Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája nem akarta...

Akinek a babája nem akarta elfogadni a bolti tejet 1 éves kora után, az hogy szoktatta hozzá és meddig tartott?

Figyelt kérdés
Nem segít sem a kakaó,sem a vaníliás cukor,egyébként anyatejes baba,sosem kapott tápszert.Babatej sem kell neki.
2009. nov. 9. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen várj még vele, "nem kerget a tatár". Ha fogyaszt tejtermékeket, akkor meg pláne nem sürgős. Egyébként úgy tudom, hígítani kell először fele fele arányban, később egyre kevesebb vízzel. Nekem tejallergiásak a lányaim, a nagyobbik már majdnem kinőtte, de tejet 3 éves koráig nem fog kapni.

És bár a tej "élet, erő, egészség", az embernek alapvetően teljesen idegen táplálék, szóval szerintem kínáld meg mondjuk havonta, és egyszer csak ráérez az ízére, de ha nem akkor sincs semmi baj.

2009. nov. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazad van,csak az a gond,hogy így nincs meg az ajánlott napi fél liter tej.Szopizik,de már csak keveset,meg naponta egy joghurt,kevés sajt,ez minden.
2009. nov. 9. 14:05
 3/6 anonim ***** válasza:

De ez anyatejre vonatkozik, nem?

Egyébként ha nagyon aggódsz, megpróbálhatsz neki valamilyen tápszert adni, amit belefőzöl az ételébe, vagy tejpépeket adni desszertnek, vagy uzsonnára/tízóraira, ilyesmi. De nekem a gyerekorvos azt mondta, amikor a sajtot már tudta enni a lányom allergiás tünetek nélkül, hogy akkor nincs gond.

2009. nov. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ez a gondom. Nem issza a tejet, sem a kakaót! Próbálkoztam nestlé tejitallal is, de az sem csúszik neki. Úgyhogy épp ma vettem Humana 3-as tápit neki. (Eddig a 2-est itta. )Sajna nekem csak 3 hónapig volt tejem. Amúgy ő is eszik minden tejterméket egyébként.
2009. nov. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem akarta eloszor elfogadni,én is kiprobáltam már mindennel.Aztán kb 2hétig mindig kinálgattam de ahogy megkostolta kopte is ki de asszem 3hét lehetett eggyik nap mar iszogatta jobban,és naprol napra tobbet ivott.Tanácsot nemtudok adni,kostolgatasd vele hátha rákap.
2009. nov. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam sem fogadja el a tejet semmilyen formában.

Annyira nem aggódok rajta. Szoptatom naponta 2x, illetve minden nap kap joghurtot vagy krémtúrót. szoktam neki főzni tejberizst vagy tejbedarát, amit üresen szintén nem eszik meg, de ha összekeverem joghurttal vagy krémtúróval, úgy már szereti.

2009. nov. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!