Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az én kisfiam 16 hónapos lesz...

Az én kisfiam 16 hónapos lesz 3. -án, de csak annyit mond hogy anya, nem igazán akar motorozni és nem rugja a labdát! Akkor le lenne maradva?

Figyelt kérdés
Itt olvastam hogy 15 hónaposan már mennyit mondanak!kicsit kétségbe estem!
2011. jún. 27. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem minden baba szeret labdázni és nem minden baba szeret motorozni. Beszéd miatt is ráérsz 2 évesen aggódni.

Ha csak ezek alapján kell eldönteni, akkor nincs lemaradva a fiad.

2011. jún. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 1 hettel idosebb a tiednel es meg annyit sem mond, hogy anya. Ha kerek tolle valamit akkor odahozza (pl, hozd ide a macit...), ha szomjas odahozza vagy ramutat a poharara, ha kekszet ker akkor odamegy a konyhaszekrenyhez. Tehat megerti a dolgokat vagy megerteti magat de egy szot sem mond. A labdat azt rugja kb. 1 honapja. De persze ossze vissza. Szalad es maga elott rugja a labdat. Motorozni egyaltalan nem motorozik pedig ketto is van neki. Vannak gyerekek akik nem szeretik. Az enyem inkab tolja magaelott meg nagyokat sikongat. Eszebe nem jutna raulni es ugy motorozni. HA raultetem felpattan es annyi. :) Amivel szeret jatszani azok a kisautoi. ezeket tologatja. Szereti a szines mesekonyveket. Mindig felkucorodik mellem az agyra, hogy mutogassam neki a kepeket. En pl. sokszor olvastam itt, hogy ennyi idos babak szeretik a tv-t nezni. Pl az enyem erre ra sem hederit. Van aki igy vagja a babaja kormet az en kisfiamat egyaltalan nem koti le. Talan ha enekelnek valami musorba akkor tancol, mosolyog tapsol de ennyi. Ugyhogy nagyon kulomboznek ezek az aprosagok ne aggodj. Szerintem semmi baj a babaddal. En is varom mar nagyon, hogy megszollajon, hogy "anya". :)
2011. jún. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én nagyobbik fiam a 3 éves szülinapja előtt kezdett beszélni, előtte csak néhány szava volt, de az is csak 2 éves kora után.Labdázni sosem szeretett.

Most 4 éves, gyönyörűen beszél, de a labda mai napig nem érdekli.

A kismotor viszont nagy kedvence volt, ezt ma már felváltotta a bicikli, hál'istennek, mert minden cipőének lyukas volt már az orra. Legalább nálatok kíméli a lábbeliét:)

Szerintem ne hasonlítgasd a gyerekedet máséhoz, mindegyik külön kis személyiség:)

2011. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam szókincse is 5-10 szavas volt kb. ennyi idősen. Ő sem rúgta a labdát, csak tolta vagy dobta. És én is el voltam keseredve emiatt.

A focit most sem szereti, viszont ovis létére folyékonyan olvas. A játékbolt mellett a könyvesbolt a másik hely, ahova imád bemenni.

Nem minden gyerek egyforma, szerencsére!

2011. jún. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom pont 16 hós volt mikor először értelmesen használta azt hogy NEM!

Hát ő meg 4-én lesz 19 hós, de kb 10-12 szót használ!De mindent megértet, csak nem beszéddel!Idegenek is a játszón tudják mit akar!Bár most kezd beindulni nála, szerintem ahogy látja hogy a többi gyerek tud beszélni, ez ad neki bátorságot hogy próbálkozzon, pedig 19 hós!


10 hósan indult el a lányom akkor (tavaly ősszel) venni kellett neki motort mert mindekitől el akarta venni!Hát most kezdi használni csak!Igazán!Eleinter engem is zavarthogy nem, de hidd el amint kedvet kap hozzá, menni fog vele!


Ne aggódj!A párom 3 éves elmúlt mikor beszélni kezdett, úgyhogy én már mindenre fel vagyok készülve! :)

2011. jún. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 20-21 hónapos volt, amikor már mondott pár szót: anya, apa, mama, stb

És 22 hónapos volt, amikor elindult a kismotorral :)

2011. jún. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először is NYUGI!


Ez egy ismeretlen oldal tele ismeretlen emberrel akik azt mondanak amit akarnak. Olvastam én már itt 4 hónapos álló és 2 hetes mászó babáról is. :) Csak a példa kedvéért, nincs kedvem visszakeresni a kérdéseket.


Tehát azt akarom kihozni belőle, hogy amit itt olvasol NEM BIZTOS, hogy a valóságban is úgy van, ahogy a nagyotmondó anyuka megírja. (tisztelet a kivételnek de túl sok egymást túl licitáló topicot láttam már)


Tudni kell, hogy a fiúk kicsit később érnek. (védőnőm mondta) Továbbá nem biztos, hogy a labda érdekli, de lehet a kocka már igen. Mindegy gyerkőc ügyes a maga szintjén, és más az érdeklődési köre.


Addig örülj, amíg nem beszél addig nem felesel :) Na ez vicc volt.


Ha te úgy érzed, hogy mindent megteszel a fejlődése érdekében. Eleget foglalkozol, játszol vele. Elég inger éri, és a védőnő háziorvos sem aggódik akkor minden RENDBEN van.


Halkan jegyzem meg a lányom mindent előbb csinált mint a korosztálya szerint kellett volna, de nem egy Talmácsi, csak úgy tessék lássék motorozik. :) Na és, nem emiatt fogok a falnak menni.

Mi meg a szobatisztasággal küzdünk. 2 éves, érett is rá (ravasz kis céda, érti mit akarunk tőle, ügyes is :) ) mégsem hajlandó se bilibe, se wc-be ereszteni amit oda kell. Meg is mondta, hogy a pelus biztonságos...nesze neked. Az apja őrjöng (oda akarja kötözni az ágy lábához amikor és addig kell bilin ülnie amíg nem produkál bele az anyja is így csinálta), a nagyik meg kiszekálnak a világból. Háááát 18 évesen csak nem akar még pelust. Ebben reménykedem.


Szóval fel a fejjel, és ne azt nézd, hogy jaj ezt nem tudja, jaj az meg már ennyi idősen tudja stb stb stb. :)

2011. jún. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!