Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokszor érzitek magatokat...

Sokszor érzitek magatokat magányosnak? Nincs rosszkedvetek?

Figyelt kérdés
Néha úgy érzem, mióta megszületett a kisfiam megszűntünk létezni másoknak. mindenkit elfoglal a munka, jönnek az ígérgetések hogy majd meglátogatunk, de abból sem lesz semmi, úgy érzem mindenkinek csak útban vagyunk
2010. jan. 19. 09:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
75%
Néha én is így érzek, igaz én már jó pár éve itthon vagyok a gyerekekkel. Erre jó pl. ez az oldal, feljövök, olvasgatok, válaszolgatok..itt legalább hasonló helyzetben lévő anyukák vannak, mint én. Nálunk az se megoldható, hogy majd séta közben találkozom másokkal vagy beülünk valahová..mindenki begubózik.. A régi barátok meg...számukra elfelejtődtem.:(
2010. jan. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
elég nehéz néha mosolyognom a kisfiamra, mikor legszívesebben csak sírnék és fel se kelnék az ágyról. nagyon nehéz néha még beszélni is hozzá. félek, hogy kárt teszek benne emiatt, mert egy barom az anyja
2010. jan. 19. 09:32
 3/32 anonim ***** válasza:
52%

Én ezt nemtudom megérteni.Nekem ugyanúgy megvannak a barátaim,pár napja voltunk 1 hónaposak 2 hete kezdtünk hosszabb sétákat tenni és már találkozgatunk barátokkal barátnőkkel ^^ Az első két hét meg eltelt azzal,h rácsodálkoztam,hogy itt vagyok 21 évesen egy ilyen tüneménnyel.

Szerintem nektek is akarni kell nemcsak nekik.Egy kapcsolat nem 1 emberen múlik.Nektek ott a gyerek,nekik ott a munka.Tudjátok jól,hogy munka után az ember hulla, a baba meg mosolyt csal az arcokra,hát kapjátok fel ti a babát és mosolyogtassátok meg a barátokat.Attól mert anya vagy nem vagy más,nem vagy kiváltságos, nem vagy szent,csak egy ember egy kicsivel.

2010. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Én magányosnak érzem magam sokszor napközben. De nálunk meg pont fordítva van, nagyon sokan akartak és akarnak is jönni látogatni. Amint hazajöttünk szinte rögtön mindenki jönni akart, alig győztem, totál ki voltam purcanva. Meg is lett az eredménye, mert jól összevesztem a férjemmel, hogy én ezt így nem bírom, és úgy gondoltam neki kellene segítenie, hogy szóljon a rokonoknak barátoknak, hogy kicsit várjanak még. Na, mindegy, azóta ez már megváltozott, mert most már 7 hónaposak a babáim és tudom "fogadni" a vendégeket, jó is hogy jönnek, viszont magányosnak azért érzem magam, mert ők is mind csak a babákról kérdezgetnek, beszélgetnek. És néha jó lenne, olyan felnőttes dolgokról is beszélni. Olyan mintha az senkit nem érdekelne, velem mi van, csak a babák. (persze ez valahol teljesen természetes, csak néha jó lenne másról is beszélni,mert ők jönnek, babáznak, aztán mennek a saját dolgukra, úgymond ki a pörgős világba, én meg maradok itt a lányaimmal és minden nap ugyanaz van) Szóval jó lenne feltöltődni már egy kicsit.

Hármasikres anyuka

2010. jan. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

nem tartom magam szentnek, hanem inkább púpnak a háton

majd pár hónap múlva lehet nálatok is változni fog, mikor eltűnik az újdonság varázsa

2010. jan. 19. 09:38
 6/32 anonim ***** válasza:
65%
Én is sokszor értem így, sokat beszélgetek a neten, mert sajnos a valódi barátaim épp ugyanúgy ígérgetnek, ahogy neked.Ráadásul a párom is most fog kimenni külföldre, ígí még rosszabb lesz ez az állapot, de valahogy majd kibírom, a lányom miatt!
2010. jan. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Hát igen,az első időben még marhára érdekes a baba másoknak is...1 hónap az még semmi.Majd pár hónap múlva azért te is máshogy fogod látni a dolgot.Én nem szoktam amúgy magányosnak érezni magam,mert sok barátnőmnek van kisbabája közel hasonló korúak mint a kisfiam (9 hónapos),így összejárunk...de vannak olyan barátaink,akiknek nincs még babájuk,és amióta nekünk van,kb 5ször ha találkoztunk.Ennyit a nagy barátságokról...
2010. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok. A barátaim mind dolgoznak,ott is gyerekek és soha nem érnek rá,még telefonálni is fáradtak.De elfogadtam ez van,hívom őket telefonon amikor lehet és közben meg sokat vagyunk levegőn a babával,ha az idő engedi,igaz nem nagyon találkozom ismerőssel,és nincs kivel beszélgetni de legalább levegőn vagyunk.Ha meg időnk engedi a párommal,és a babával mi tesszük a rokonlátogatást.

Persze nekem sem esik jól hogy más nehezebben talál el hozzánk,de ha mi sem megyünk akkor tényleg eltávolodunk egymástól.

ne gubózz be annál rosszabb,keress magadnak otthon is olyan elfoglaltságot amit szívesen csinálsz,csinálj fotoalbumot a babád képeiből,gyújts kajásrecepteket és minden nap találj ki valami új ebédet.Süss sütit apának.vagy ha teheted menj el szoliba,vagy úszni amíg a mamák a picire tudnak vigyázni.

Nem tudom ami érdekel,és amit meg tudsz engedni magadnak,a lényeg hogy ne hagyd el magad,mert annál rosszabb.

2010. jan. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
2010. jan. 19. 09:51
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
ja amúgy én is megkaptam,hogy majd megtudom ah dolgozni fogok.
2010. jan. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!