Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hét hónapos babám csak kúszik,...

Hét hónapos babám csak kúszik, tényleg le van maradva?

Figyelt kérdés
Jövő héten lesz 8 hónapos. A védőnő szerint kicsit le van maradva a mozgásban. Olvasom, hogy sok baba ilyenkor már áll, ül..
2011. jún. 15. 16:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Már megint egy okos védőnő. Az enyém 8,5 hónapos koráig mégcsak nem is kúszott, a fenekét sem próbálta emelni. Ülni csak akkor ült, ha letettem ülésbe. Aztán egyik napról a másikra, kúszás nélkül el kezdett mászni, egy hétre rá már leült magától. Másfél éves sem volt és járt. Bocs, szaladt :)
2011. jún. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
egy picit igen de ezt könnyen megtudod... Ezért lehet szidni fognak... Nem ajánlott de ültesd fel egy kicsit ne támaszd ki semmivel és nézd meg hogy támaszkodik-e ha igen akkor már lassan fogja magától is csinálni ha elborul mint egy zsák akkor hagyjad még... Sokat legyen hason had kússzon csak tedd le messzire a játékaitól mutasd neki hagy másszon utána... keress babafejlesztős dolgokat neten. Nekema kiságyban kapaszkodott fel előszőr ülésbe is meg állásba is de nekem csak hasra volt letéve mindig sose a hátára hagy emelgesse a fejét attól csak erősödik a háta
2011. jún. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
második vagyok forogni forog és kúszni is tud akkor mégsincs lemaradva...
2011. jún. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Sőt, egyes gyerekek már írnak-olvasnak, és kítűnően megy nekik az összeadás is...


Most komolyan: 8 hónapos koráig kell tudnia kúszni, A 6-7 hónapos babáknál kóros, ha a tónusos reflexek még jelen vannak, hason fejét nem emeli, kezén nem támaszkodik, ülve nem tartja magát, nem fordul hasra, hátra, két kézzel nem tud fogni.


8-9 hónaposan az elvárás, hogy próbáljon meg felülni és négykézlábra állni.


Persze mindezt lehet előbb is csinálni, ezek az utolsó határidők, de ezen belül BÁRMIKOR normális ezek elkezdése.


A védőnőnek nem kell mindent elhinni.


3 gyerekes anyuka

2011. jún. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nekem 8,5 honaposan kezdett maszni, kuszas nelkul. A kuszas helyett volt a gurulas, de mar kutyazott. Ekkor tanult meg ulni is stabilan de meg csak 1 szer ult ki maszasbol. Enis mindig csodaltam a 6 honaposan maszni tudo csodababakat :P ne izgulj majd belejon. En a maszasert annyit tettem hogy mikor kutyazott neha alacsusztattam a labait felvaltva, persze az elejen nem tudta mit kezdjen a kezeivel, nemis eroltettem. 2 het alatt rajott mit hogyan kell, mostmar maszik nagyon szepen a labda utan :)
2011. jún. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Védőnő vagyok. Az én 7,5 hónapos kisfiam is "csak" kúszik, még négykézlábra sem tud állni, mert 1-2 alkalommal megpróbálta és felborult.

Van olyan baba, aki hónapokig kúszik, mielőtt bármi mást csinálna, bőven ráér a tiéd is.

Mászni, felállni 10 hónapos koráig pl. ráér. Ülni is van, aki csak 9-10 hósan tanul meg.

Hozzánk is jár ám a kolléganőm aki szerint szintén le van maradva a babám.

Engem is felidegesített, pedig tudom, hogy nem így van és meg is mondtam neki, akkor már hebegett-habogott!

Ja igen, ma is találkoztam egy anyukával a DM-ben, aki elújságolta, hogy az ő kislánya már 7 hónaposan mászott-ült-felállt. Én pedig elmondtam, hogy ügyes a lánya, de az én babám sincs semmiben lemaradva!

Szóval nyugi, nincs semmi baj, minden baba a maga ütemében fejlődik, nem szabad egymáshoz hasonlítgatni őket!

2011. jún. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ha védőnő vagy, akkor tudsz remélem válaszolni rá: a sok butaságot az iskolában töltik a védőnők fejébe, vagy maguktól találják ki? Mi most a 7. védőnőnket fogyasztjuk, augusztustól jön a 8. (nem mi költöztünk ennyit, a védőnők cserélődnek ennyire gyorsan), és a legutolsót kivéve egy értelmes szót sem mondtak sajnos. Pedig sokaknak nagy szüksége volna a tanácsukra.


3 gyerekes anya.

2011. jún. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Az én fiam is még csak kúszott ennyi idősen, de ha talált kapaszkodót, felhúzta magát állásba. Utána 8 hósan tanult meg ülni (négykézlábból oldalra ülve) 9 hónaposan mászott. Járni az egy éves szülinapja előtt egy héttel kezdett.

Szerintem ne keseredj el, nekem a védőnő azt mondta, kb. 9 hónap a határ mászásban, amikor már "illene".

2011. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

De hogy van lemaradva!Azért érzed úgy, mert a barátnők, a szomszédok, az ismerős anyukák, és ez az oldal másról sem szól( nak), minthogy egy gyerek 6 hónaposan kúszik, 7 hónaposan feláll, 8 hónaposan jár.Ezeket felejtsd el!

1: egyszer sem biztos, hogy igazat mondanak, az emberek szeretnek nagyítani

2: a fejlődésneurológia könyvem szerint a mászás bőven ráér 10 hónapos korban.

Nem kell a te gyerekedet másokéhoz hasonlítani!A tiéd meg másban ügyesebb!Mi járunk Dévény tornára a babámmal.Ott mondta a gyógytornász azt, hogy a nagyon okos babák kompenzálásként lemaradnak picit a mozgással, mert nekik az agyuk értelmileg fejlődik abban a hónapban.A következőben meg majd a mozgás fejlődik.A kettő nem megy egyszerre!Nem minden a mozgásfejlődés!A tied meg lehet, hogy hamarabb fog beszélni!

Ő mondta azt is, hogy teljesen mindegy, hogy egy baba 8, vagy 11 hónaposan mászik, csak ha lehet másszon.Egyébként a gyerekdokink szerint semmi nem történik akkor sem, ah kihagy valamit.

Az önálló ülés ideje 8-9 hónapos kor.Ezzel sincs elkésve!!A felállást pedig csak manapság várják el a babáktól idő előtt.Érdekes, a mi baba korunkban elég volt, ha egy évesen produkcióztuk a felállást.Most meg szerencsétlen 7 hónaposoktól elvárják.Na , ne már!!!Mi ez, lóverseny??Semmivel, de semmivel nincs elmaradva.Az én lányom 8 és fél hónapos.Forog ezerrel, kúszik, és a kezére támaszkodva ül.És ennyi!Se mászás, se felállás, se ülés, se négykézláb.Szoktam tornáztatni, és járunk is tornára, mert az nem árthat.De nem idegeskedek, mert mindent időben csinált eddig.Utolsó pillanatos, mint az apja, de ő sincs lemaradva!!

Gyógytornász anyuka vagyok, és hidd el, nincs gond a babáddal!!

2011. jún. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy van még más baba is, aki nem "fut" még milyenkor :-)

Eddig eszembe sem jutott, hogy le lehet maradva.. Most meg izgulok :-(

2011. jún. 15. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!