Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki az "Aludj jól gyermekem"-m...

Aki az "Aludj jól gyermekem"-mel szoktatta rá a babáját az esti önálló alvásra, az a nappalival mennyire sikeres?

Figyelt kérdés
9 hósan "vetettem" be a nódsazert, addigra "durvult"el az éjszakázás. Állandó cicizés ciolt ringatva altatással. Bevált.De nappal maradt a cici vagy/és ringatás. Ma már 1 éves és az éjszakák ismét zűrösek, tudom ragaszkodni kell a módszerhez, volt, hogy 4 órán át sírt a napokban.:( Akérdésem, hogy a nappalit hogy tudnám átszoktatni, hogy ne ringatás legyen? Próbáltam sokszor, hogy uúgy leteszem, mint este, de abból égtelen sok sírás lesz, és fuccs a nappali alvásnak, kimegy az álom a szeméből, egyeszerűen kihagyja az alvást. Így sincs normális rendszerünk még mindig, attól függ hánykor ébred. Van, hogy még délelőtt visszaaltatom(ringatva:(), vagy ebéd után szintén így. A babakocsiban már nem is alszik el, minden érdekli, mit lát.Estére viszont, ha nem alszik nagyon nyűgös, még a vacsora is alig megy. Tapasztalatok, tanácsok érdekelnének, szeretném,ha már nem így lenne a nappali alvásunk. Köszi!
2011. márc. 31. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát mi is a kezdetektől kialakítottunk egy rendszert, amit a mai napig betartunk, és nincs is baj soha. Ikrek, 3 évesek lesznek, minden délben letesszük őket aludni, úgy háromig alszanak, este fél kilenc körül kerülnek ágyba, reggel 8 körül ébrednek, és mindezt egyszerre. Azt azonban tudni kell, hogy szinte soha nem lett felborítva semmivel a napirendjük, mert aki sokszor eltér attól amihez egy kisgyerek hozzászokik, az ne várja el hogy rendszer legyen a gyereknél. Például később fekteti le mert ott egy barát vagy barátnő, később eszik, fürdik, esetleg nem a megszokott helyén kell aludnia többször is. Ha minden úgy van ahogy egy gyerek megszokta, ritkán van baj.
2011. márc. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy szegénynek a foga jön és azért zűrösek az éjszakák? 14 hós a kisfiam és most jön a rágófoga, már 3 éjjel velem aludt, amit előtte sosem. Én nem erőltetem az önálló elalvást. Este a nagyágyon melléfekszem, majd becsempészem az ágyába. Nappal meg még a babakocsiban alszik, én taktikázok, máshogy nekünk sem menne. Kokrét útvonal van+zene. Itthon nehezen megy, néha délután is alszik, de én is kézben altatom akkor. És akkor mi van? Egyszer ilyen picik. Nekem nem esik nehezemre cipelgetni, míg el nem alszik.
2011. márc. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is hasonló volt, (én kisbaba korától egyedül elalvásra szoktattam éjjel, de nappali alvásnál voltak gondok) Végül a szoba szinte teljes elsötétítése vált be, úgy nappal is el tudott magától aludni. Most már bölcsis és ott is alszik szépen. És egyetértek az előttem szólóval, hogy a rendszer nagyon fontos, ha azt szeretnéd, hogy megszokjon valamit. Én se tértem el a rendszerünktől senki kedvéért. Pl. mindig azonos időben keltünk, hétvégén is, ünnepnapon is, mindig, két éves koráig, és ez nekem megérte, így nem borult fel sose a napunk.
2011. márc. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt nem mondtam egy szóval sem hogy nem ringattuk őket meg nem altattuk el kézben. Nagyon ritkán még autóztunk is és akkor azonnal elaludtak. De erre tényleg nagyon ritkán volt szükség. Legtöbbször csak elsimogattuk őket, de a legtöbbször már aludtak is ahogy bekerültek az ágyba. Most a mese van este napirenden, ami természetes. Mondjuk mi kétéves korukig nem raktuk át őket különszobába, utána 3 nap alatt átálltak, én azért hamarabb nem raknám át a gyereket mint két év. Az ember úgyis átmegy ha felsír a kicsi, így meg azt sem kell.
2011. márc. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én rengeteg szakirodalmat olvastam mindkét gyerekemmel az altatásról. Nem emlékszem már konkrétan erre, de biztos, hogy ezt is olvastam. Nekem egyik sem jött be. Cici volt és kész, bár én ringatni nem voltam hajlandó, de úgy néztem, hogy nem is szeretik. Néha nekünk is voltak zűrös éjszakáink, többször próbáltam leszoktatni őket arról, hogy csak cicin aludjanak vissza. Mind a kettővel volt ilyen időszak. Végülis megadtam magam, mert rájöttem, hogy előbb szabadulok, ha engedek nekik. Volt olyan, hogy csak úgy aludtak, hogy velem. Ilyenkor mindig valami bántja a gyereket, hidd el. Pláne, hogy írod, hogy most durvult el újra a helyzet. Tuti jön a foga, vagy beteg lesz, szerintem ne most kísérletezz alternatívákkal. A cicivel mi a baj? A legtermészetesebb megnyugtatása a babának. Ha már 1 éves, akkor hamar el fogja hagyni, szerintem még engedheted neki nyugodtan. Tudom, sokan most felhördülnek, meg lepontoznak. És majd jönnek az olyan sztorik, hogy még 5 évesen is szoptatott a barátnője. Nem mondom, hogy örökké legyen ez így, de a nagy többségük azért 5 éves koruk előtt leszokik erről...
2011. márc. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért gyereket nevelni nem szakirodalomból kell, és a ringatás, a szeretet testi megnyilvánulása nagyon is meghatározó lehet a későbbiekben. Ki nem állhatom ezt az angol nevelési stílust, a gyereket igenis fel kell venni, ringatni kell, szeretni kell, és nem attól rettegni hogy jaj csak el ne kényeztessem. Egy gyereket nem a szeretet fogja elkényeztetni.
2011. márc. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A Fiam 10 hónapos volt, amikor ezt a módszert elkezdtük használni. Nálunk tökéletesen bevált. Viszont ennek a lényege a következetesség. Ha napközben ringatod, miért várod el, hogy este ne követelje ki magának ugyanezt?! Buta lenne nem hisztizni érte. Ugyanúgy próbáld lefektetni délben is, mint este és akkor minden rendben lesz.
2011. ápr. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok én sem ciciellenes, megfordult a fejemben-1 éves hogy elmúlt-, hogy lassan le kéne szoktatni, de a lelkiismeretem egyelőre nem engedi. Mutatja a fotelt és mondja:csüccs,cici! Mikor álmos lesz napközben. Ha meg nem kéri, csak szimplán nyűgös és a ringatást igényli. Ez ellen sem vagyok, de tényleg nem tud önállóan elaludni. Olyan még nem volt napközben soha az 1 év alatt, hogy.pl.elaludt volna a fáradságtól az ágyában. Addig sírt, míg ki nem vettem. Mindig megszántam. Az esti altatásnál könnyebb volt így letennem, mert annyira fáradt, hogy hamar feladta. Persze sírás nélkül nem megy, tudom. Mindenkitől azt hallom a környezetemben, hogy sose fog délben önállóan elaludni, ha ringatva altatom, mert meg kell tanítani az önálló alvásra. Aztán majd nézegethetek mondják, ha majd 3 évesen is csak ringatva alszik el, máshogy nem tud, hacsak nem siratom a végkimerülésig. Az éjszakai felébredést én is a fogzásnak tudom be, érthető, nem is ezzel van nagy gondom, hanem a nappalival.:(
2011. ápr. 1. 09:21
 9/12 A kérdező kommentje:
A rendszerességet én is próbálom tartani, tudom, hogy így kell. Mindig uakkor eszik vacsorát, 7-fél 8, majd fürdetés és 9-kor alszik el. De az ébredése változó. Van mikor 8-ig elalszik kisebb nagyobb felébredésekkel, de van,mikor már 6-kor. Ilyenkor borul a nappal. Korábban reggelizik, mert nem húzhatom 8-ig, mivel éhes, de még délelőtt visszaalszik sokszor. Ha később kel reggel,később alszik délelőtt vissza, van, hogy az ebédidőbe belealszik. Ha meg így van, ebéd után hiába akarnám letenni, nem lehet. Vagy alszik egy fél órát még 4 körül, vagy kihagyja, mert délelőtt aludt vagy 2 órát. Szóval szeretném én beállítani a rendszert nála, de mivel változó a reggeli ébredése, mindig ide-oda csúsznak az időpontok és az elalvása is napközben. Valamit nem jól csinálok.:(
2011. ápr. 1. 09:31
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha megérik rá az idegrendszere, akkor fog aludni egyedül, ne aggódj. A lányomnál én mindent bevetettem, mert havonta mást igényelt. Az utolsó az volt, hogy altatódalt énekeltem neki, miközben az ágyában feküdt, és fogtam a kezét. Egyszer csak bejelentette, hogy nem kell a dal. Na, gondoltam, akkor most kimegyek, majd ha sír, visszajövök. Láss csodát! Elaludt egyedül.

A fiam meg 8 hónapos koráig csak a cicin aludt el, aztán meg egyik napról a másikra elaludt egyedül. Szerintem sem lehet ezzel elrontani a gyereket, 1 évesen még semmiképp sem.

2011. ápr. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!