Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért tartja állandóan ökölbe...

Miért tartja állandóan ökölbe szorítva kiskezét a már majdnem 6 hós babám? Nem kellett volna ezt már elhagynia?

Figyelt kérdés
Megfogja a játékait de sokszor nehezen nyitja ki az ujjait. Van, hogy ökölbe szorított kézzel próbál valamit " megfogni". Aggódom miatta, én úgy érzem elég sokat foglalkozom vele, masszírozom, tornázunk, játszunk együtt. Az ennyi idős babák már nyitott tenyérrel nyúlnak a dolgokért nem? Pl. süti-süti pácsát sem tudunk játszani mert az Istenért nem nyitja ki az ökleit.Próbálom kissé erőszakolva de azért finoman "simogattatni" vele az arcát vagy én arcomat finom puha dolgokat...de abban sem vagyok biztos, hogy jól teszem-e?
2010. jan. 1. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi betöltöttük a 7 hónapot, de nálunk is ez a helyzet. Bár talán egy picit árnyaltabban, mint nálatok. Játék közben ő szépen fog, de zt a süti-sütit én sem tudom játszani vele. De neki mág a lábujjai is "ökölben" vannak. Ezt fürdésnél szoktam észrevenni, ha valamire nagyon koncentrál. Én nem aggódom miatta, szerintem idővel elnövik.
2010. jan. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én babám mos 8 hós. 2 hós volt amikor a védőnő nézte a kis kezét hogy nyitogatja e az ujjait. Nyitogatta már akkor is. Kérdeztem ez miért fontos vagy mi baj lehet ha nem csinálja, azt mondta, hogy az idegi fejlődésével van összefüggésben. Sajnos pontosabbat nem tudok esetleg kérdezzétek meg a védőnőt vagy a dokit. De ha amugy minden rendben van a babával akkor nem hiszem hogy baj lenne. A masszírozás meg biztos jó neki.

Minden jót Nektek!

2010. jan. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, amúgy minden rendben vele, átfordul, próbál mászni, rettentő mozgékony. Meg fogom kérdezni a doktornőt a jövő héten.

Egyébként Ő is ökölbe szorítja a lábujjait is. A kezét meg főleg evés( tápszer) közben tartja úgy de akkor szinte mindig, talán mire jóllakik akkor "ereszt ki".

2010. jan. 1. 21:22
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ez neurológiai probléma valóban, mi korábban születettség miatt járunk oda állandóan, korábban nálunk is feszítette magát a babánk, keze, talpa, stb. Ma 6 hónapos és már rengeteget lazult, szerintem teljesen, ujjai folyton nyitva, talpát sem feszíti. A neurológus által javasolt gyakorlatokat csináltuk, tornáztatást, masszírozást rendszeresen naponta többször, plusz párszor voltunk gyógytornásznál is vele.

Plusz kerülni kell az olyan helyzeteket, ami reflexeket vált ki, tehát amikor nem érzi magát egyensúlyban, stabilan és ezért feszít, hogy megőrizze az egyensúlyát, ezt elvileg érzed, hogy mikor.

2010. jan. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, leírnád nekem, hogy masszíroztad a babád? És milyen gyakorlatokat csináltatok ami segített? Csak mert mi is tornázunk születése óta...bár épp ezért nem is értem miért van ez vele? De talán ártani nem ártok vele.

Őt én 4 nappal túlhordtam, indított szülés volt és a vége sajnos császár lett. Gondolod ez okozhat ilyesmit?

2010. jan. 2. 11:11
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, csak most vettem észre, hogy kérdeztél! Nálunk is császár lett, de ponthogy 3 héttel korábban jött a baba (azaz a magzatvíz, mert a baba nem akart még jönni, ezért is lett végül császár), de azt mondták nekünk, hogy nem feltétlenül emiatt lett feszes, de akár emiatt is lehet (lefordítom: gőzük sincs ;-) )

Na de a lényegre térve, az alábbi dolgokat csináltuk:

- háton fekszik, két karját egyszerre kinyújtva feje fölé emeljük, majd le, fel, le, fel, le (kitaláltam hozzá ilyeneket, hogy pl. leszedjük az almát a fáról, felszedjük a gombát a földről), aztán két karját oldalsótartásba széttárni, majd összecsukni (sütünk az almáért cserébe pogácsát a kismadaraknak :) )

- ugyanebben a helyzetben a karjait váltogatva fel és le (tehát jobbat fel, közben balt le és fordítva), valamint kicsit könyékben meghajlítva körözünk is vele (mint a lábbal biciklizés, csak itt "úszás")

- tenyerét kimasszírozgatni, belülről kifelé, hogy ujjait kitárja, erre is ki lehet találni valami mondókát, meg az ujjmozgatásokra jó a "hüvelykujjam almafa" vagy az "elment vadászni" is pl.

- pelenkázáskor lábait felváltva térdben meghajlítva felnyomni a hasához, miközben a másik lábát kiegyenesítjük (lassan, ahogy ő engedi, de cél az, hogy teljesen), erre mi a "megy a gőzös"-t mondtuk meg azt, hogy "bal-jobb, bal-jobb, mennek a majmok"

- mindkét lábát hasához felnyomva kicsit lábait széttárni (amit az ortopédus is csinál a csípővizsgálatkor), ringatgatni ebben a helyzetben lábainál fogva jobbra-balra, mindig picit lejjebb-lejjebb nyomva óvatosan a lábait, amennyire engedi, erőszakolni persze sosem kell

- hol egyik, hol másik lábát forgatgatni kifelé fordítva biciklizni vele, de egyesével

- bokáját óvatosan megfogva a lábfejét forgatni hol egyik, hol másik irányba néhányszor ("tekeredik a kígyó..." :) ), majd párszor visszafelé hajlítani a feje irányába

- meztelen talpát masszírozni úgy, hogy először az ujjaktól indulva lefelé húzunk rá csíkokat (de jól megnyomva), majd utána belülről kifelé keresztbe (=kikockázzuk a talpát), majd megmorzsolom a kis lábujjacskáit is

- háton fekve a jobb könyökét a jobb térdével próbálom összeérinteni, majd a balt a ballal néhányszor, utána keresztbe is (nem kell, hogy össze is érjen, amennyire a teste engedi, így lazul majd egyre jobban)

- lábait feltolni (összecsomagolás)

- kezeivel megfogni a lábfejét, majd jobbra-balra fordítgatni így a testét ("jobbra dűl, balra dűl...")

- picit lefogni a vállainál, majd a fejét megbillenteni párszor magunk felé (először ezt nem szereti majd, de lehet úgy játszani, hogy fölé hajolni és adj egy puszit, mi is adunk és közben persze a fejét megbillentjük)

- két kezét széttárni oldalra, ahogy fekszik és gyorsan "csipegetve" a padlón/pelenkázón a feje fölé vinni, szóval ilyen apró kis kopogtatásokkal gyorsan vinni egyre feljebb, pak-pak-pak-pak, ezt szokta élvezni, ezt érdemes a kargimnasztika előtt, mert jól kilazítja a karjait


Mi ezeket csináltuk kb., nem mindig mindet, de mindig játékosan, mondókázva, énekelve, általában élvezte, előbb-utóbb mindet.


Amit még a gyógytornász ajánlott és szerintünk nagyon jó volt, hogy mikor feküdt a földön (hasazni nagyon szeretett szerencsére), akkor a mellkasa alá tettünk valamit -> nálunk egy ikeás hengerestestű puha krokodil volt, de egy összecsavart pléd is megteszi alighanem), és azon mint egy kis emelvényen napozva feküdt, karjai elöl, így jobban tudta a játékait is megfogni, később pedig mozgásra késztette (így indult meg először hátrafelé is, később már előre, át akart mászni rajta).


Minden jót! :)

2010. jan. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, újra elolvastam a kérdést, hogy nálatok a lényeg most az ököl kinyitása. No arra még van az, hogy mikor játszotok, akkor az összezárt kis öklét ütögesd óvatosan egy keményebb játékkal, csörgővel, és elvileg előbb-utóbb kinyitja, hogy megfogja, még ha rögtön össze is zárja, de nem baj. Én még magam ötlete nyomán tapsoltattam is, a saját kinyitott tenyeremhez ütögettem az övét, még ha zárva is volt, de mondogattam neki, hogy nyissam, meg mutogattam, hogy hogyan. A saját kezével még ekkor sem akart, akkor ökölbe zárta, de az enyémhez ütögetve már szépen nyitotta egy idő után. Picivel később már a sajátjával is. Simogatásra is így tanítottuk, a Ciróka-marókára simogattuk a kis kezeivel a saját arcunkat föléhajolva.

Majd számolja be, ha van változás, érdekel, hogy alakultok! :)

2010. jan. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

itt le van vezetve hónapról hónapra, hogy minek kell jlentkeznie, és minek nem lenne szabad

inkább a mororeflexre figyelj, a kézzel lábbal ölelő reflexre stb

[link]

2014. szept. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Mi lett a babáddal, megszűnt a folyamatos ökölbe szorítás? Vittétek valahová vizsgálatra? Remélem minden rendben!
2014. okt. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező régi kérdés de hátha itt vagy

Mi lett a babával?

2022. szept. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!