Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hét hónapos babám csak kúszik,...

Hét hónapos babám csak kúszik, tényleg le van maradva?

Figyelt kérdés
Jövő héten lesz 8 hónapos. A védőnő szerint kicsit le van maradva a mozgásban. Olvasom, hogy sok baba ilyenkor már áll, ül..
2011. jún. 15. 16:06
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, megnyugtattál! :-)
2011. jún. 15. 16:58
 12/20 anonim ***** válasza:

A lányom 3,5 hósan megpróbált hasizomból felülni és sikerült is neki a mózesben, DE 10 hós kora előtt 1 nappal kezdett kúszni, 2 nap múlva már mászott, 2 hét múlva már a magas csúszdára is felmászott. Se a védőnő se a doki nem mondták, hogy le van maradva azért, hogy későn kezdett el kúszni-mászni, sőt ők nyugtattak. Egyetlen tanácsuk,: tegyem hasra. (Egyébbként a mi védőnőnk nagyon rendes, kedves, 2 gyerekes anyuka, akire lehet számítani.)

A kislányom 1 éves szülinapja után 1 nappal tette meg az első imbolygó lépéseket egyedül. Most 13 hós és szaladgál.

Van olyan ismerősünk, aki 6 hósan mászott, 10 hósan járt, a barátnőm kisfia 6 hós és felállt, olyan ismerősöm is van, aki 6 hósan elindult, DE NEM ŐK A MÉRCE!

Az egyik szomszéd kislány viszont 16 hósan kezdett járni. Most 5 éves, nagyon ügyes, nagyon okos. Vajon mit veszített azzal, hogy mindent később csinált babakorban, mint a többi (hozzá hasonlóan, szintén egészséges) baba?!

2011. jún. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
7 és fél hónapos. üldögél, néha felborul, nem kúszik, forog, mozgékony, nyúl mindenért majd kiesik az ölemből és teljesen rendben van ne aggódj nincs lemaradva, amíg nem áll fel addig az agya fejlődik állítólag, akinek korán feláll a picije annak kevesebb ideje van "agyilag fejlődni" hát én inkább sajnálom őket.
2011. jún. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

OFF!!!


szerintem a 17:03as válasz egy kicsit érdekes...

Kb a babák "fele" gyorsabb (mint az én fiam is volt 8 hónaposan lépett párat egyedül kapaszkodás nélkül) és nem fejlődött volna az agya... Ez egy kicsit (elég nagy!) butaság! Nem tudom ezt ki találta ki. Szerintem abszolút nem azzal függ össze hogy agyilag hogy áll a pici. A fiam Mutatja a kezét arcát száját szemét noziját az okos fejét puszit ad, dob Kacsint (ha mondom neki és mind a két szemével egyszerre de ő nagyon örül neki hogy ezt is tudja és mi nevetünk rajta) néha sikerül megértenie hogy fújja ki az orrát, reggel én ahogy fogat mosok jön velem kapja ő is a fogkeféjét és ő is igyekszik mosni a fogát, tudunk már fogócskázni is stb.. szerintem 15 hónaposan ezek nagyon jó dolgok és kíváncsi lennék ki találta ki hogy agyilag nem fejlődnek annyira (de szerintem ez megint valaki olyan lehetett aki versenyezteti a gyerekét a többi picihez képest és kitalált magának valami hasonló megnyugtató dolgot mert a sajátja nem haladt az Ő által elképzelt tempóban) Bosszantó tud lenni az ilyen nő nem feltételezem hogy ezt te találtad ki de szerintem ha belegondolsz hogy egy picinek mennyit kell agyalni azon hogy kúszásból hogy kezdjen mászni (összehangolni kezét lábát hogy ne fejelje le a padlót) rájössz hogy ez butaság vagy mikor feláll először mennyit agyalnak hogy hogy üljön le és nem biztos hogy még a kiságy rácsot engedje el vagy sem... Nekem személy szerint egy kicsit ez rosszul esik. A gyereked értelmi és érzelmi fejlődése szerintem (is) az első 3 évben leginkább csak a szülőn múlik ha én nem foglalkozom vele és nem tanítom akkor nem fogja tudni megcsinálni a forma bedobós játékokat a megfelelő lyukba dobálni stb...

2011. jún. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
annyi még lemaradt: szeretném ha minket "csodababás anyukákat" (mert szinte mindenki így hív minket elég primitív hangnemben) nem sajnálnál mert nincs rá szüksége senkinek nem kell butának titulálni más gyerekét és nem is kell versenyeztetni (mert szerintem te is ebbe a kategóriába tartozol) hanem el kell fogadni hogy másé gyorsabb és másé lassabb megfontoltabb az enyém lehet többet esik-kel mint a másiké (legfeljebb megtanul esni vagy tele lesz horzsolásokkal mint van most is) de emiatt nem fejlődött agyilag kevésbé!
2011. jún. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Bocs de elküldtem és valami még eszembe jutott! Harmadszor és utoljára. Te "örülsz neki" hogy a Picid még nem mászik szalad stb mert agyilag jobban tud fejlődni Ugye? Mit kell csináljak ellene ha gyerek úgy döntött (magától) hogy lépegetni fog 8 hónaposan önállóan? gáncsoljam ki? Hogy kicsim ez a Te szellemi fejlődésed érdekében teszem!!! Biztos vannak ilyen buta anyukák a világon akik ezt a mondatot bárkinek (doki, védőnő, 12 gyerekes szomszédasszony) elhiszik??? Mondd azt hogy nem kérlek és megnyugszom!
2011. jún. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Akkor nyugodj meg. nem szerettelek volna megbántani, tudom hogy más gyereke másképp fejlődik, nem is ellened irányult, csak abból lett elegem hogy bibibí az enyém csinálja és atyaúristen a tied még nem mászik? na ezek nek az anyukáknak üzentem. az agyi feljődéses részt nem én találtam ki, állítólag ez a korszak az agy fejlődésének ideje, ami alatt a picinek mászni kell, ha feláll, akkor arra fog koncentrálni. mégegyszer elnézést ha valakit megbántottam, nem állt szándékomban.
2011. jún. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Úgy látom megint kezdődik a vita, aminek semmi értelme. Senkinek a babája nem okosabb vagy kevésbé értelmes csak azért mert nem egyformán fejlődnek.

Minden pici valamiben előrébb tart, egy másik dologban pedig nem halad annyira esetleg mint a többi baba (pl. nagymozgások-manipuláció).

Nem kell egymásra mutogatni.

Megértem, azt is, hogy panasz van a védőnőkre, a miénkre is van nekem is, egyszerűen nem értem hogy engedik be egyáltalán a körzetben az anyukák, hogy viselik el még arra 10 percre is a lakásukban....

Én csak azért nem mondtam még neki, hogy ne jöjjön, mert mégiscsak kolléga, de már nagyon elegem van...

De! Nem lehet mindenkiről ezt elmondani, mert van, aki tényleg lelkiismeretesen végzi a munkáját, próbál segíteni, tele van empátiával és a szaktudása is helytálló.

Tudom, hogy már előítéletük van az anyukáknak a védőnőkkel szemben, joggal, már nekem is van, de azért megérdemelnek még egy esélyt a védőnők is.

Itt is látom, hogy az én válaszom nem sokat nyom a latba, pedig csak segíteni szerettem volna.

Talán, ha nem írtam volna meg a kilétemet, akkor több bizalma lenne a kérdezőnek az irányomba, sajnálom.

2011. jún. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
16: 51-es vagyok.Örülök, hogy megnyugtattalak.Csak az volt a célom, hogy lásd, semmi jelentősége, hogy egy baba mikor csinál meg valamit.Nyilván azok, akik születésük óta éjjel-nappal hason vannak, hónapokkal előbb csinálnak mindent!De amikor 3 évesek lesznek, mind ugyanazt tudják, és eltörpülnek ezek a dolgok.Nekem néha az az érzésem, hogy nem kell elhinni mindent, hogy xy 6 hónaposan jár...ezek e megjegyzések paráztatják be az anyukákat, és lehet, hogy el kéne osztani 3-mal.Senkit nem akarok megbántani,senki ne vegye személyeskedésnek, mert csak úgy általában írom.Nekem a Dévényes szakgyógytornász mondta azt, hogy egyszerre vagy agyilag, vagy mozgásilag fejlődnek, mert a kettő nem megy egyszerre.Ő számomra hiteles, eszembe se jutna kételkedni a szavaiban.De azt is odaírtam, hogy az egyik hónapban értelmileg, a másikban mozgásilag fejlődnek.Szóval ne forgassátok ki ezt a dolgot!Senki nem mondta, hogy akinek a babája mindent korán csinál, az hülye!!Nem kell ilyen következtetéseket levonni..szerintem az utánam lévő válaszolónak se ez volt a célja.Szóval a mozgásban ügyes gyerekek nem buták, és ezt senki nem állította!!Csak ők először a mozgásra koncentráltak.De attól, hogy az én lányom hozzájuk képest sehol nem tart, ez meg nem jelenti azt, hogy béna.
2011. jún. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

az enyém 6-11 hónapos kora között kúszott, de közben 8,5 hónaposan felállt, és 11,5 hónaposan elindult

szóval az önálló elindulás előtt 2 héttel kezdett el mászni

mi voltunk vele orvosnál, de nem találtak semmi bajt

valószínűleg azért kezdett későn mászni, mert sokáig féloldalasan kúszott, nagyon balos a gyerek, és a kúszásnál sokáig a bal oldalát használta, a jobbat meg inkább csak húzta, és miután rendeződött a kúszása, utána nemsokkal kezdet mászni

egyébként nem a mászás maga a fontos, hanem hogy meglegyen a váltott kéz láb mozgás, és ha ez kúszással is megvan, akkor nem kell izgulni

2011. jún. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!