Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan szoktatta bilire a...

Ki hogyan szoktatta bilire a kicsijét egy évesen?

Figyelt kérdés
Csak egy éves korban biliztetős anyukák válaszát kérem szépen.
2010. jan. 6. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Szia! Nekem még sír rajta, pedig, ha kakil már mondja, hogy bü (büdi) ka (kaka) és cipeli magával a bilit. Én nem eröltetem, de megdícsére, mikor megfogja a bilit. Szép lassan csak-csak rájön. 12, 5 hónapos. (pisit még nem jelzi)
2010. jan. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy évesen sehogy.
2010. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pontosítok: ki hogyan KEZDTE el bilire szoktatni egy évesen a babáját?
2010. jan. 6. 12:44
 4/11 anonim ***** válasza:
1 évesen sehogy, minek?? majd ha lesz értelme és felfogja, hogy mit miért....
2010. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam,hogy amióta ülni tudott (6-7 hónaposan) időnként bilire ültettem.Például amikor sejthető,hogy lesz valami akció:)ébredéskor szinte mindig belepisilt.Evés közben álltalában belekakilt.De ha láttam,hogy játék közben erőlködik és készül a csomag akkor is mindig mondtam neki,hogy anya gyorsan bontja a pelust és csücs a bilire.Mindig megmutatom neki mit alkotott és nagyon megdicsérem.Most még csak 11 hónapos,de van hogy napokig ugyanazt az egy pelust használjuk,mert nem kerül bele semmi.Szólni még nem szól,de volt már olyan,hogy meglátta a bilit és mászott oda,ráültettem és már csurgott is:)Egyébként mi az Up end Got használjuk,mert ez olyan bugyi szerű és könnyebb gyorsan lehúzni és visszaöltöztetni sem macerás.
2010. jan. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem tudok elég egyértelműek fogalmazni, de bemásolom még egyszer a kérdésem második felét: "Csak egy éves korban biliztetős anyukák válaszát kérem szépen." Köszönettel
2010. jan. 6. 12:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Én kb egy éves korában vettem meg neki a bilijét. Beraktam a nappali közepére tanulmányozás céljából. Nem tudom, hogy honnan vette, hogy arra rá kell űlni, de ráűlt. Ekkor még ruhástól, pelusostól. Aztán a késöbbiekben is gyakran ráűlt, de csak kisszéknek használta. A fürdőkádban mindíg láttam, hogy mikor pisil. Ilyenkor kérdeztem tőle, hogy pisil? Ő pedig bólogatott, hogy igen pisi. Aztán volt, hogy csak úgy kérdeztem tőle, hogy pisil? Erre láttam, hogy kezdi nyomni a pisit tudatosan. Aztán egyszer egy reggel (ekkor már 16 hónapos volt) nem hagyta, hogy ráadjam a pelust. Mondtam, hogy jó, de akkor a bilibe kell pisilni. Ő erre odament a bilihez, ráűlt, koncentrált, és nyomta a pisit. Reggelente és este fürdés előtt bilibe pisilünk, a többit még a pelusba produkáljuk a kakival együtt. Én most a bilibe való kakilásra pályázok. Tulajdonképpen nekünk kb 4 hónap kellet, hogy erőltetés nélkül bilibe pisiljen. És látod, még mindíg nem teljes a bili kihasználtsága.
2010. jan. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
a 12:58as és 12:59es anyukák válaszát pedig nagyon köszönöm, hasznosak voltatok :)
2010. jan. 6. 13:00
 9/11 anonim ***** válasza:

egy gyerek akkor lesz szobatiszta, ha megérik rá.

Nekünk is kéznél volt a bili már 1-másfél évesen, mondtuk, mire való, pisiltettünk rajta babákat, hagytuk, hogy ruhástól ráüljön....végülis úgy érzem, mindenjt de mindent megpróbáltunk. Erőltetés nélkül. De ott volt, jelen volt a bili az életünkben, lehetett volna szobatiszta akár másfél évesen (ha erőltettem volna, biztos lett is volna).


Mégis 3 éves múlt egy hónappal, mikor egyik napról a másikra tökéletesen szobatiszta lett. Korábban, akár egy nappal előtte, semmi jelét nem mutatta, hogy valaha megtörténik, hogy önállóan, kérés nélkül odamegy, letolja a ruháját, ráül és pisil, kakil.

Most 4 éves, egyszer sem volt "baleset".

2010. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sokan vagyunk sokfélék. Én nem szeretnék tízezreket költeni pelenkára négy éven át, arról nem is beszélve, h mire oviba megy,szeretném ha már sose lenne baleset. Meglátom, egyenlőre tapasztalatokat és módszereket gyűjtögetek, aztán majd meglátom. Most ott tartunk, h már van bilije, és én ülök rá és mondogatom h mit csinálok. hátha ebben is utánozni akar majd. Mert mobiltelefonálni már nagyon tud :)
2010. jan. 6. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!