Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 1,5-2 éves kisgyermeketek...

A 1,5-2 éves kisgyermeketek alszik napközben?

Figyelt kérdés

A 19 hónapos kisfiam 2 héttel ezelőtt kezdte, hogy nem akar aludni napközben. Valamikor szokott 1-2 órát, de leginkább (pl ma is) inkább nem, ha be is rakom az ágyba csak hisztizik. Este 8, fél 9 körül alszik el, reggel 7, fél 8 körül kel. Napközben pörög

futkározik, édességet nem igazán eszik. Eddig nem volt gond vele. Valakinél előfordult ilyen, kell aggódnom?



ma 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom csak 2,5 évesen kezdte ezt, most már 3, és stabilan nem alszik. És tök jól elvan, időben fekszik, kel, délután nyomát sem mutatja a fáradtságnak...


Unokatesói viszont még hamarabb kezdték, így, ahogy írod, másfél év körül elkezdtek nem aludni. Még orvosnál is voltak velük, hogy nagyon keveset alszanak, mi a gond. Most már 11 és 12 évesek, és köszönik jól vannak... csak a szülők bírják ki!

ma 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mind a 2 gyerek 2 évesen elhagyta a nappali alvást itthon. Oviba viszont alszanak (3 és 5 évesek)
ma 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam alszik délután, de összességében nem alszik sokkal többet, mint a tied. Éjjel bő 9 órát szokott aludni, délután másfelet.
ma 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lassan 3 éves, még alszik délután. Persze ha ő választhatna, akkor nem aludna. De nem ő választ. Fent tud maradni, néha megengedem, de látszik rajta azért olyankor, hogy ráfért volna az az alvás.
ma 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Unokahúgom kb 2 éves kora óta nem alszik délután. Csendben sem marad így most az oviból haza kell hozniuk délben. Tesómék majd két évig küzdöttek mikor feladták vele a nappali alvást. Én úgy tudom van ilyen. Unokaöcsém meg azért volt ki, mert ő még az iskolában elsőben hiányolta a napi egy alvást.
ma 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2 év 4 hónapos a lányom. Ha nem fárad el délelőtt és 7-nél később kel, akkor nem alszik délután, max fél órát bóbiskol. 1-2 hónapja kezdte ezt.

Egyébként ha fáradt is elkezd hisztizni, hogy nem akar aludni, egy ideje, úgyhogy mindig megpróbálom és legalább pihenünk egy kicsit, ha nem is alszik.

ma 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2,5 éves fiam minden nap alszik délben 1,5-2 órát
ma 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Még a 4,5 évesem is alszik napközben, otthon is, oviban is.
ma 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
4,5 eves nekem is. Alszunk egyutt otthon is, bent is. Nagy szivas lesz igy neki az ovi. Mert a 1,5-2 orat csendben kell eltoltenie ha nem alszik, vagy delben hazaviszed.
ma 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Még visszaszokhat,kislányom 3 és 3,5 éves kora között nem aludt délben, aztán újra igényelte és 6,5 éves koráig iskolakezdésig minden délben aludt.

Kisfiam 4,5 éves múlt, ő is alszik még.

ma 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!