Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le van maradva a kisfiam?

Le van maradva a kisfiam?

Figyelt kérdés

Kisfiam tegnap volt 5 hónapos és még nem fordult át. A védőnő szerint már kellene. Tisztában vagyok vele, hogy mivel elég szép súllyal rendelkezik 8,5 kg és 68 cm, így valamennyire az is közrejátszik. Nagyon erőlködik hason is és háton is, de még nem sikerült. De amikor ülésbe húzom akkor gyönyörűen felül, sőt már egyből fel is áll a kezembe kapaszkodva.

Azért aggódok, mert azt mondták, ha később sem akar fordulni akkor rehabilitációra kell mennünk. Szerintetek is le van maradva? Mik a tapasztalatok?


2011. ápr. 21. 22:31
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

(az ülésbe húzást a gyerekorvos és a védőnő javasolta még 2 hónapos korától, hogy biztosan tartsa a fejét, nagyon lassan kell csinálni és egy idő után amikor már megfogom a kezét akkor már Ő húzza magát)

2011. ápr. 22. 08:15
 12/14 anonim ***** válasza:

nézd, ha javasolták az ülésbe húzást, hogy erősődjön a nyaka, akkor lehet vmi baja van, nekem hipoton volt a babám és neki javasolták. Egészséges gyereknek nem szokták javasolni.

Úgyhogy én a biztonság kedvéért felkeresnék egy Dévényest, mit mond. legfeljebb azt, hogy semmi baj. De ha lazák az izmai és eleve gyógytornát (KAtona féle torna) javasoltak és most úgy tűnik késik is a mozgásban, akkor lehet célszerű lenne.

2011. ápr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs lemaradva!! A mai világba mindent már annyira sürgetnének :(

Az én lánykám 10 hónapos, róla nem mesélek, mert ő mindent nagyon korán csinált már ahogy a kisfiam is :)

De nem ez a norma, nyugi :) A velünk egyidős gyerek ismerőseink, még csak most kezdenek mászni, ülni, sőt a 9 hónapos uncsi tesó is csak 3 hete akart aktívan mászni, annyit mondott a védőnő, hogy azért már ideje lenne ülni stb. Ez tökre gyerekfüggő, lehet csak ez kényelmes neki, figyeljed, meg segítsd a mozgásban, talán az meghozza a kedvét :) Sok sikert nektek :)

2011. ápr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:))))
2011. ápr. 27. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!