Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire el van maradva...

Tényleg ennyire el van maradva az 11 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés

Ma volt nálam a védőnő, és megcsinálta az 1 éves státuszt. Nem is igazán értem, mert ekkora gyereknél 1 hónap is sokat számít. Elég sok negatív értékelést kapott.

Pl. ha nézegeti a mesekönyvet, mutogatja-e az állatokat. Hát, nem. De a függönyre szokott mutogatni, hogy ott a kutya. A mesekönyvet csak csapkodja, ha kérdezem, hogy hol a kutya, az egész tenyerével rácsap a könyvre.

Eszik-iszik-e egyedül? Hát, ez is érdekes, mert szerintem 1 évesen kicsit fura lenne. Ha a kezébe adok egy darab kenyeret, akkor azt persze megeszi, de pohárból én itatom.

Ha idegen helyre megyünk, jól fogadja? Hát, 2 gyerekem van, autó nincs, vidéken lakunk hova mennék idegen helyre? Fogalmam sincs hogy fogadja, de idegen emberektől fél. A védőnőtől is sírva fakadt, bár elég hamar megnyugodott.

Jár-e már egyedül? Nem jár, de feláll, és bútorok mentén lépeget. 11 hónaposan kötelező járni? A lányom 15 hónaposan indult el.

Beszédre is rákérdezett, pár szót mond, ezt is kevésnek találta. A lányom többet beszélt, az igaz, de ő volt a helyi rekorder. A szomszéd kislány pl. 2,5 éves koráig semmit nem mondott.

Szóval ez kicsit fura nekem, a védőnő szerint többet kéne foglalkoznom a gyerekkel. Tény, hogy az első gyerekhez képest kevesebbet játszom vele, de nincs is annyi időm rá. Meg nagyon jól elvan a 2 gyerek együtt, örültem neki, hogy nem kell egész nap nekem szórakoztatni a gyermeket.


2011. febr. 3. 20:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem se aggódj és a védőnő nem "tiszta". A mi védőnőnk még 2 nappal korábban sem csinálja meg a státuszt vagy aznap mikor betölti a gyerek az x hónapot vagy 1-2 nappal később. Igazad van hogy ennyi idős gyereknél még 2 hét alatt is sokat fejlődhet.
2011. febr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szerintem elnézte a papírt, ezt egy 2 évesnek kell tudnia. Beszél pár szót 11 hónaposan és kisfiú? Hát felénk ő már csodagyereknek számítana... :-)
2011. febr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

A lányom 3 éves, de vele is mindig a frászt hozta rám. Vele sem volt rendben semmi, szerinte, mindenhova akart küldözgetni, de végülis a gyerekorvos azt mondta, hogy nem kell.

Ő kb. 2,5 évesen kezdett el egyedül enni, de az igaz, hogy nem is nagyon engedtem neki. Ki a fenének van kedve napi 5-ször öltöztetni, meg csutakolni a konyhát? A kisfiammal is így vagyok.

A mesekönyvet ma este is próbáltuk, de egyáltalán nem érdekli, hogy hol van a kutya, csak azt nézte, hogy de szép színes. De ha kimegyünk az udvarra, és meglátja a kutyát, majd kimászik a babakocsiból és kiabál neki, hogy kutya, kutya. Ha meg a macskát látja meg, akkor mondja neki, hogy szia cica. Persze nem úgy, mint egy felnőtt, szótagolva, meg torokhangon, de azért határozottan felismerhető. Én már ennek is örültem.

2011. febr. 3. 22:15
 14/15 anonim ***** válasza:

Az én lányom a jövő héten lesz 11 hónapos, de ezek szerint akkor ő is "el van maradva". Egyedül persze még nem eszik, csak ő is a kenyeret v. kiflit majszolgatja. Bútorok mellett oldalazva lépeget. Őt sem érdekli a könyvben a kutya, bár ha élőben látja, akkor brümmög rá :); apának úgy kiabál, hogy Ádá, Nikolett nevű nővérét Ede, még jó, hogy engem ajának. Az "okos fejét" azt mutogatja, de az orrát, szemét stb; azt nem! Nem is akar olyankor rám figyelni. Még a játékokon sem (maci, kutyus, baba stb).

Szóval: Ne foglalkozz a védőnőddel! Hisz már van tapasztalatod a nagyobbik gyerekeddel! Nehogy már lelkiismeret furdalásod legyen!

2011. febr. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Azt bírom, hogy az ilyen védőnők szabadon terrorizálhatják az anyákat, fogalmuk sincs, mennyi stresszt, álmatlan éjszakát okoznak a hülye megjegyzéseikkel, nem tudom, tényleg ennyire nem ért a szakmájához, vagy csak rosszindulatú? Az anyák 99%-a pedig kedvesen és ijedten fogadja a megjegyzéseket, holott jól ki kellene osztani, hisz értünk van nem ellenünk, azért fizeti az állam (azaz mi az adónkból).
2011. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!