Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós kisfiam még nem forog,...

6 hós kisfiam még nem forog, le vagyunk maradva?

Figyelt kérdés
Hátról hasra már tud, csak vissza nem, viszont ezt 1 hós kora óta tudja. Hasonló korú babák anyukái szerint le vagyunk maradva. Nem koraszülött egyébként, 42. hétre született. Ja és kúszni is tud már.
2010. jan. 13. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha egyszer is átfordult hasról hátra, akkor már tudja, csak nem szereti csinálni. Ha megtörtént akkor nincs amiért aggódnod!
2010. jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még nem történt meg...
2010. jan. 13. 14:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak lusti vagy egyszerűen nem szeret fogoni. És hamár azt írod,hogy kúszik,akkor főleg nem vagytok lemaradva. Ha tehetetlenül feküdne az lenne a nagyobb gond. Minden baba más...

Mi pl 4hónapos korunk óta forgunk,1 hónapja elgurulunk és pár hete kúszni próbálunk azaz csak a saját tengelye körül..

7hós baba anyukája

2010. jan. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy voltam vele, hogy ha már 1x, 2x csinálja, akkor kipipálhatom a forgást. A dokim máshogy gondolta, adott beutalót fejlődésneurológiára, ahol mégnézték a lányom. Beszélj az orvosoddal ha aggaszt a dolog.
2010. jan. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baja!!!! Nekem az első gyerkőcöm 2,5 hónaposan már forgott, 6 hónaposan már magától felült, és négykézláb mászott, 7 hósan felállt ás 10hósan elindult!

Ehhez képest a második most 6 hónapos igaz hogy forog(hasról hátra csak nagyon ritkán) de se nem kúszik, se nem ül, szóval semmi mást nem csinál:-( kis lustaság! Ennek ellenére teljesen egészséges jó kedélyű baba! És az orvos szerint sincs semmi baja!!!

Szóval szerintem ne izgulj:-)

Jó babázást:-)

2010. jan. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagytok lemaradv, az is lehet, hogy nem érdekli a forgás annyira, mint a mászás. Ha kúszni már tud, akkor valószínű hogy inkább már a mászást gyakorolja. Az én fiam 5 és fél hónapos soha nem forgott úgy istenigazából. Egyszer 4 hónaposan vendégségben voltunk, ott egymás után 5 ször oda vissza forgott, azóta se forgot annyit. Onnantól csak a mászás érdekelte. Ha hason volt nem fordult meg, pedig ezek szerint tudott volna, csak sírt két hétig ejtőernyős tartásban. Aztán elkezdett hátrafelé kúszni. Két napja négykézlábra áll, most néha néha megfordul ha nagyon el akar érni valamit, de nem viszi túlzásba.
2010. jan. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a kislányom sem forgot már nagyon meg voltam ilyedve.Az orvoshoz is bejelenkeztünk mozgásfejlödési neurologiára akkor volt 6,5 hónapos.Egyik nap elkezdttem forgatni és már aznap este magától fordult hátról hasra.De viszont magától ül és negyed óráig is képes kapaszkodva állni.1-én megyünk a dokihoz remélem minden oké.
2010. jan. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem erdekli a hasrol hatra forgas mert szeret hason lenni es gyakorolja a kuszast szoval nem is erdekli a forgas. Az en babam 4 hosan fordult oldalr, 5 honaposan hatrol hasra, 6 honaposan fordult hasrol hatra, 5 honaposan kezdett kuszni, 7,5 honaposan ult fel es alt fel es 10 honaposan indult el egyedul. Ha mar tud kuszni nincs baj.
2010. jan. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan írtatok. Nem tudom, hogy aggaszt e a dolog. Eddig nem is nagyon foglalkoztam vele, de most ismerős anyukák bele ültették a bogarat a fülembe. :S Olyan baba is van aki egyidős a kisfiammal és már ÁLL! Ha nem látom el sem hiszem. Azt hiszem megvárom még betöltse a 6 hónapot és ha addig semmi akkor kikérem a gyerekorvos véleményét.
2010. jan. 14. 08:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!