Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok hülye, vagy mindenki...

Én vagyok hülye, vagy mindenki más a környezetemben?

Figyelt kérdés

Az egész ott kezdődött, hogy terhes lettem. 16hónapja hallgatom a jobbnál jobb dolgokat.

Mikor még csak gömbölyödtem, mindent megadtam a babámnak, de ésszel ettem, erre a tényleg szeretett nagymamám, "ne egyél sokat, mert max 10kgt hízhatsz" és elém rakott egy fazék töltötkáposztát, hogy kell a kaja a gyereknek, lapátoljam csak be.

"Ne vegyél két ruhácskánál többet, vagy 74eseket, mert kinövi!!!!" jelentem a 68as ruhákból kiesik a gyerek, 7 hónapos, pufóka, amiben hazahoztam a kórházból, még a mai napig jó rá.

Minek megvenni a babakocsit most, hiszen két hónapos koráig nem lehet kivinni a levegőre a gyereket, meg vagy bolondulva, ha ki akarod vinni, jún született, nem lett baja, sőt, vasgyúró, és nem a körúton lakunk, hanem pest mellett, vidéken...

Minek a keresztelő, és ezeket meg minek meghívni?

És a mai kedvencem, ki ne vidd ebben az időben a gyereket, mert beteg lesz, influenzás, meg szét fog fagyni...(szerelés: mózes, ebben termó pléd, gyereken body nadrág, ing mellény, zokni, overál, termó sapka) 7hónapos, ma is tegnap is voltunk kint, és azon túl, hogy nyugodtabb, semmi baja nincs.

Ne etessem annyit (anyatej, meg most már pép) mert nagyevő lesz.

Jézusom, már pépet eszik, nem fogod tudni szoptatni, de sovány szegény, nem elég neki a tej? Már kell neki más, de ne etesd, szopizzon még csak.


Tényleg én vagyok a hülye, és elszúrtam eddig mindent, vagy a környezetemben értenek ennyien a gyerekneveléshez?


2010. jan. 19. 19:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

Én is folyton az ellentmondásos tanácsokat hallgatom,én már csak mosolygok,bólintok,úgy lesz,és kész.

Ne foglalkozz vele,és ne hagyd ilyen emberrel a gyereket magára! :-D

2010. jan. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Èn örülnék bármilyen tanácsnak is.

messzeelünk a családainktól akik itt barátaink , kollégáim nincsen gyerekük. Hiába jelentettem be a terheséget senki nem fog semmit mondani. Max telefonba.

Azért majd örülnék ha valaki segítene.

Szóval azt mondom örülj hogy ennyiren törödnek veled.

2010. jan. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Huhh... :)))

Ez sok egy kicsit :) Mindent úgy csinálj, ahogy NEKED ÉS A BABÁNAK JÓ. Egy anya érzi mi kell a kicsijének. A levegőztetés nagyon fontos. -5 fok alatt nem szabad kint hagyni, de ha mész valahová, annyi ideig lehet levegőn míg a kocsiba be és kiszálltok. Az én fiacskám 3-4 órákat alszik kint a levegőn és 3 és fél hónapos.

Enni meg azt adj neki, amit látod, hogy szívesen eszik és a korának megfelelő. Az okos illetve okoskodó családtagokat és barátokat hallgasd meg és vond le belőle ami szerinted is jó. A többit pedig töröld :)

2010. jan. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A gyerekneveléshez mindenki "nagyon ért". :)
2010. jan. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Figyu, te vagy ahülye ha mindnekire hallgatsz. Azt a tanácsot fogadd meg amit te is jónak érzel. És csinálj mindent úgy ahogy te érzed jónak. Tanácsosok mindig lesznek és igen mindenki ért a gyerekekhez, legalábbis azt hiszi, és mindneki másképp csinálja, tehát nem lehet összehasonlitani. Csináld úgy ahogy nektek jó. Te érzed h a babádnak mi a legjobb.
2010. jan. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A környezeted egy géniusz

Javaslom hallgass meg mindenkit, mosolyogva bólogass és tedd, ahogy eddig is tetted, mert mindent jól tettél. Hallgass csak magadra:-)Mindenki más persze sokkal jobban tudja, mi a jó neked és a babádnak.... Ne hallgass rájuk

2010. jan. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok hogy még ép elmével éldegélsz! Ezt nevezem!Nos én is csak azt mondom mint sokan mások,hogy ha kérdésed merülne fel valamivel kapcsolatban,hallgass meg más véleményeket,és TE döntsd el mi legyen.A babád a te felelőséged,ha ne adja az ég,megbetegedne,nem mondhatnád azt hogy-"de a nagyi azt mondta hogy...." Nem, a döntés a tiéd kell hogy legyen,ahogyan a felelőség is.Elszúrni nem szúrtad el,csak nagyon fogod majd hiányolni a babázós időszakodat ami csak a tiéd kellene hogy legyen,és nem másé.Jó, biztos remek édes anyák élnek körülötted, de ne akarjanak már helyetted élni! érdemes meghallgatni az idősebbek,tapasztaltabbak véleményét,de nem követheted a tanácsaikat vakon!Ki szűröd szépen a számodra hasznos információt,megköszönöd szépen, és mész a másik irányba! Ne engedd a környezetednek hogy helyetted döntsenek,és gondolkodjanak,mi lesz a te életeddel? Már hogyan fázna meg ha így be van bugyolálva mint írtad? Ne érdekeljen ha megint ezt mondja az illető! Ha te úgy gondolod hogy itt az ideje friss levegőt szívni,akkor kifele!
2010. jan. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ezzel szerintem mindenki így van. Én senkit nem hallgattam meg és nem bántam meg. Pl. 1 éves korig szoptattam, anyósom ezzel b@szlatott, minek szoptatni tea, tápszer oszt' jóéccakát...

Barátnőm most szült 3 hete és számonkérően kérdezi tőlem:

- és szoptat rendesen?

Na erről ennyit, de sok ilyet tudnék még írni. Azt csináld amit te jónak tartasz.

2010. jan. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tudod a terhesség, szülés, gyermeknevelés - no, ezek azok a témák, amihez mindeni piszkosul ért..ja! meg a foci :D A te gyereked, te neveld, úgy ahogyan neked és a párodnak jó: Nem a családod fogja hallgatni, ha a pici beteg lesz, mert megfázik az első fuvallattól stb. Tudod,mit? Ha kérdésed van, bizonytalan vagy, írd ki legközelebb is..itt is kapsz sok-sok, szintén ellentmondó választ, ahonnan kicsemegézheted a neked tetsző megoldási módokat! :O JA! És nem te vagy a hülye, csak a család szinte mindenkinél jobban tudja mit hogyan kell...
2010. jan. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tudod mit? Sz..d le a sok hülyeséget, amit hallasz/mondanak neked! Biztos, hogy mindent jól csinálsz, mert Te vagy annak a kis manónak az édesanyja, és akkor is, ha az első babád, csakis Te tudod, hogy mi a jó neki. Bízz magadban, és az ösztöneidben, Én is ezt teszem, különben megbolondulsz. Boldog babázást!
2010. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!