Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire el van maradva...

Tényleg ennyire el van maradva az 11 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés

Ma volt nálam a védőnő, és megcsinálta az 1 éves státuszt. Nem is igazán értem, mert ekkora gyereknél 1 hónap is sokat számít. Elég sok negatív értékelést kapott.

Pl. ha nézegeti a mesekönyvet, mutogatja-e az állatokat. Hát, nem. De a függönyre szokott mutogatni, hogy ott a kutya. A mesekönyvet csak csapkodja, ha kérdezem, hogy hol a kutya, az egész tenyerével rácsap a könyvre.

Eszik-iszik-e egyedül? Hát, ez is érdekes, mert szerintem 1 évesen kicsit fura lenne. Ha a kezébe adok egy darab kenyeret, akkor azt persze megeszi, de pohárból én itatom.

Ha idegen helyre megyünk, jól fogadja? Hát, 2 gyerekem van, autó nincs, vidéken lakunk hova mennék idegen helyre? Fogalmam sincs hogy fogadja, de idegen emberektől fél. A védőnőtől is sírva fakadt, bár elég hamar megnyugodott.

Jár-e már egyedül? Nem jár, de feláll, és bútorok mentén lépeget. 11 hónaposan kötelező járni? A lányom 15 hónaposan indult el.

Beszédre is rákérdezett, pár szót mond, ezt is kevésnek találta. A lányom többet beszélt, az igaz, de ő volt a helyi rekorder. A szomszéd kislány pl. 2,5 éves koráig semmit nem mondott.

Szóval ez kicsit fura nekem, a védőnő szerint többet kéne foglalkoznom a gyerekkel. Tény, hogy az első gyerekhez képest kevesebbet játszom vele, de nincs is annyi időm rá. Meg nagyon jól elvan a 2 gyerek együtt, örültem neki, hogy nem kell egész nap nekem szórakoztatni a gyermeket.


2011. febr. 3. 20:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem ez a védőnő buta:)

Kis fiam 12 hónapos és most voltunk 1 éves státuszon. És ugyan azokat csinálja mint a tied semmivel sem többet. De nekem nem mondta a védőnőnk,hogy le lenne maradva.

Azt mondta jó ez így ahogy van. Nem minden baba egyforma.

Ne is foglalkozz vele.:)


További szép estét és jó babázást.

2011. febr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs a piciddel, nyugi.

Én ma voltam státuszvizsgálaton a fiammal (3. gyerek), tök ugyanezeket csinálja, de a mi védőnőnk tiszta elégedett volt.

A képeskönyvben persze nem mutat rá a macira, de ha kérdezem, hol vannak a halacskák, azonnal az akvárium felé fordul. Azt mondta a védőnő, ez lényegében ugyanaz, kérdezel valamit, ő pedig ÉRTI a kérdést, ez a lényeg.

Önállóan nem jár, csak kapaszkodva, de a státuszlapon is ez szerepel kérdésként "oldalazva lépeget-e"

A beszéd alatt szótagokat értenek, pl. nálunk a tetetete, meg ilyesmi megy nagyon :-)

Az evésről meg annyi, hogy próbálkozik -e önállóan enni. Hát próbálkozna, ha hagynám, de persze, hogy nem tud, és nem is kell tudnia, csak érdekli a kanál, ha a kezébe adod, utánozni akar téged, és esetleg odateszi a kanalat a tányérhoz, de tuti,hogy a szájába veszi-


Semmi gond, ne aggódj.

Védőnénire meg .....na ja, ne hallgass, tudod, a te gyereked, ráadásul második, észrevennéd, ha gond lenne


Üdv,

Ninamina

2011. febr. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Èn külföldön élek és itt kaptunk egy egészségügyi kiskönyvet ahol minden vizsgáltkor bele írják mekkora agyerek stb.. és mit kell tudni, ha nem tudja x-ik.

szóval ez a 10-12-ik hónapban lesz. (nekem a dokim minden ilyen vizsgálatot az utolsó hónapban csinál pl a féléves is 6-7ik hónap ami azt jelenti hogy már el fog múlni 6 hó mikor megyünk.)


szóval itt az áll hogy másznia kell a könyökön és térden, álljon fel (mennie nem kell), üljön egyenes háttal biztosan, mutasson az ujjával. vagy is szerintem semmi baja nincs, de te is tudod mert van már másik gyereked.

2011. febr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Teljesen normális a gyereked, a védőnővel vannak gondok.
2011. febr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Teljesen hülyeség amikbe belekötött a "védőnő". Neki van gyereke? Ha nincs,akkor már meg is van magyarázva a dolog:) Ha van,akkor is. Hülye szegény:) Egyébként ezt mind látta,vagy csak tőled kérdezte? Mert én bizony mondtam volna,hogy késsel-villával eszik!
2011. febr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem a 2 éves státuszt nézte véletlen a védőnő? Nálunk a leírtakból szinte csak a járás megy. Tőlem is kérdezte, hogy eszik-e már kanállal, mondtam hogy azért nem adom neki oda a kanalat, hogy szétkenjen mindent és leverje a teli tányért. Én nem akarom sürgetni. Hogy ismerkedjen a kanállal, gondolom már feltünt evés közben a babámnak és különben meg oda szoktam neki adni egy tisztát, szereti rágcsálni. A kiflicsücsközést is nemrég kezdtük, most olyan ügyesen és szépen rágcsálja. Majd ha a kézügyessége jobb lesz, pár hét múlva, majd adok neki kanalat, de azért éhen nem hal. :) Ne is foglalkozz vele!
2011. febr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2 eves a fiam es az orvosok a fraszt hoztak ram egy eve...fizikai lemaradasa valoban volt mert csupan 20 honaposan indult el es az ulessel is hadilabon alltunk de ezeket mara behozta...az ertelmi szintjet is vitattak az orvosok. azt mondtak hogy ne varjak nagy csodat mert valoszinu hogy "problemai" lesznek a mindennapokban mivel szuletesnel volt egy kis oxigenhiany...mar el voltam keseredve...jarattuk tornara kezelesre masszazsra terapiara de eljott egy pont amikor azt mondatam hogy eleg az orvosokbol mert a fiam ha latott egy feher ruhas embert mar uvoltott...eltelt kezelesek nelkul 2 honap es elindult, ul, mara mar szalad es ami a legmeglepobb gyonyoruen beszel, szamol 10ig ,egyedul eszik (leves utan azert csutakolni kell a konyhat)bilibe pisil es par mondatos verset mond 2 nyelven (kulfoldon elunk)...vissza kellett menni vizsgalatra a napokabn es az orvos majd hanyat esett amikor a fiam produkalni kezdte magat...azt mondtak hogy mara messze okosabb az atlagnal es meg csak 20.an lesz 2 eves...ne legy elkeseredve...te ismered a legjobban a gyerekedet es te vagy vele egesz nap es ha ugy latod hogy meg ha lassabban is de fejlodik akkor nincs baj...a gyerekek 3 eves korra mind utolerik magukat...amit a vedono mond az pont olyan mint a terhesseg alatti hzas...ennyit szabad es kesz...pedig ez butasag mert mindenki mas es pont ugy ahogy terhesseg alatt sem hizunk egyforman ugy a gyerekeink sem fejlodnek egyforman...
2011. febr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az én kislányom holnap lesz 11 hónapos. Még annyit sem tud mint a fiad. Nem mond egyetlen szót sem, csak gagyog és mutogat. Szó sincs önálló evésről, ivásról. Micsoda fura kérdések? Igaza lehet az egyik válaszolónak, a 2 éves státuszt kérdezte végig!
2011. febr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nincs itt semmi gond a kisfiaddal!


Én már annyira unom ezt a mostani divatot, hogy a védőnőnél van egy újfajta lista, amin ikszelget...


Általánosságban elmondható, hogy eleinte a 2.szülött lassabban érik, de nemsokára behozza a lemaradást, mert a nagyobbtól sokat tanul.


Az én kisebbikem sem tud annyi mindent, mint annó a bátyja.


Az enyémet sem érdekli, hogy hol a kutya a könyvben, nem mutatja, hol a feje, hasa, stb... De sok egyéb téren fejlettebb, mert van amit már most megtanult, ellesett a bátyjától. Minden gyerek másképp fejlődik.


Nyugi! Tojd le a védőnődet...

2011. febr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


Még annyit, hogy én is hiába foglalkoznék többet a picivel, nem megy. Hiába ülök le mellé, ő nem tud ülni fél percig sem, mert mennie kell, fel kell fedeznie a világot és csak azzal játszik, foglalkozik, amit ő kinéz magának. Ha én odamegyek hozzá, és próbálom fejleszteni, már nem olyan izgalmas a dolog, és odébb áll...

2011. febr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!