Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért oktat ki mindenki a...

Miért oktat ki mindenki a környezetemben azért, mert még nem adok darabos ételt a kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Már kész rémálom egy-egy családi hétvége, állandóan darabos kajákat nyomnak a szájába a nagyszülők szegény gyereknek (pl. haraptatják vele az almát, kenyérhéjat stb...), állandóan résen kell lennem, teljesen lefárasztanak. Kisfiam 10 hónapos, van már elöl hat foga, úgyhogy nagyokat harap mindenből a drágám, aztán pedig fulladozik, öklendezik stb. Ezt valamilyen oknál fogva sem a nagyszülők, sem a védőnő nem akarja megérteni, felfogni, mindenki megszól miatta, amiből már elegem van. Csak én vagyok így ezzel? Mit tudnék ellene tenni, hogy végre megértsék, várjam, meg, amíg megtapasztalják ők is (hagyjam megfulladni a gyereket a kezük közt)?
2010. szept. 23. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Részben velük értek egyet. Ha van már 6 foga, akkor nyugodtan lehetne neki adni darabos ételt. Az ínye elég erős ahhoz, hogy ha leharapta, akkor el tudja rágni. Persze az első pár napban oda kell figyelni, mert először a babák annyit vesznek a szájukba, amennyi belefér :-) és igen, párszor bele kell nyúlni a szájába, hogy a nagyobb darabot kivedd, ami már elindult lefelé :-)

De ezt is meg kell tanulnia, magától nem fog rájönni és etetheted pépekkel még hónapokig.

Nekem a kisfiam már 7-8 hónapos korától evett darabosat és 1-2 nap alatt rájött hogyan is kell enni az ilyemsit.

Szóval szerintem egy kicsit túlparázod ezt a dolgot, de a TE döntése és a TE gyereked.

Semmiképp nem akarlak kioktatni, csak leírtam, mi az én véleményem.

2010. szept. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Te vagy az anya! Azért mondják, mert általában egy ekkora gyerek már eszik darabos ételt(a bébiételbe is vannak apró darabok). Mondjuk az alma, és a kenyér még nem neki való, de a puhára főzött répa, tészta nyugodtan mehet. Én úgy tudom, hogy ha nincs erőltetve akkor később nehezebben szokja meg a darabos ételt. Hogy ez menyire igaz nem tudom, olvastam. Kínáld meg puha kifli belsővel és ha szívesen eszi adjad, ha nem ne erőltesd.
2010. szept. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Velünk teljesen ugyanezt csinálják a nagyszülők,de nekünk még csak alul van 2 fogunk,felül semmi.
2010. szept. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Én is az első válaszolóval értek egyet. Kicsit(?) túlaggódod. És KELL(ene) neki darabosat enni, pláne ennyi fogacskával... Az én kislányom 8 és fél hónapos, két kibújó félben lévő foggal, de imádja a darabosat, mert egyszer mondta a védőnő (akinek egyébként ezen kívül sok tanácsából hasznosat nem tettem magamévá..), hogy 7 hónaposan már a főzelékébe hagyjak meg egy diónyi krumplit, amit nem turmixolok, csak villával összetörök, aztán mndig egyre nagyobbat. Hát a kislányom a Nagyi nokedlijét, meg pörköltjét eszi egszívesebben! S valóban, ha üvegest kap, a korának megfelelőt, a 8 hónapos kortól valókban már hagynak drabos részeket. Almát úgy adnék (ha a nagyszülők erőltetik), hogy egészben, s amennyit le tud harapni, attól nem fog megfulladni. De ha felcikkejezitek, akkor tényleg eltűnhet egy negyed alma a kis szájában...

Ne aggódj, nem fog megfulladni (senkinek a kezei között), nekem van konkrét tapasztalatom, hogy 7-8 éves gyereknek is pürésít az anyja, én azért is erőltettem, de ha TE nem akarod, igazából semmiről nem agy lekésve, csak ne aggódd túl...

2010. szept. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 23. 12:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Te vagy az anyukája, te döntöd el, én úgy érzem inkább az zavar téged hogy beleszólnak abba hogy hogyan csinálod és hogyan látod jónak! És ebben igazad is van, engem is rohadtul dühítene...Főleg ha el is mondom többször hogy hanyagolják már a témát de csakazértis erőltetik...

Viszont el szeretném mondani hogy én úgy jártam a kisfiammal hogy én se erőltettem, nem adtam neki időben kenyércsücsköt, kiflit bulátát akármit a kezébe mert féltem hogy jaj mi lesz meg 4-5 foga volt csak, meg aggódtam hogy ne egyen kekszet mert abban lehet tej, ne egyen kenyeret mert abban glutén van (akkor még azt hangoztatták hogy 1 éves korig semmi ilyesmit).

na jól meg is jártuk mert a fiam teljesen elszokott a rágástól..most pedig mindez hatalmas problémává nőtt, mert már meg se próbálkozik vele, túl sokáig hagytam rá, örültem hogy eszik egyáltalán valamit.

Ha még egyszer kezdhetném, nem várnék eddig, már 8 hós kortól adnék a kezébe mindenfélét hogy gyakorolja magát a mozdulatot, a mechanizmust. Nem jóllaknia kell akkor még kenyérből.

Most 3 éves még mindig nem rágja meg rendesen a dolgokat, ne tudd meg mit küzdenek vele az oviban :((


A lányom 10 hós 3-4 hónapja adok a kezébe ezt azt simán megrág, megeszik mindent. Úgyhogy egyértelműen én rontottam el a fiamnál..

Nem azt mondom hogy a te babád is ilyen csak úgy tapasztalatként írtam le.

Szia! És minden jót!!

2010. szept. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is öklendezett a darabostól aztán vettem kölesgolyót, amin elcsócsizott kicsit, így a szilárd lassan elolvadt, és lenyelte. Aztán a puha kenyérbélből csíptem neki, most már 9,5 hónapos, elég villával összetörnöm az általam megfőzött ételeit.(4 fogunk van most)
2010. szept. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Meddig akarsz vele várni?Minden baba ezt csinálja, de ettől el kell kezdeni etetni,és nem úgy hogy harapja,hanem akkor adjál neki falatokat. Egyébként van valami gyümölcsháló találmány,amibe bele kell tenni a gyümölcsöt, és így tudja harapni, de nagyot nem tud belőle harapni, direkt ezért találták ki.
2010. szept. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy féltem darabosat adni mint te, mert mindig félre nyelte, meg nem is evett annyit belőle meg, inkább kiköpködte. Aztán mindig olyankor adtam csak, ha az apja is itthon volt, ha tényleg nagyon félrenyelné legalább ne legyek egyedül. Azt hiszem ez hozzátatozik a tanulási folyamatukhoz, hogy néha félrenyelnek. Most 14 hónapos, de még most is van, hogy összegyűjti a szájába a darabosabb dolgokat, aztán mikor már nem fér el neki, elkezd öklendezni, én meg csak nézek, mennyi mindent gyűjtött össze. Aztán lassan etetem tovább, és közben figyelem mindent lenyelt-e. Pedig neki már 12 foga van.
2010. szept. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem minden baba öklendezik a darabos kajától először..nekem 8 hós a lányom, 2 foga van de imád a kiflivel, babakeksszel nyammogni...darabos bébiételeket eszik már és jobbon is szereti ezeket.....6 foggal bőven ehet már darabosat, meg kell hogy tanulja. Adj először te a szájába olyan kis darabokat amit látsz hogy mekkora, amitől nem fog fuldokolni, hogy ne ijedj meg..szerintem a babád bővel fel van készülve hogy darabos ételeket egyen , csak ne ijedj meg ha kicsit köhécsel eleinte...néha a kislányom ha nagyobb darabot harapott egyszerűen kikaptam a szájából, de hidd el nem fog megfulladni!!! :)) és nagyon fogja élvezni hogy rágcsál :)
2010. szept. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!