Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is érezte magát elesettnek...

Más is érezte magát elesettnek és magányosnak?

Figyelt kérdés
1 hónapos a bébim, a családom messzebb lakik, a férjem, aki mindenben segít egész nap dolgozik. Egyedül vagyok a bébivel egész nap. És úgy érzem, még nem ismerem a babám.
2009. márc. 4. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Teljesen normális érzés,én is ilyen voltam.Nekem az első babám,(most 7 hósak vagyunk)az én párom is egész nap dolgozik,csak este érkezik haza.Még most is van úgy,hogy azt érzem,hogy összecsapnak a fejem felett a hullámok!De nincs semmi baj,elmúlik ez az érzés.Még össze kell szoknotok.az első 3 hónap volt számomra a legnehezebb,de túléltük!ahogy növekszik a bébi egyre több örömöt,újdonságot mutat majd,ami feledteti a rossz érzéseket.KITARTÁS!

Ha gondolod...nyugodtan írj priviben,hátha tudok segíteni!!

Jó babázást!:))

2009. márc. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül ezzel, a baba, hiába volt 9 hónapig a pocakodban, mégiscsak egy ismeretlen jövevény. Nekem anyukám azt mondta, neki is beletelt pár hétbe, amíg megszokta az érzést, h' anya lett, és elkezdett megismerni. Én is így voltam vele, de ez viszonylag hamar elmúlik. Nálam akkor következett be óriási változás, amikor kicsit jobban reagált már a környezetére, köztük rám, a szemembe nézett, és megnyugodott nálam. Minden nap könnyebb lesz ebből a szempontból.
2009. márc. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is magányosnak éreztem magam az elején, pedig nekem a közelben van a családom. Nekem inkább a beszélgetések hiányoztak. Csináltam is a telefonszámlát rendesen:), de aztán elmúlt!Minnél nagyobb lesz a babád, annál könnyebb lesz.Meg mostmár lassan itt a tavasz,a jó idő!! lehet kimozdulni, sétálni. (alig várom)Persze most is sétálunk, de az idő azért nyomottá tudja tenni az embert.

Ne legyél szomorú! Élvezd ki minden percét annak, hogy a babáddal lehetsz:)

Kitartás!!

Boldog babázást:)

2009. márc. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
vannak hullámvölgyek és hegyek még most is,a babám négy hós mult. Attól függ,mennyit tudok pihenni,ha keveset,nehezebben vagyunk el,ő is,mintha érezné,hogy anya nyűgös,ő is rákezdi:) hol csodálatos a nap,hol alig várom,hogy este legyen és letegyem a fejem,de ez az idő múlásával egyre ritkább. Bízom benne,hogy egyre könnyebb lesz,bár már sejtem,hogy minden hónapnak megvannak a nehézségei. De a bébim csodacuki,álmodni sem mertem szebbet,édesebbet,nagyon szeretem:) sok örömet kivánok!
2009. márc. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is imádom a kicsi fiam. Ezek szerint nem csak én érzek v. éreztem így. Ma reggel még sírtam is, olyan szerencsétlennek éreztem magam. Őszintén imádom, de meg kell szoknom, hogy nem ÉN vagyok először. Pl. utálom, ha van vasalatlan, na ilyeneket meg kell szoknom. A legrosszabb, hogy úgy érzem nem ismerem ki a babám és nem tudok neki segíteni, ha keservesen sír. Nektek sokat segített a védőnőtök?
2009. márc. 4. 09:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Segitett,de inkább technikai kérdésben,nem lelkiben. Minden a fejedben dől el, légy erős,ne görcsölj! Én is pityeregtem sokat:( aztán rájöttem,hogy a sírás túl sokat nem lendít a dolgokon:) mindent jól csinálsz vele,hisz te vagy az édesanyja:) ha sír és nem éhes,tiszta a pelus,szeretgesd,simogatsd,meg kell hogy nyugodjon.
2009. márc. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazad van. Mindig felhívom anyukám, ugyanezt elmondja és megnyugszom. Másképp állok a dolgokhoz a köv. kétségbeesésig. Nem tudom, túl aggódós vagyok, ezt a baba is megérzi biztos. Mindig elbizonytalanít, miért sír. Egyszer 130 ml sem elég neki, egyszer 60 ml-el jól lakik. Teljesen szélsőséges.
2009. márc. 4. 09:44
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Pont erről akartam kérdezni. Ma azt mondtam én feladom. 9-től ordított 11 ig. Úgy érzem teljes csőd vagyok. Egyedül vagyok, a férjem dolgozik estig, a család meg 150 km-re. úgy érezem ép ésszel nem bírom ki. Ráadásul nem tudok aludni éjszaka. A gyerek alszik én meg nem. Jó vicc.

Köszi hogy leírhattam. Bocsi a nyafogásért.

2009. márc. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!