Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hetes a kisfiam és még...

11 hetes a kisfiam és még mindig sokat van ökölbe szorítva a keze. Ez tényleg olyan nagy baj? Le van maradva?

Figyelt kérdés
A védőnő rám ijesztett hogy merev lehet az izomzata, ha még most is ökölbe van a keze, meg hogy már nyúlnia kellene a tárgyakért.
2011. márc. 25. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogy van lemaradva, komolyan mondom, néha akkora ökörségeket tudnak mondani a védőnők. Mond meg neki, hogy a gyerek nem olvasta a tankönyvet! Bezzeg, ha valamit korábban csinálna, akkor nem mondaná, hogy "a franca, ezt túl korán csinálta, defektes a gyerek"
2011. márc. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az én picim is sokáig ökölbe szorította a kezét.a mamám azt mondta,fukar lesz :)))
2011. márc. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az én fiam most 9 hónapos


sokat van ökölbe a keze..

6 hósan alig bírtuk neki kinyitni

igaza van a védőnőnek abban, hogy ez feszes kötött izomzatra utal, bár nem tudom mikortól gond ez a babáknál.

nekünk pl. nem vette észre a védőnő, így későn derült ki hogy baj van a pici izomzatával, nagyon feszes neki...

most heti 3-4 kezelést kap 3 hónapja, de nagyon lassan javul...


inkább vidd el egy Dévényeshez ő majd meg állapítja van e gond

2011. márc. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ö még pici....

A védőnők a könyvekből mondják a dolgokat, s a babák meg külömböznek a könyvben leirtaktól....

2011. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha megnyugtat vidd el dévényeshez! De minden ygerek más. Az enyém pl 4 hónaposan ült, ezen kiakadt a védőnőm. nem tudtam mit csinálni, le mégse kötözhettem a gyereket. Azon is kiakadt, hogy később kezdett el forogni, mint az átlag. Na ennyit a védőnőkről.
2011. márc. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És ha később kiderül, hogy merev az izomzata és 11 hetesen könnyű lett volna segíteni rajta, akkor meg itt kiabálnátok, hol volt a védőnő?

Itt olvastam, hogy volt egy anyuka akinek a gyereke úgy közlekedett, hogy a fenekén csúszott előre és a barátnőjéé is. Elvitték Dévényeshez és az egyik anyukának azt mondta baj van a babával, kell a gyógytorna. A másiknak azt, hogy lusta egy kicsit, ne aggódjon, majd el fog kezdeni mászni.

Bírom, ahogy laikusok látatlanban osztják az észt. És természetesen gondosan szidják az orvost, védőnőt. Holott akár igaza is lehet. persze lehet, hogy nem, hiszen, ha tudná biztosan, akkor gyógytornász lenne, neurológus és nem védőnő.

Az, ha megnézeted szakemberrel, nem kerül semmibe. Ingyen van, csak az időt kell rászánnod és ő biztosan meg tudja mondani, merev izomzat okozza vagy nem. És ha merev izomzat, akkor ennyi idősen, gyorsan segítenek rajta és időben el fogja kezdeni a nagymozgásokat. ha meg nincs baja, akkor meg legalább tudod.

2011. márc. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 25. 20:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi a helyzet a fiaddal? Elvitted dokihoz?

2011. ápr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!