Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek a babája akarta nehezen...

Kinek a babája akarta nehezen elfogadni a darabos ételt, hogy szoktatta rá? (10 hónapos kor után)

Figyelt kérdés

kisfiam 11 hónapos és 2 foga van alul...

nem igazán akarja a darabosat csak 1-2 falatot pl. a vajas kenyérből vagy virsliből ezeket nem is tudom neki adni mert nem eszik meg belőle annyit hogy jól lakjon így marad a pépes kaja.

volt valaki hasonló helyzetben, mikorra fogadta el babátok a darabosat-?


2011. jún. 1. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:

az én fiam több mint egy éves volt mikor abbahagytam a turmixolást.nem érdekelt az hogy "mikor kell elkezdeni",én a babám igényeit néztem,és ö nem akart darabosat enni.talán 13-14 hós volt mikorra teljesen abbahagytuk a pépest és csak darabosat evett és akkor se annyit hogy jól lakjon(szerintem),de most se szivesen eszik pl. kockára vágott husit a pöriböl,villával össze vágom neki.amugy most másfél éves és még négy foga van vissza.

10 hósan nem baj ha nem eszik darabosat,én akkoriban még bébikaját adtam csak neki.majd elkezdi magától ne aggodj.

szia

2011. jún. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hú.. hát, az az igazság, hogy nekünk kimondottan ajánlották anno, mikor a kicsim olyan 6 hós volt, hogy minél hamarabb adjunk neki darabos ételt. Először csak kevésbé turmixoljuk meg a pépet, majd jöhet a babapiskóta nyammogni. :)

Pont emiatt, hogy később ne legyen gond a szilárd kajával.

Sajnos, amikor már kialakul a kicsiben ez a fajta úgymond "undor" a darabos kaja iránt, akkor nagyon nehéz rávezetni őt arra, hogy az igazából jó... :S

Van egy ilyen sorozat... Valamilyen dada (talán szuper dada?), aki hasonló problémákkal küszködő gyerekekkel foglalkozik...

2011. jún. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Puha étellel próbálkozz, lehet, hogy a nyeléssel van gondja. Próbáld ki a banánt, főtt répát, főtt almát. Tedd elé, lehet, hogy az a baja, hogy nem ő maga teheti a szájába (nálunk ez volt a gond eleinte).
2011. jún. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja..és azok a gyerekek már ovis korúak.. tehát nem nőtték ki ezt a dolgot. Csak joghurtokat akarnak enni és a szülőket őrületbe kergetik a sírásukkal, meg a minden étkezés előtti tortúrával. Sokszor hánynak ezek a gyerekek, mikor szilárd étel kerül a szájukba... Szóval ez cseppet sem tréfa.
2011. jún. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

sajnos az én picim még nem igazán tudja használni a kezét nagyon feszesek az izmai és későn vették észre nem rég kezdtük a dévényt most próbálgat még fogni nyúlni a tárgyakért de ég mindig feszes és ezeket neki meg kell tanulni, így nem tudok a kezébe adni pufit vagy bármi mást hogy el majszolja biztos úgy könnyebb lenne...

a nyeléssel nem hiszem hogy gond van a banánt ha töröm megtudja enni, a tejszeletet is, a kinder csokit is a kenyeret is lenyeli rágja de csak 1-2 falatot, eddig a darabos bébi kaja is nehezen ment ami 8 hó-tól van azzal már nincs gond megeszi..

2011. jún. 1. 18:17
 6/8 anonim ***** válasza:
En sem nagyon foglalkozok azzal hogy mit hogyan kene, ha egyszer latom hogy a fiamnak ugy nem jo. Szoval 15 es fel hos es meg mindent turmixolok neki. A 8 hosaknak valo bebietelt sem eszi meg. :-( De en azt vettem eszre, hogy csak azokkal az etelekkel van gondja amelyikek kanalon vannak. Amit o maga tesz a szajaba, vagy en, az lehet darabos. Pl pogacsat, perecet, kukot, tejszeletet, rantotthusit megeszi, de csak ha nem kanalon erkezik a szajahoz. Sajnos en sem tudom a megoldast, idorol idore probalkozok kicsit darabosabb fozelekekkel, neha eszik belole par kanallal aztan elkezd oklendezni es az meg a jobbik eset, mert volt mar hogy fuldokolni kezdett es hanyt is. Szoval en nem eroltetem, lehet kene.
2011. jún. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az utolsónak írnék.

Szerintem nincs nagy baj, ha kézzel szívesen megeszi a darabos kaját. Adj neki egy kanalat a keze ügyébe, hátha már érdekli, hogy megpróbáljon ő kanalazni. Amíg kézzel eszik valamit, kanalazz a szájába pépes, de nem darabos kaját (vagy már most is így csinálod?). Én arra tippelnék, hogy előtte megszokta a pépes ételeket, és váratlanul érte, hogy darabok vannak benne, ezért öklendezik tőle.

Kedves kérdező, elnézést az off-ért.

2011. jún. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A kislányom 11 hónapos egy kicsit én is aggódtam, hogy nehezen fogja elfogadni a darabos étel, mivel én is turmixoltam neki. Ezért 9 hónapos kora körül elkezdtem neki kölesgolyót adni először felnegyedeltem mert féltem, hogy félrenyel vagy valami aztán pár nap múlva már csak feleztem és egy hét után pedig már egészben adtam neki a golyókat. Utána szépen kapott reggelire vajas kalácsot mindig csak annyit amennyi jól esett neki, ha úgy láttam, hogy nem volt neki elég (mert elég hamar megunta a darabos étellel való bajlódást) akkor adtam neki baba joghurtot. Az ebédet is két részletben kapta először darabosan majd összeturmixolva. Nekem az volt a fontos, hogy jóllakjon és 10 hónapos kora végére az ebédet nem kellett neki turmixolni mert nagyon ügyesen megeszi.

Én azt vettem észre, hogy a kislányom nem igazán szereti, ha túl sok lé van az étele,n mert zavarja, hogy a lében darabok vannak és nem számít rá, így nekünk a kezdet kezdetén a villával összetört paprikás krumpli vált be.

2011. jún. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!