Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok hülye, vagy mindenki...

Én vagyok hülye, vagy mindenki más a környezetemben?

Figyelt kérdés

Az egész ott kezdődött, hogy terhes lettem. 16hónapja hallgatom a jobbnál jobb dolgokat.

Mikor még csak gömbölyödtem, mindent megadtam a babámnak, de ésszel ettem, erre a tényleg szeretett nagymamám, "ne egyél sokat, mert max 10kgt hízhatsz" és elém rakott egy fazék töltötkáposztát, hogy kell a kaja a gyereknek, lapátoljam csak be.

"Ne vegyél két ruhácskánál többet, vagy 74eseket, mert kinövi!!!!" jelentem a 68as ruhákból kiesik a gyerek, 7 hónapos, pufóka, amiben hazahoztam a kórházból, még a mai napig jó rá.

Minek megvenni a babakocsit most, hiszen két hónapos koráig nem lehet kivinni a levegőre a gyereket, meg vagy bolondulva, ha ki akarod vinni, jún született, nem lett baja, sőt, vasgyúró, és nem a körúton lakunk, hanem pest mellett, vidéken...

Minek a keresztelő, és ezeket meg minek meghívni?

És a mai kedvencem, ki ne vidd ebben az időben a gyereket, mert beteg lesz, influenzás, meg szét fog fagyni...(szerelés: mózes, ebben termó pléd, gyereken body nadrág, ing mellény, zokni, overál, termó sapka) 7hónapos, ma is tegnap is voltunk kint, és azon túl, hogy nyugodtabb, semmi baja nincs.

Ne etessem annyit (anyatej, meg most már pép) mert nagyevő lesz.

Jézusom, már pépet eszik, nem fogod tudni szoptatni, de sovány szegény, nem elég neki a tej? Már kell neki más, de ne etesd, szopizzon még csak.


Tényleg én vagyok a hülye, és elszúrtam eddig mindent, vagy a környezetemben értenek ennyien a gyerekneveléshez?


2010. jan. 19. 19:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Könnyű mondani hogy sz.d le, de én is ilyen cipőben járok. Már nagy részét az ilyeneknek leállítottam, de anyósom még most is osztja az észt, azt hiszem ezzel már együtt kell élnem valahogy. És most kezdődik minden előlről, mert úgy néz ki jön a kistesó.:-) Csináld úgy ahogy nektek jó, és nem csinálsz semmit rosszúl ne izgulj!
2010. jan. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
hasonlo volt nálunk is a helyzet, aztán mult az ujdonság varázsa, lecsitultak a hormonok (mert azért szulés utáni idoszakban mi is érzékenyebbek vagyunk és mindenki más nagyon okos). az elso év huzos volt, feszult, néha veszekedos, aztán valahogy konnyebb lett. már vagy nem veszem fel annyira (persze, vannak gyengébb napjaim), vagy felhagytak a jotanácsokkal, nem tudomm, de tényleg konnyebb. lassan 2 éves a fiam:)
2010. jan. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
ja, és igyekeztem tanulni a helyzetbol, én sem faggatok és okttok más anyukákat, nem kínzom oket hulye kérdésekkel, csak probálok veluk orulni. persze, ha kérdeznek, elmonodom,mit gondolok, és hogy ez az én véleményem/tapasztalatom.
2010. jan. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Csak az ösztöneidre hallgass! Rám is furán néztek az ismerősök, mikor az újszülött babámat külön szobába tettem. Az jobb, hogy 3-4 éves gyerekek a szülői ágyban alszanak?! Én így láttam jónak, nem érdekelt senki véleménye. Nem bántam meg semmit. 1 éves a lányom és jó neki így. Szerintem pl. anyósom(50 éves) sem emlékszik már pontosan, hogy mit hogyan kell csinálni.
2010. jan. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!