Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le van maradva a kisfiam?

Le van maradva a kisfiam?

Figyelt kérdés

Kisfiam tegnap volt 5 hónapos és még nem fordult át. A védőnő szerint már kellene. Tisztában vagyok vele, hogy mivel elég szép súllyal rendelkezik 8,5 kg és 68 cm, így valamennyire az is közrejátszik. Nagyon erőlködik hason is és háton is, de még nem sikerült. De amikor ülésbe húzom akkor gyönyörűen felül, sőt már egyből fel is áll a kezembe kapaszkodva.

Azért aggódok, mert azt mondták, ha később sem akar fordulni akkor rehabilitációra kell mennünk. Szerintetek is le van maradva? Mik a tapasztalatok?


2011. ápr. 21. 22:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

[link]


lányom 4, fiam 5 hónaposan már forgott oda-vissza, kisfiam 5 hónaposan "csak" 7750 gramm és 73 centi volt, lányom 4 hósan meg alig 6 kiló.

2011. ápr. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az első kettő nekem is forgolódott "időben". De a picurkánk... hat hónapos, ugyanazokat csinálja, mint a tied, de ő sem hajlandó forogni. Küzd, de nem akar. Mi, amikor az elsővel meg voltunk ijedve, hogy talán nem fog időben forogni, védőnénink azt tanácsolta, hogy fektessük bele egy nagy plédbe, és abba görgessük úgy, hogy fogjuk a négy sarkát. Huh, remélem érted, hogy írtam...

Ez állítólag segíti a forgolódás elkezdését. Lassan mi is alkalmazni fogjuk, mert kisfiunk sem akar forogni. Bár ő is 9 kg. Igazi kis háj-báj gombóc....:)

Tehát, ne ijedj meg, majd megtanulja.

2011. ápr. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
:))Köszi szépen!
2011. ápr. 21. 22:50
 4/14 anonim ***** válasza:
A Dévényi tornát tudom javasolni. Szívem szerint még azokat a gyerekeket is odavinném, akik mindent tudnak időben csinálni. Én is vittem már kiskorától kezdve, és sokkal összehangoltabb a mozgása mint a többi gyereknek akiket ismerek. Most 2,5 éves. Nem sokára megjön a második, ahogy lehet viszem őt is. Higgyétek el, fantasztikus. Elég heti egy alkalom, nálunk mindössze 3000 forint egy kezelés. Van ahol több, de nagyon megéri.
2011. ápr. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
az enyém csak 6 hónaposan kezdett forogni, rá 2 hétre már kúszott, semmi baja, ma már 21 hónapos, teljesen rendben van vele minden
2011. ápr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A fiam 5,5 hónaposan fordult meg és akkor csak 3,5 hónaposnak számított (koraszülött volt, 32. hét). Én is vittem Dévényre, és szerintem is nagyon jót tett neki. 8 hónaposan mászott(6hós) és 8,5 hónapoan (6,5) felállt és pár hétre rá ült. Szerintem vidd el akár kéthetente meglátod sokkal jobban fog fejlődni.
2011. ápr. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódnod, az én lányom is csak 5 hónaposan tanult meg hasról hátra fordulni, azt is úgy, hogy a plédes módszerrel tanítottuk meg egy hét alatt, aztán csak 6 hónaposan jött rá, hogy kell vissza. Nem is értem mért a hátról hasra fordulást csinálta később, hisz azt olyan könnyedén megcsinálja.
2011. ápr. 22. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

legjobb tudomásom szerint 6 hós korig kell forogni, de ismerek olyan gyereket, aki csak 7 hósan tette. az én lányomnak is 6 hós korára sikerült átfordulnia, jobban érdekelte a felülés. sosem kúszott, 10 hós korára tanult meg mászni, de akkor már bőven felült, illetve felállt magától. 11 hós kora óta megy.

szóval szerintem nincs elmaradva a babád, nem kőbe vésett szabályok ezek, szerintem pár hét ide vagy oda nem számít.

ha az megnyugtat, elviheted gyógytornásznak megmutatni, de semmiképpen ne aggódj!

egyébként a youtube-on találsz gyakorlatokat, amit egy gyógytornász csinál, azt lehet gyakorolni, de az nagyon fontos, hogy semmit nem szabad eröltetni.

http://www.youtube.com/watch?v=zx1Lt69W4PU

2011. ápr. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem vagytok lemaradva, az én kislányom alig volt 6 kg és ő is 5 hónaposan kezdett az egyik oldalára átfordulni. Különben sem kell, hogy 6 hónaposan felállni tudjanak, meg 11 hósan járni. Statisztika mutatja, hogy azok a babák akik sokat másznak, azoknak nincs problémájuk a tanulással, míg a korán járni tanuló babáknak nehézségeik vannak az iskolában. Nyugi!
2011. ápr. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

szerintem is kéne már forognia. De ezt egy gyógytornász tudná megmondani neked. Vidd el, mert attól, hogy itt volt válaszoló, akinek 6 hónaposan nem forgott a fia, még nem jelenti azt, hogy a tiednek nincs semmi baja. Csak annyit, előfordulhat, hogy annak ellenére nem forog, hogy nincs baja.

Viszont ami biztosan káros, az az ülésbe húzás, ültetés, állás- ezzel ha nincs is semmi baja, tönkreteheted a gerincét. Ehhez még nagyon kicsi. Mert ha teljesen magától ülne és állna fel azt lehet, de segítséggel nem szabad.

2011. ápr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!