Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfordíthatjuk már a gyerekül...

Megfordíthatjuk már a gyerekülést (menetirányba)? 9 hónapos a lányom, hátsó ülésen utazik.

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kislányom 9 hónapos, kb. 9 kg - a gyerekülése a hátsó ülésen van, idáig menetiránynak háttal. Nem vagyok biztos benne, szerintetek megfordíthatjuk már? A jelenlegi helyzetben már nehezen fér el a lába.

Egyébként stabilan ül fél éves kora óta.

Köszönöm, ha válaszoltok! Nem vagyok tisztában a szabályokkal, hogy ez kor- vagy súlyfüggő.


2010. okt. 25. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen ülésetek van? Mert ha stabilan ül, akkor már menetiránynak szembe is fordíthatod, ha pl. 0.18-as ülésetek van. A hordozót nem szabad megfordítani, azt csak menetiránynak háttal szabad bekötni.
2010. okt. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szia! igen, 0-18 kg-os concord ülésünk van, a hordozóban már nyár elején úgy üvöltött, hogy nem bírtam vezetni... akkor költözött a gyerekülésbe (a bátyja kapott újat) - idáig rendben el is volt benne, de olyat nyúlt az utóbbi hónapban, hogy szinte be kell hajtogatni a lábát :) 76 cm a kisasszony.
2010. okt. 25. 15:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt akkor be lehet kötni menetiránynak háttal is, ugye? Mert ez tulajdonképpen nem bébihordó, hanem gyerekülés. Szóval az ilyet nyugodtan kösd be menetiránynak szembe, pláne, hogy már stabilan ül.
2010. okt. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Biztosan be lehet kötni menetriránnyal szemben is - a fiam is így használta már, csak nem emlékszem, nála mikor fordítottuk meg.

Azért bizonytalankodtam, mert úgy rémlett, hogy 10 kg a súlyhatár (vagy ilyesmi).

A kiscsaj ügyesen ül, fél évesen ült fel magától, úgyhogy már nagyon stabil. (Kapaszkodva megy, ami őrület nekem, tekintve, hogy a bátyja ilyen idősen csak mászni tanult...)

Köszi még egyszer! Szerintem meg fogjuk fordítani az ülést.

Ha esetleg van valakinek még biztos infója, megköszönöm!

2010. okt. 25. 15:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Súlyhatár nincs a menetiránynak szemben történő bekötésnél, csak az a fontos, hogy a baba tudjon stabilan ülni, ugyanis akkor fogja tudni rendesen tartani a fejét fékezésnél illetve esetleges ülésnél (párom rendőr, úgyhogy innen is tudom).
2010. okt. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mármint esetleges ÜTKÖZÉSNÉL. Bocsi, elgépeltem.
2010. okt. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. okt. 25. 15:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!