Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokszor érzitek magatokat...

Sokszor érzitek magatokat magányosnak? Nincs rosszkedvetek?

Figyelt kérdés
Néha úgy érzem, mióta megszületett a kisfiam megszűntünk létezni másoknak. mindenkit elfoglal a munka, jönnek az ígérgetések hogy majd meglátogatunk, de abból sem lesz semmi, úgy érzem mindenkinek csak útban vagyunk
2010. jan. 19. 09:26
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Erre szokták mondani, hogy ha a Mohamed nem megy a hegyhez a hegy megy a Mohamedhez. Ha nem megy hozzátok senki, akkor kapd fel azt a gyerkőcöt és te menj el vele akárhova. Akár egy kolleganőhöz, "volt" barátnőhöz, vagy csak a rokonokhoz. A lényeg, hogy tessék kimozdulni.

Ezek nem üres tanácsok, mert az első gyereknél ugyanezt átéltem, sőt én még a függönyöket is behúztam, napokig még az ablakot sem nyitottam ki. Tiszta depi!!!!

Már a szomszédok csengettek be, mert azt hitték, hogy valami bajunk van, már mentőt is akartak hívni! Ekkor döbbentem rá, hogy menni kell!!! Kb 3 hét alatt teljesen visszatért az életkedvem!

Vigaszképp mondom, hogy a második gyereknél már nincs se lehetőség, és idő arra hogy depis legyek. Az 5 és fél éves kisfiam nem hagyja. Mindig kitalál valami tennivalót!

KITARTÁST, és jobbulást mindenkinek!

2010. jan. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
87%

Nekem 3 hónapos a babám és sajnos egész nap a kutya sem néz felénk,nincs aki csak kicsit is vigyázzon Rá,így ha el akarok menni boltba akkor marad a hétvégén kb.egy órám amíg az apja hajlandó vigyázni Rá,akkor kell elintéznem amit akarok akkor pedig rohanok.Viszont ha jönnek akkor meg összecsődülnek a vendégek,mindenki egy napon akar jönni,és olyankor kézről kézre megy szegénykém és estére meg nem bírok Vele.A barátok akikről azt hittem azok,tényleg elkoptak mert míg újdonság volt a lányom addig jöttek,de nekik megmaradt a régi életük tudnak menni mindenfelé,össze tudnak ülni mint régen így mi már kiestünk a pixisből.Nagyon rossz,mert a négy fal között kezdek begolyózni,az idő is rossz sétálni sem tudunk így marad a net,és a rosszkedv.Abban bízom,ha jön a jobb idő a séta majd segít.

Kitartás.

2010. jan. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
66%
Hát, valóban, kedves 2., az első hónapokban még nagyon érdekesek vagytok mindenkinek, de aztán ahogy telik az idő, egyre jobban elmaradoznak. Én ezt már jó pár éve tudom... A 4 gyerkőccel vagyok itthon és bizony már senki nem jön, szinte ránk se nyitják az ajtót. A kolléganőimet nem akarom zavarni, lehet, hogy csak alkalmatlankodnék..tehát, marad a család, azaz anyuék..de hozzájuk se mehetünk naponta. Egyre jobban beszűkülnék, ha nem lenne a net, ez az oldal. Kedves kérdező! Azért ne hagyd el magad, ha nincsenek most barátok, akkor is próbálj nyitni, ne csak a baba legyen veled állandóan! Menj néha egyedül valahová, nézelődj, vásárolj, próbálj kikapcsolódni! Bízd a picit valakire és indulj el! ha ez nem lehetséges, akkor menjetek a picivel együtt, vele is be lehet ülni egy cukrászdába, vele is bemehetsz egy boltba, nézelődni. Az nem megoldás, hogy elhagyod magad, beszűkülsz, mert akkor jön a depi.
2010. jan. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
59%

Jó...hát akkor magyarázzátok csak belém,de úgysem így lesz.


Az én barátnőm, 18 évesen szült...ugyanúgy járunk hozzájuk,pedig ebben a korban azért másról szól az élet...És nem félévente egyszer,hanem minimum havonta 1x,pedig 250 km-re lakunk tőlük.


Attól,hogy nektek kudarcba fulladt a barátságotok,ami ezek szerint nem volt igazi barátság,kötelező,hogy az én barátaim is elmaradjanak? Hát nem.


Én nem leszek depressziós, nem maradok egyedül mert akarom a barátaimat és akarom a régi életem.

2010. jan. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
64%
Ok, igazad van, bemagyarázni senki sem akarja, csupán már sokat tapasztaltunk. Persze, vannak kivételek, és boldog lehetsz, ha Veled nem fordítva lesz. Sajnos én 4 gyerek után így látom. És ez nem csupán az én hibám. Igenis pár év után mindenki megy a maga dolgai után és mi már nem vagyunk érdekesek...
2010. jan. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
24%

szerintem is így van aki tényleg szeretné látni az embert és a picit akkor igenis veszi a fáradtságot és megnézi. Nálunk úgy van hogy én 21 évesen szültem a fiam 4 hós a párom 26 mi nekünk nem nagyon voltak barátaink, anyumékkal lakunk 4 e

n- most már 5 en a kisfütykösömmel,hát hozzánk se jön senki. De, hogy ŐSZINTE LEGYEK nem is hiányzik,ha valakit tényleg érdekelnénk már vette volna a fáradságot és eljön legyen ez nagymama stb......

de ha mi megyünk ,pedig mindenkinek ugyanannyi.........

akkkor atyala- pattyala majd jöüvő héten megyünk...

Mi tök jól elvagyunk eddig se jártak eddig is mi mentünk mindenhová ezután nem megyek még ha tehetem se ,én is a jó időt várom mi nagyonsokat járunk természetbe ,horgászni ide oda alig várom hogy elmenjünk ,horgászni,jót bográcsolunk ott alszunk a sátorba fürdünk stb.....

ALIG VÁROM

Tudod kit érdelkelnek a rokonok,barátok.

2010. jan. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ez teljesen normális dolog, bizony a nem gyerekes barátok elmaradoznak, mert annyira más az érdeklődésük. Ezért nagyon rossz ha nincs a környezetedben kisgyerekes barát, teljesen megértelek... főleg ha előtte pörgős életet éltél..

Nincs mese új barátok után kell nézni!! :) játszótéren, akár itt a neten, baba-mama csoportban, esetleg felvenni a kapcsolatot régi vagy eddig nem olyan közeli babás ismerősökkel. Hány hós a babád? mert ha már rá lehet bízni néha a nagyira, nagyon jót fog tenni úrja kimozdulni, szórakozni egyet a férjeddel, találkozni a régi barátokkal (akikkel nem a babádról fogsz majd beszélgetni, mert őket érthető módon csak annyi fogja érdekelni, hogy ááá jól vagytok, nő a picike? megmondod, hogy igen, és ezzel a téma ki is van merítve :)))

a lényeg, hogy nem vagy egyedül ezzel a helyzettel, ezen mindenki átmegy (az a fiatal anyuka aki szerint ő nem, semmi baj, de akkor minek írt ide választ, ha őt nem érinti?? nem kell mások orra alá dörgölni, hogy nekem bezzeg nincs ilyen bajom!).

ha úgy érzed, hogy nagyon rossz a helyzet, és depressziós vagy, keress fel egy orvost, ezen tudank segíteni és semmi szégyellnivaló nincs benne!

2010. jan. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
66%

Az mi igazi barátaink megmaradtak,igaz kevesebbet találkozunk,de hetente1x legalább beszélünk telefonon és 1-2 havonta találkozunk(ált.én megyek,a gyerkőccel,ami nem is baj,mert kimozdulunk)nyáron mentünk ill. jöttek grillpartyzni pedig még csak 7 hónapos volt a lányom,mentünk anyával tóhoz fürödni természetesen vittük a gyerkőcöt is.Tudják,hogy ránk számíthatnak és ez nem változott,azért mert lett 1 gyerekünk,természtesen fordítva is igaz.Vannak olyan ismerőseim,akik ritkán jönnek,de akkor szívessen,sőt szívessen segítenek a ház felújjításában is,csrébe jó kaját csinálok:-)Ők ilyenek,megszoktuk egymást így.A legjobb barátomat lassan 15 éve ismerem,nagy pocakkal voltam a tanuja.A párom a legjobb barátját is 10 éve ismeri,náluk 3 hóapos a pici.Nem áll meg az élet,mert született egy gyerekünk(14 hónapos).

A kapcsolatokat ápolni kell.

2010. jan. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
72%
Azért 21 évesen meg 18 évesen szülni nem ugyanaz,mint mondjuk 26 vagy 30.21 évesen még sokan suliba járnak,jóhogy ráérnek napközben gyereket látogatni.De míg abarátok dolgoznak,te otthon vagy,délután pedig már legtöbbször mindenki igyekszik hazafelé,mert főzni kell,férj,stb.Hétvégén meg ott vannak a nagyszülős programok.Szóval szerintem megszervezni is nehéz,hogy ki mikor ér rá egyáltalán.Én már hozzászoktam az itthon léthez,de remélem,ha nagyobb lesz a babám és már le tudom "passzolni",visszaszerzek néhány barátot.Addig meg marad ez.Végülis tudtuk,hogy ez egy kis lemondással fog járni.De muszáj megoldani a társaságot is.
2010. jan. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
47%
11:03 vagyok.Még annyi,hogy azért sokat számít az is,hogy milyen távolságot kell megtenni.Mert azért ha nincs kocsi,gyereket buszra fel,le,ha tömeg van fel sem férsz,stb.
2010. jan. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!