?


2010. jan. 25. 17:24
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

12:28-nak.

Én a hordozós vagyok. Képzeld, tényleg semmi kifogása ellene, és van úgy, hogy itthon beleűl a hordozójába, és eljátsza, hogy Ő most a Lada autóban (2107-es, bordó színű, én nagyon imádom!) utazik. Az apának Volvója van, azt nem szereti. De a hordozójában nagyon jól el van. Rengeteget alszik még az autóban.

2010. jan. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én már nem emlékszem, hogy mennyi idős volt a fiam, de amikor a lába túllógott az gyerekülésen, vagyis odaért az autó ülésének háttámlájához, akkor már nem lehet háttal bekötni, mert balesetveszélyes. Mi akkor változtattunk és még nem volt 9kg a fiam. Remélem tudtam segíteni!
2010. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
52%
Az lehet, hogy elvan benne, de a gerincének semmiképpen nem tesz jót!
2010. jan. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is úgy csináltuk, ahogyan az utolsó írta: amikor túllógott a lába a babahordón, átraktuk rendes 0-18 kg-s ülésbe. Nagyjából 7,5 kg lehetett. Nekünk is az van ráírva, hogy 10 kg-ig menetiránnyal háttal kössem be, de az autónkba nem lehetett, mivel hátrafelé dőlt a hátsóülés, állandóan fejre akart állni a gyerekülés. Így maradt az, hogy menetirány szerint kötöttük be. Hozzáteszem szerintem óriási nagy baromság így, kilóra meghatározni a bekötés módját: a lányom két éves, most 10 kg.

2010. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
A 10 kg alatti gyereket azt olvastam,hogy azért nem szabad menetirányba kötni be,mert még nem elég erősek a csigolyák és a csigolyákat összetartó izmok és egy esetleges nagy féknél a csigolyák egymásra futhatnak vagy szét csúszhatnak attól hogy előre rándul a feje és ezért van súlyhoz és nem korhoz kötve,mert kb. ennyi kilósnak vannak már kierősödve a csontok és az izmok.
2010. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
72%

Utolsónak:

Nem veled vitatkozom, én is mindenhol ezt olvastam, csak "hangosan" gondolkozom: azért 10 kg-s és 10 kg gyerek között is óriási a különbség, az egyik már bőven megy, a másik még csak éppen, hogy mászik. Hogyan lehetnek akkor ugyanannyira kifejlett csontjaik?

2010. jan. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
50%

12:28-as , de nagy a szád, hát inkább egy hordozó, mint ez a szutyok, mint amit belinkeltél :)))))

"Ilyen ülésünk van, a legjobb: [link]


ez minden, csak nem autósülés. szerintem ránézek, szétpereg.


egyébként azért 10 kilónál megfordítani (igazából már 9-nél lehet), mert előtte a baba nyaka nem biztos hogy bírná egy esetleges ütközésnél. minél tovább van háttal egy baba, neki annál biztonságosabb.

írd be a google-ba, hogy rear facing és el tudod olvasni angolul, hogy mi is a különbség. ha el tudod.

azt meg már nem is részletezném, hogy ezek a 9-36-os ülések mindenre jók, csak arra nem, hogy a baba igényeit kielégítsék. van egy pár, ami jó, de egy kezemen össze tudom számolni.

na csak ennyi, csípte a szemem hogy itt járatod a szád ezzel a szarral, miközben meg más a babáját védi a hordozójában. olvass kicsit utána.

2010. jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem engem is megfognak kövezni, de nem érdekel.

Nekem 4,5hós a fiam, 7kilós, nemrég kapta meg az ülését, amit persze a menetiránynak háttal kellene bekötni, de én mondtam apának, hogy menetiránynak kösd be, mert nem fogom látni, hogyha én vezetek. Esetleg ha sír, vagy el kezd köhögni, fulladozni, akkor nem fogom látni, hogy most mi is a baja. Persze most itt jön majd az, hogy a vezetésre kell figyelni és nem a gyerekre, de én a visszapillantót beállítottam a babára, és csak rápillantok, látom, hogy alszik, játszik, vagy nézelődik. Nekem sokkal megnyugtatóbb, hogy látom, hogy mit csinál és nem csak a hangját hallom, vagy a lábait látom járni.

Sajnos mi nem tudjuk megoldani, hogy mindig közösen utazzunk apával, hogy én hátra ülök a babához míg apa vezet, így kénytelen voltam ezt a megoldást választani.

2010. jan. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
92%

viszont lehet, hogy egy esetleges baleset után meg azt mondanád, bárcsak inkább a lábát néztem volna...

ne legyetek már ennyire felelőtlenek, komolyan. nem dísznek van az autósülés, hanem a gyerek életét védi, és az előírások, amiket meghoztak, szintén nem viccből születtek... én elhiszem, hogy neked így KÉNYELMES, de nem a kényelem a lényeg, ez egy életvédelmi eszköz, ezt kéne megérteni...

2010. jan. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
66%
Az volt a kérdés, hogy ki hogyan köti be, mikor fordítja meg.. stb.. itt most nem a másikat kell szapulni amiért úgy köti be ahogy jónak látja.
2010. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!