Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnák neki segíteni?

Hogy tudnák neki segíteni?

Figyelt kérdés
4 hos babámnak már 5 napja nincs széklete.Még csak szoptatom,de még ilyen nem volt.általában napi 2-3-szor szokott neki lenni.A hasa nem kemény,de néha nagyon befeszít és már enni sem eszik ugy,mint eddig.Adtam neki kis kupot,nagy gorcsokkel lett neki ,zoldes sárgás,nem sok,de azota megint semmi ,pedig látom rajta,hogy nyom.
2010. jan. 1. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! A babámnál volt hogy 9napig semmi kaki,utána valami semmiség,és csak a 12.napon kakilt.Engem tökéletesen megnyugtatott a védő nőm,mert azt mondta,hogy anyatejes babáknál az ilyen előfordul,és ha fájdalmai lennének(amit azonnal észre lehet venni) egy alapos tornáztatás,és a hőmérőzés segít.
2010. jan. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Anyatejes babánál nem gond ha egy hétig sincs.A szervezete feldolgozza.4nap még belefér.Nekünk többször volt ilyen,a védönő megnyugtatott.Viszont ha nagyon szenved és puki sem jön akkor adj valamit neki.Kamillás taét,vagy én Leavolac-ot adtam neki,a védönő tanácsára 2ml.-t.Lehet azért látod ugy hogy nyom,mert a hasa fáj.
2010. jan. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tuti, h fáj a hasa. A mi orvosunk azt mondta 3 napot várjunk, ha nincs akkor glicerines kúp. Hogy ne szenvedne az a kisbaba???????????? Hallgass rám, kérlek!!!!! Segíts a babádon, nagyon szenvedhet.
2010. jan. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kupot kapott,csak 3 orájára rá lett némi kaki,de látom rajta,hogy még mindig nincs teljesen kiurulve.Utolso válaszolo,milyen idokozonként lehet ilyen kisbabának adni a glicerines kupot?
2010. jan. 1. 18:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia


Akár anyatejes akár tápszeres a babád ha 3 napig nincs széklete akkor tegyetek érte. Mi is szenvedünk ha egy hétig nincs kaki, pláne ha még ettől is ritkábban, a babáknál ez miért lenne másként.

Nekem a fiamnál egyszer 5 napig nem volt, mert hallgattam a védőnőre, hogy majd lesz ne foglalkozzak vele, a gyerek egész nap ordított mert fájt a hasa, nem evett, és feszítette magát. Kivittük az ügyeletre, mert nem tudtuk mi a baja, de azt mondták semmi teendő, nincs semmi baja. Itthon megszélcsöveztem, azzal segítettem neki kakálni, és lám tudott kakálni, evett rendesen, és nem volt semmi baja, Azóta is minden nap kakál.

2010. jan. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló vagyok: Mi úgy alkalmaztuk, hogy előtte meglázmérőztem a kicsit az inger miatt. Ha nem történt semmi egy fél óra-óra múlva jött a kúp. Mi féllel kezdtük majd egészre váltottunk. Úgy csináltuk, hogy felhelyeztük, és 2 percig összefogtuk a kicsi popóját, hogy ne lökődjön azonnal ki, oldja fel a kakit. Persze ha nem történik semmi nem lehet a kúpot már aznap alkalmazni. Én azt javaslom próbáld meg először féllel, ha nincs hatás egy fél óra múlva lázmérőzz, ha nincs semmi még fél kúp. Remélem megfogadod a tanácsomat. Kívánom, hogy hamar helyre jöjjetek.
2010. jan. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszonom a válaszokat.adtam neki most kamilla teát és majd meglátom ,ha nem lesz jobb jon a kup
2010. jan. 1. 21:36

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!